Vislielākie objekti pasaulē

Advertisement
Advertisement

Pasaulē ir daudz brīnumu, ko ir radījusi gan daba, gan cilvēks.
Te jūs varēsiet uzzināt par vislielākajiem dabas un inženieru izdomas brīnumiem, kas līdz šim ir radīti.
Kāds ir pats lielākais akvaparks, lielākais kuģis, lidosta, balons un stadions, kā arī, vislielākais ezers un upe? Atbildes uz šiem jautājumiem varēsiet rast minētajā rakstā.

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
Vislielākā pasaulē fotogrāfija

Pati lielākā fotogrāfija uz patreizējo brīdi – tā ir 320 gigapiksēļu Londonas panorāma, kas bija savākta no 38 640 atsevišķiem attēliem. Visi attēli tika fotografēti ar četriem fotoaparātiem Canon EOS 7D un savākti, lai izveidotu 360 grādu mākslas darbu. Ja tā būtu fiziska fotogrāfija, tad tā būtu Bekingemas pils lielumā. Ir vērts atzīmēt, ka fotografēts tika no BT Tower jumta.
Vislielākais pasaulē kuģis

Vislielākais pasaulē kuģis pārsniedz Empire state building ēku, un tika nolaists ūdenī Dienvidkorejā. The Prelude ir 488 metrus garš un 74 metrus plats. Ar pilnu kravu kuģis sver aptuveni 600 000 tonnas.
Vislielākais laineris

Kopā ar savu dvīņu brāli kruīzu laineris Oasis of the Seas pagaidām ir pats lielākais planētas pasažieru kuģis. Tā garums ir 360 metri, bet viņa dvīņu brālis Allure of the Seas ir garāks tikai par 5 cm.
Vislielākā upe

Pēc baseina izmēra, kā arī, pēc ūdens apjoma un upes sistēmas garuma, Amazone ir pati lielākā upe uz Zemes. Upe ir 69992, 02 km gara. 2011.gadā Amazoni atzina par dabas radītu pasaules brīnumu.
Vislielākais gaisa balons

2002.gadā NASA inženieru komanda izstrādāja pasaulē vislielāko gaisa balonu, kura apjoms sastāda 1, 7 miljoni kubametru. Visa konstrukcija sver 670 kilogrami. To palaida programmas LEE (Low Energy Electrons) ietvaros, un balons spēja pacelties 49 kilometru augstumā. Pētījumi parādīja, ka šis gaisa balons var tikt izmantots, lai nogādātu aparatūru rekordlielā augstumā.
Vislielākais akvaparks

Tropical Islands ir vislielākais ūdens atrakciju parks. Atrodas tas Halbē Brandenburgas zemē, Vācijā. Agrāk, akvaparka ēka tika izmantota kā dirižabļu angārs. Minētā akvaparka celtne pirms tam tika izmantota kā dirižabļu angārs. Šī celtne ir pati lielākā zāle pasaulē. Dienā komplekss var uzņemt līdz 6000 cilvēkus un tajā strādā 5000 darbinieki.
Vislielākās kapenes

Japānas 16 –ā imperatora Nintoku ( vai O- sadzaki) ir viena no trim vislielākajām kapenēm pasaulē, kas līdzinās pēc apjoma Heopsa piramīdai un Cinu dinastijas Ciņ Sihuandi valdnieka (no 246 p.m.ē.), kurš izbeidza karojošo Valstu daudzu gadsimtu cīņas, kapenēm. Japāņu imperatora kapenes atrodas netālu no Osakas Sakai un ir lielākais kofuns Japānā ( kofuns- sens kapu kurgāns uzlecošās saules zemē). Kapeņu vecums 1600 gadi, un skatoties uz tām no augšās, tās līdzinās atslēgas caurumam. Kapenes aizņem 464 124 kvadrātmetru platību.
Vislielākais ezers pasaulē
Kaspijas jūra patiesībā ir vislielākais ezers uz mūsu planētas. Tā atrodas vietā, kur satiekas Eiropa un Āzija. Uz patreizējo laiku Kaspijas jūras platība – aptuveni 371 000 kvadrātmetru.
Vislielākā lidmašīna pasaulē

Ar visām tiesībām patreiz par vislielāko lidmašīnu pasaulē tiek uzskatīts AN-225 „Mria”. Šī transporta reaktīvā lidmašīna tika izstrādāta O.K.Antonova vārdā nosauktajā OKB. To projektēja un uzbūvēja PSRS Kijevas mehāniskajā rūpnīcā laika posmā no 1984.gada līdz 1988.gadam. Patreiz lido tikai viens eksemplārs, kas atrodas kompānijas Antonov Airlines ekspluatācijā.
Pasaulē vislielākā mašīna (vislielākais ekskavators)

Ekskavatoru Bagger 288 uzbūvēja 1978.gadā vācu firma Krupp uzņēmuma Rheinbraun vajadzībām. Šīs mašīnas izmēri pārsniedz NASA kāpurķēžu transportiera, ko izmanto šatlu un Apollon raķešu pārvadāšanai uz starta laukumu, izmērus. Bagger tiek izmantots derīgo izrakteņu iegūšanā un lielu tranšeju rakšanā. Katru dienu tas spēj iegūt līdz 230 tonnu ogļu.
Vislielākā grāmata pasaulē

