Zālītes kuņģim, kas uzlabo gremošanu. Padomā - lielākā daļa šo zālīšu jau ir virtuvē!

Advertisement
Advertisement

Veselīga gremošanas sistēma tiek uzskatīta par pašsaprotamu, ja vien nerodas problēmas. Tās var izpausties kā vēdera uzpūšanās, asas sāpes kuņģī vai infekcija, ko izraisa Helicobacter pylori baktērijas, kas bieži kļūst par kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu cēloni.

Raksta turpinājums
Izvairīties no gremošanas traucējumiem palīdzēs asu un treknu pārtikas produktu izslēgšana no uztura, alkoholisko un kofeīnu saturošu dzērienu patēriņa samazināšana. Ārsts var ieteikt lietot antacīdu (skābes neitralizētāju) un alginātu (apvelkošos) medikamentus.

Bet ir līdzekļi, pēc kuriem jums nav jāiet uz aptieku. Viņi jau ir jūsu virtuvē. Un tie ir augi, kurus mēs izmantojām tikai kā garšvielas! Tās ir pieejamas un populāras, tās var uzglabāt mājās un gatavot, ja jūtat smagumu, vēdera uzpūšanos vai sāpes kuņģī.
Garšaugi kuņģim

Pikantajiem garšaugiem, bez aromāta un garšas, ir arī ārstnieciskas īpašības. Dažiem no tiem piemīt spazmolītiska iedarbība, kas mazina gāzes veidošanos, bet citi cīnās ar baktērijām, kas izraisa gremošanas traucējumus. Tie palīdz novērst nelabumu, stimulē gremošanas procesu un mazina iekaisumu.
1. Melissa

Melisa vai citronmētra lieliski palīdz pret vēdera uzpūšanos un sāpēm, kas izraisa kuņģa darbības traucējumus. Tā arī mazina zarnu spazmas. Turklāt melisa ir efektīvs līdzeklis cīņā pret Helicobacter pylori baktēriju.

Parasti melisu izmanto tējas veidā, kura tiek gatavota šādā proporcijā: 2-3 tējkarotes melisas lapu pievieno glāzei verdoša ūdens. Kuņģis jums būs pateicīgs par šādu garšīgu un noderīgu tēju, kas uzlabojot ne tikai gremošanu, bet arī garastāvokli.
2. Rozmarīns

Rozmarīnu tradicionāli lieto, ja ir problēmas ar kuņģi un zarnām. Tas mazina kuņģa un zarnu trakta gludās muskulatūras spazmas, tas ir, darbojas kā spazmolīts.

Pētījumu rezultāti liecina, ka rozmarīns arī efektīvi palīdz pret Helicobacter pylori baktēriju, kas izraisa kuņģa čūlu un gastrītu.
3. Piparmētra

Piparmētra stimulē žults izdalīšanos, un tādējādi palīdz gremošanai. Pētījumi liecina, ka tai ir arī antibakteriālas īpašības.
Tomēr pie gastroezofageāla refluksa piparmētra var nodarīt lielāku kaitējumu nekā labumu. Un tas viss tādēļ, ka tā atbrīvo muskuļus, kas aizver sfinkteru, kā rezultātā kuņģa skābais saturs nonāk barības vadā. Piparmētru nedrīkst dot bērniem.
4. Kanēlis

Aromātiskā austrumu garšviela palīdzēs tikt galā ar kuņģa darbības traucējumiem. Caureja ir izplatīta mērenas smaguma pakāpes pārtikas saindēšanās pavadonis, bet kanēļa eļļa nogalina mikrobus, kas izraisa šīs nepatikšanas.

Līmviela un tanīns, kas atrodas garšvielās, uzreiz ”izžāvē” caureju. Negaidiet īsto brīdi, nolieciet kanēli uz plaukta tieši tagad un pievienojiet to pārtikai. Tas dos jums ne tikai patīkamu garšu, bet būs jūsu aizsardzība pret saindēšanos.
5. Pētersīļi

Pētersīļi ir vēl viens augs ar antibakteriālām īpašībām. Pētījumi rāda, ka pētersīļa ekstrakts kavē Helicobacter pylori baktēriju nokļūšanu kuņģa-zarnu traktā.

Pētersīļu tēja pēc ēšanas uzlabo gremošanu. Tā arī palīdz tikt galā ar saindēšanās izraisītiem kuņģa darbības traucējumiem.
6. Dilles

Dilles ir ātrā palīdzība vēdera diskomforta gadījumā. Svaigas dilles mēs labprāt pievienojam salātiem un zupām, un tas savukārt veicina gremošanu, nomierina kuņģi, uzlabo zarnu darbību, pārtrauc strauju gāzu veidošanos.

Jūs varat izmantot arī diļļu sēklas, kuras tiek pārdotas lielveikalos kā kulinārijas garšvielas. No tām gatavo zāļu tēju. Pustējkaroti sēklu pārlej ar glāzi verdoša ūdens. Pēc tam ļaujiet tām ievilkties 5 minūtes un izkāsiet.
7. Melnā ķimene

Melnā ķimene ēdienam dod rūgteni pikantu garšu, to lieto maltā un žāvētā veidā, tā tiek iekļauta dažādu garšvielu maisījumos. Sēklas tiek izmantotas mērcēs, salātos, konditorejas izstrādājumos un dažādos otrajos ēdienos.

Melnās ķimenes sēklu eļļa ir unikāls ārstnieciskais produkts ar daudzām lietderīgām īpašībām. Tās lietošana ļauj nostiprināt imunitāti, normalizēt asinsspiedienu, uzlabot atmiņu.
Zinātnieki ir atklājuši, ka melnās ķimenes sēklas, kas sajaucas ar dabīgo medu, var efektīvi izārstēt Helicobacter pylori izraisītās infekcijas. Tika veikts eksperiments, kurā pacienti divas nedēļas trīs reizes dienā saņēma vienu tējkaroti maisījuma (6 g maltu ķimenes sēklu un 12 g medus).

Pēc pētījuma 57% dalībnieku tika novēroti negatīvi Helicobacter pylori infekcijas klātbūtnes rezultāti. Tas ir ļoti labs rezultāts, ņemot vērā, ka, protams, ārstēšana ar antibiotikām dod rezultātus, bet slimnieku apdraud daudzas blakusparādības.

Jau Avicenna, Galens un Hipokrāts runāja par šī auga labajām īpašībām. Daudzās mācībās arī pravietis Muhameds minēja melnās ķimenes, sniedzot ļoti detalizētas receptes un veidus, kā ārstēt konkrētas slimības.

Interesants fakts. 70. gados tika uzskatīts, ka gastrītu un kuņģa čūlu izraisa stress un nesabalansēts uzturs. Austrāliešu zinātnieks Barijs Marshals bija pārliecināts, ka tā ir baktērija Helicobacter pylori, bet ne čipsi un gāzēti dzērieni provocē patoloģijas.
Lai pierādītu savu taisnību, zinātnieks, kas bija pilnīgi vesels, iedzēra kultūras Helicobacter pylori koncentrātu. Dažas dienas vēlāk viņam jau bija gastrīta pazīmes. Ciešanas nebija veltas - par zinātnisko darbu Helicobacter pylori Marshalls un viņa kolēģi saņēma 2005. gada Nobela prēmiju.

Tinktūras no ziediem, lapām un augu kātiem - veselīga alternatīva tējai. Mēģiniet aizstāt ierastās tējas un kafijas dzērienus ar garšvielu dzērieniem. Jūs būsiet pārsteigti, cik ātri tas ietekmēs jūsu veselību, izskatu un labsajūtu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024