Visu dzīvi cietu no iekaisuma deguna blakusdobumā, kamēr ārsts neparādīja šo metodi.

Advertisement
Advertisement

Masāža – neaizvietojama ārstēšanas un profilakses metode daudzām slimībām. Un haimorīts nav izņēmums! Viltīgā slimība skar iedzīvotājus, sagādājot daudz nepatikšanu. Tās izpausmes izjauc pilnvērtīgo dzīves ritmu, bet haimorīta ārstēšana līdz šim apvīta strīdiem.


Taču ir zināms tieši, ka masāža nevienam vēl nav kaitējusi. Bet punktu masāža – vēl jo vairāk! Akupunktūra ir ļoti noderīga augšžokļa dobuma iekaisuma slimības gadījumā un par to tu pārliecināsies.


Mēs padalīsimies ar piezīmēm priekš pacienta, kuras tevi iemācīs itin viegli patstāvīgi veikt noderīgo punktu masāžu haimorīta gadījumā.

Raksta turpinājums
Ko darīt haimorīta gadījumā

Akupunktūra jeb punktu masāža – ārstēšanās metode, kura nokļuvusi pie mums no Senās Ķīnas. Ne velti tā ir iepatikusies arī mūsdienu medicīnas vadošajiem speciālistiem, jo rada satriecošu efektu. Tāda mērķtiecīga haimorīta dobuma un citu sīnusu masāža – brīnišķīga simptomātiska terapija, spējīga atbrīvot no galvas sāpēm, aizlikuma un tūskas.

Iedarbojoties uz aktīvajiem punktiem, iespējams likvidēt vispārēju organisma intoksikāciju, pazemināt ķermeņa temperatūru un pat paātrināt audu atjaunināšanā procesu. Akupunktūra haimorīta gadījumā var kļūt par īstu glābiņu, vajag tikai izzināt tiešas iedarbības lauku un darba metodi ar tiem.
Iedarbības punkti

1. Pieres centrs
Iedarbība uz šo zonu palīdzēs noņemt muskuļu spriedzi.

2. Zona starp uzacīm
Mērķtiecīga šīs zonas masāža atbrīvos no galvas sāpēm un noņems tūsku.


3. Deguna spārni
Intensīva iedarbība uz simetriskajām zonām spēj novērst deguna tūsku un aizlikumu, kā arī normalizēt elpošanu.

4. Vaigu kauls
Masāžu nepieciešams veikt vaigu kaula zonā, perpendikulāri acu zīlītei. Tāda masāža veicina sekrēta izdalīšanos no deguna dobumiem.

5. Zona starp atslēgas kaulu un krūšu kaulu
Akupunktūra šajā zonā palīdzēs pret ‘krekšķi’ un sāpēm kaklā.

6. Galvaskausa pamatne
Apvidus masēšana virs kakla skriemeļiem pie galvaskausa pamata, veicina pavadošo galvas sāpju noņemšanu.
Visām kustībām jābūt vieglām un plastiskām. Tās var būt uzspiedošas, apļojošas vai glaudošas. Seanss ir jāveic 10-15 minūtes ne mazāk par 3 reizēm diennaktī, pa 15- 30 uzspiedieniem uz katru iedarbības zonu. Ārstēšanās ilgums no 10 līdz 15 dienām.

Pie hroniska procesa terapija var ilgt līdz 1 mēnesim. Kā likums, ja nav blaknes, pozitīvs rezultāts iestājas jau pēc 2-3 seansiem.

Kā arī jebkura cita ārstēšanās metode, akupresūrai haimorīta gadījumā ir savas blaknes. Nedrīkst veikt masāžu, kas iedarbojas uz deguna dobumiem un uzbudina nervu sistēmu, sekojošos apstākļos:
Kontrindikācijas

1. Alerģiskas izpausmes, iekaisuma pinnes vai jaunveidojumi iedarbības zonā.
2. Nedrīkst veikt masāžu pēc haimorotomijas.
3. Punktu masāža nav vēlama grūtniecības laikā.
4. Strutojošs saturs deguna dobumos apvienojumā ar augstu ķermeņa temperatūru arī ir kontrindicēts masāžas veikšanai.
5. Labdabīgie un ļaundabīgie jaunveidojumi.
6. Garīgie traucējumi.
Atceries! Ar akupunktūru var nodarboties tikai pēc ārstējošā LOR ārsta norādījuma. Punktu masāža vienmēr sader ar medikamentozo terapiju un fizioterapeitiskām procedūrām. Nedaudz piepūles un tu noteikti pārvarēsi tādu nepatīkamu slimību!

Ja tev bija noderīgs dotais raksts, noteikti padalies ar to ar draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024