Viņi sēja rīsu laukus... Pēc 4 mēnešiem, skats no augšas pārsteidza visus!

Advertisement
Advertisement

Katrs zina, ka attīstīts tūrisms pilsētām un reģioniem ir lielisks budžeta papildinājums, ko papildina tūristi. Tomēr dažām pilsētām veicās vairāk kā citām, jo viņu teritorijās atrodas unikāli dabas objekti, mākslas darbi vai veidojumi, kas paredzēti tieši tūristu piesaistīšanai.


Spilgtākie pasaules piemēri noteikti ir Ņujorka vai Lasvegasa. Šīm pilsētām liekus paskaidrojumus nevajag. Protams pasaulē ir daudz tādu vietu, kas atrodas ārpus lielajām pilsētām, bet galvenais nosacījums ir labi organizēta infrastruktūra tūristiem. Šeit varētu pieminēt Alpu kalnus vai Lielo Kanjonu ASV, kas gada laikā piesaista vismaz 5 miljonus tūristu.

 

 

Raksta turpinājums
Daudzas pasaules pilsētas ir visai pliekanas un nepievilcīgas no tūristu skatpunkta un tās tiek apmeklētas diezgan reti. Inakadate, neliels ciems Japānā, ko 20 gadus atpakaļ neapmeklēja pilnīgi ne viens tūrists. Ar ko gan parasta lauksaimniecības zeme varētu piesaistīt tūristus? Tomēr tagad tā ir viena no interesantākajām vietām.
Spīdošā ideja ienāca prātā kādam ciema darbiniekam Koiči Hanadam, kad viņš pastaigājās gar rīsu laukiem. Tajā laikā, kad Koiči pastaigājās, vietējās skolas bērni, botānikas stundas laikā, stādīja dažādas rīsu šķirnes, kas atšķīrās ar krāsu.
Viņam ienāca prātā ideja izmantot šo rīsu augu krāsu atšķirību, lai izaugot rīsu laukam, tajā varētu redzēt attēlu.
No vārdiem pie darbiem - drīz vien notika pirmā lauka divkrāsu attēla prezentācija. Koiči piesaistīja 20 vietējā ciema iedzīvotājus, lai īstenotu šo projektu, bet tas bija tikai sākums. Tagad tūkstošiem cilvēku savācās vienkopus, lai radītu patiesus mākslas darbus.
Ciemam tagad nav miera pat no cilvēkiem, kuri vēlas veidot šādus mākslas darbus. Interesentu ir ļoti daudz un 2009. gadā ciemā ieradās jau 170 000 tūristu!
Neiztika arī bez grūtībām. Jo grūtāki attēli, jo grūtāk tos izveidot, piemēram, Džokondu (Mona Līza) japāņiem neizdevās izveidot, projekts izgāzās, bet viņi nepadevās un rīsu stādīšanā, ciema iedzīvotāji sāka izmantot datora palīdzību, lai noteiktu precīzu stāda atrašanās vietu.
Jaunā rīsu stādīšanas tehnika ciema iedzīvotājus tikai iedvesmoja veidot ar vien sarežģītākus attēlus, lai piesaistītu ar vien vairāk tūristus. Ne tas vieglākais uzdevums šī ciema iedzīvotājiem, bet viņiem viss izdodas!
`Mums nav paveicies ne ar kalniem, ne ar jūrām, toties mums ir daudz rīsu lauku. Mums jāliek lietā vien sava izdoma!` - paziņoja ciema mērs Koi Suzuki.
Rīsu lauku mākslasdarbu veidotāji īpaši neiespringst par ekonomiskajiem jautājumiem un tāpēc visiem tūristiem tos ļauj apskatīt pilnīgi par velti. Viss, ko viņi dara ir vāc ziedojumus, kas 2009. gadā sastādīja visai iespaidīgu summu - 70 000 dolāri. Lai izveidotu vienu šādu rīsu lauku mākslasdarbu nepieciešami aptuveni 35 000 dolāri.
Noteikti pastāsti draugiem par šiem unikālajiem mākslasdarbiem! Visiem, kuriem ir iespēja noteikti šo ciemu jāapciemo klātienē, jo tas noteikti ir tā vērts!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024