-
- 6474 x
-
https://torno.lv/REXzz2J
Attālajā Krievijas reģionā Sibīrijā, tiek paredzēts uzbrukums ēnu ekonomikai. Profesionāls fotogrāfs no radio `Brīvā Eiropa` Amos Čapls 2016.gadā iekļuva mednieku sabiedrībā, kuri nelegāli iegūst ilkņus un tad tos pārdod melnajā tirgū peļņas dēļ.
Attēlos, kurus viņam ir izdevies uzņemt, atspoguļojas mednieku darba bezcerīgums un izmisums.
Tiek uzskatīts, ka mamuti dzīvoja Sibīrijā 10 000 tūkstošus gadu pirms mūsu ēras. Masveida relikvijas atgriežas no mūžīgā sasaluma, pateicoties grūtajam meklētāju darbam. Ilkņus mednieki atrod purvainās vietās, upju grunts apakšās, tundrās. Neticami, bet lai iegūtu vismaz vienu artefaktu, pelnitāji rok no dažām stundām līdz pat vairākiem mēnešiem.
Raksta turpinājums - lapa #1
Lai tiktu pie šīs nedraudzīgās zemes paslēptajiem dārgumiem, meklētāji lauž biezus ledus slāņus.
Viens šāds ilknis ir ne mazāk kā 35 miljonus dolāru vērts.
Senās relikvijas lielākoties pērk ķīnieši.
Protams, visi šie vīrieši, kuru vidējā alga ir 500 $ nedēļā, ļoti riskē, lai nopelnītu vairāk.
Šeit nav briljanti un slava. Vīrieti, kurš dodas ilkņu medībās, gaida nepatīkams ceļš ar netīrumiem, kukaiņi, kuri cenšas ēst viņa ķermeni un policija, no kuras ir jāslēpjas. Visus savus pārdzīvojumus viņi aizdzer ar šņabi un lētu alu.
Šis ir piemineklis diviem jauniem meklētājiem, kuri nopelnīja vairāk kā 100 000 dolāru pāris dienu laikā. Puiši nolēma nosvinēt savu triumfu, piedzērās un iekāpa laivā. Laiva apgāzās un puiši noslīka.
Nelikumīgie meklētāji savos meklējumos pavada gandrīz visu vasaru. Savā brīvajā laikā viņi izklaidējas kā var: dzer, spēlē kārtis, skatās tv pārraides vai porno.
Šīs nelikmīgās medības rada kaitējumu apkārtējai videi: notekūdeņi nokļūst apkārtējās upēs, ievērojami palielinot dūņu līmeni.
Viens grams mamuta ilkņa ir apmēram 520$ vērts. Ilknis vidēji sver 65 kg.
Vairumā gadījumu, mamutu ilkņu ieguvei palšajā Sibīrijā ir nelikumīgs raksturs.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts