-
- 5832 x
-
https://torno.lv/RajDNZn
Šis video parādījās internetā ne īpaši sen: tajā redzams, kā grupa japāņu skolēnu kaut ko dara ar vistu olām. Sākumā var likties, ka tas ir sava veida kulinārijas eksperiments un tagad tur rādīs neparastu veidu, kā uzvārīt olas japāņu komiksu stilā, bet šeit realizējas pavisam cita ideja.
Patiesībā tam ir grūti noticēt - vai tiešām skolēniem pa spēkam ir kas tāds? Kā izrādījās, tā ir! It īpaši, ja viņus koriģēs zinātnieki, kuriem jau ir izdevies to paveikt. Tātad, tavā priekšā ir parasta vistu ola, kuras saturs tika ielikts plastmasas glāzē....
Raksta turpinājums
Kas tālāk? Olas tiks apsegtas ar plēvi un ievietotas speciālā inkubatorā: jau pēc 1 nedēļas, dzeltenumā tu ieraudzīsi niecībiņu....sirdi, kura piegādā asinis! Pastāsti man, cik bieži savā dzīvē tu esi redzējis olu, kura pārvēršas radībā?
Tehnoloģiju olu audzēšanai bez čaumalas demonstrē japāņu zinātnieki Jutaka Tahara ( Yutaka Tahara) un Kacuja Obara (Katsuya Obara). Viņi arī kontrolē visas skolēnu darbības.
Kam ir vajadzīgs cālis bez čaumalas un priekš kam šī tehnoloģija? Zinātnieki saka, ka metode ir noderīga, strādājot ar ģenētisko embrija materiālu. Ar to jūs varat `izslēgt` vai `ieslēgt` dažādus gēnus jebkurā attīstības stadijā un audzēt, piemēram, dinozaurus!
Zinātniekiem nācās izstrādāt kalcija un skābekļa piegādes metodi, kā rezultātā 14 olas bez čaumalas dod 8 cāļus, atlikušie, diemžēl iet bojā. Tādējādi metodes efektivitāte veido 57%, bet japāņi negatavojas apstāties pie sasniegtā. Šeit ir dažādas embrija attīstības stadijas.
Un lūk video, kurā tiek parādīts eksperiments, kuru veica skolēni.
Lūk, tāds sasniegums zinātnē! Pētnieki apgalvo, ka viņu atklājums sniegs lielisku ieguldījumu reģeneratīvās medicīnas pētījumu jomā. Bet tikmēr varam tikai brīnīties, cik tālu ir gājusi mūsdienu zinātne. Starp citu, neaizmirstiet dalīties ar šo ziņu ar citiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts