Zēnu audzināšana - tā nav sieviešu darīšana! Daudzas mammas atļaujas pārāk daudz...

Advertisement
Advertisement

Senajā Spartā ļoti nopietni izturējās ne tikai pret bērna fiziskiem dotumiem (no lieliem mazuļiem vienkārši atbrīvojās), bet arī sekoja nākamās paaudzes intelektuālai attīstībai. Tika uzskatīts, ka zēna audzināšana - nebūt nav sieviešu darbs. Tieši tādēļ dēlus agri atdalīja no mātēm un nodeva vīriešu - pasniedzēju uzraudzībā.

Raksta turpinājums - lapa #1
Arī senajā Krievijā bija līdzīgi uzskati par bērnu audzināšanu. Cēlas izcelsmes zēni jau no bērnības bija vairāku pasniedzēju uzraudzībā: aukles un kareivja. Vēlāk zēnu audzināšana pārgāja guvernantēm un pasniedzējiem. Tas tika darīts, lai nākamais mantinieks iegūtu vairākas noderīgas rakstura īpašības.
XXI gadsimtā viss kardināli izmainījās. Ar katru gadu auga vientuļo māmiņu skaits. Tā ietekmē daudziem zēniem nav iespēja katru dienu kontaktēties ar stiprā dzimuma pārstāvjiem. Tā rezultātā vairums puiši kļūst par situācijas ķīlniekiem: viņi kā sūkļi uzsūc sievišķo attieksmi uz dzīvi.
Tādēļ daudzām mammām labāk būtu jāizvairās no populārām kļūdām zēna audzināšanās. Starp citu, arī pāris tēvi grēko šajā ziņā....
KĀ PAREIZI AUDZINĀT ZĒNU

1. Buča uz lūpām
Psihologi uzstāj, ka skūpsti uz lūpām - rīcība, kas ir tikai seksuāla rakstura! Tam nav nekāda sakara ar mātes mīlestību un maigumu. Lai izrādītu savas mātišķās jūtas pietiek ar vienkāršu apskāvienu, kutināšanu un bučām uz vaigu, degunu, pieri.
2. Bērna personīgais viedoklis
Katrai zēna mammai ir jāiemācās rēķināties ar bērna viedokli. Tādā veidā ir iespējams attīstīt dēlā ļoti svarīgu rakstura īpašību - uzņemties atbildību par savu rīcību. Ne visi pieauguši vīrieši var kļūt par ģimenes galvu. Tādēļ dēla vecākiem tas ir jāiemāca jau kopš agras bērnības.
3. Kļūdas, kuras ved pie jaunu virsotņu iekarošanu.
Parasti zēni ir daudz aktīvāki par meitenēm. Tādēļ galvenais vecāku uzdevums - nenospiest šo aktivitāti. Grib iet uzreiz uz vairākām sekcijām? Lai iet. Pat tad, ja viņam pēc tam pārstās interesēt bokss vai cīņa.

Lai izmēģina sevi dažādos virzienos. Tas nākotnē ļoti palīdzēs viņam dzīvē, jo puisis zinās, kas viņam patiešām patīk. Vienīgais noteikums - viņš pats uzņemas atbildību par savu lēmumu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © torno.lv 2012 - 2019