Šīs grāmatas izmēri ir 5 m x 8,06 m, bet sver tā aptuveni 1 500 kg. Tajā ir 429 lappuses un to radīja Mshahed International Group, Dubajā, AAE 2012.gada 27.februārī. vairāk nekā 50 cilvēki piedalījās grāmatas izgatavošanā. Grāmatu nosauca „This is Muhammad" ( Tas ir Muhameds).
Vislielākais ekrāns

Vislielāko ekrānu pasaulē var ieraudzīt Kazaņā. Lielie plazmas paneļi tika uzstādīti stadionā „kazan-Arena”, bet ekrāna kopējā platība sastāda 3 622 kvadrātmetrus.
Vislielākais veikals

Ginesa rekordu grāmatā nominācijā „Pasaules lielākais veikals” ir minēts universālveikals Shinsegae. Tas tika uzcelts Dienvidkorejā, pilsētā Pusanā. Pusana ir otrā lielākā pilsēta Dienvidkorējā un tajā ir vislielākā pasaulē jūras osta. Universālveikala Shinsegae platība sastāda 293 905 кvadrātmetri. Tā atklāšana notika 2009.gadā – tieši tad veikals pārspēja rekordu - 100 000 kvadrātmetri, kas līdz tam brīdim piederēja Ņujorkas universālveikalam Macys.
Vislielākais stadions

Patreiz, starp stadionu, kas celti dažādiem sporta pasākumiem, milzīga skaita, līderis ir „Pirmā maija stadions” Pjenhaņā (ĶTR). Minētais stadions spēj pieņemt līdz pat 150 000 skatītāju. Tas bija uzcelts tālajā 1989.gadā, XIII jauniešu un studentu festivālam. Šim stadionam ir īpaša konstrukcija – 16 arkas, kas veido apli. Pateicoties šīm arkām, stadiona forma atgādina magnolijas ziedu. Neskatoties uz to, ka stadionā spēlē ĶTR futbola izlase, pārsvarā tas tiek izmantots nacionālajos masu svētkos „Ariran”.
Vislielākais okeanārijs

Singapūrā var apmeklēt Parku „Jūras dzīve” (Marine Life Park). Uzcelts Sentosa salā, šis okeonārijs ir pats lielākais pasaulē. Tā atklāšana notika 2012.gada 22.novembrī. Parks sastāv no divām daļām: okeanārijs S.E.A Aquarium un ūdens izklaižu parks Adventure Cove Waterpark. Pirmajā jūs varēsiet redzēt vairāk nekā 800 sugu 100 000 jūras dzīvnieku, kas dzīvo lielā akvārijā un ir piepildīts ar 45 000 000 litru jūras ūdeni.
Vislielākais muzejs

Var ilgi strīdēties, kurš muzejs ir vislielākais., bet vairākums uzskata, ka tā ir Luvra (Musеe du Louvre).2012.gadā to apmeklēja 9 720 260 cilvēku. Muzeja platība ir 160 106 kvadrātmetri. Ekspozīcijas izvietotas 58 470 kvadrātmetru platībā.
Vislielākā bibliotēka

Kongresa bibliotēka (The Library of Congress) ir vislielākā bibliotēka pasaulē. Šī ASV nacionālā bibliotēka atrodas Vašingtonā un ir Amerikas savienoto valstu zinātniskā bibliotēka. To izmanto valsts varas pārstāvji, zinātnisko iestāžu darbinieki un privātfirmu pārstāvji, kā arī ražošanas kompānijas un skolas.
Pie tās pašas kategorijas var pieskaitīt Britu bibliotēku (British Library). Tā ir Lielbritānijas nacionālā bibliotēka un ir otrā lielākā pasaulē.
Vislielākā lidosta

Ginesa rekordu grāmata atzīmē, ka pēc platības vislielākais lidlauks pasaulē – Starptautiskā lidosta Karalis Fahds (King Fahd International Airport (KFIA). Tā atrodas 25 kilometru attālumā no pilsētas Dammamas Sauda Arābijā. Lidostas platība ir 780 kvadrātmetri.

Kas saistās ar pasažieru plūsmu un pacelšanās - nolaišanās skaitu, uz patreizējo brīdi Starptautiskā Hartsfildas- Džeksonas lidosta Atlantā ir visnoslogotākā uz mūsu planētas. Lidostai ir vairākas celtnes: Lidosta Atlanta, Hartsfildas lidosta, Hartsfilda- Džeksona un tā atrodas 11 kilometri no Atlantas centrālā biznesa centra, ASV Džordžijas štatā.
Vislielākā ēka
Boeing 747, 767,777 un 787 Dreamliner ir vieni no vislielākiem aviolaineriem pasaulē, bet tos komplektē rūpnīcā Boeing Everett Factory, Vašingtonas štatā, netālu no pilsētas Everetas. Rūpnīcas apjoms ir vairāk nekā 13 miljoni kubikmetru, bet platība- 400 000kvadrātmetri, kas padara Boeing Everett Factory par vislielāko ēku pasaulē.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024