-
- 4737 x
-
https://torno.lv/xjnIsNd
Jogā ir lieliska asana ar nosaukumu Adho Mukha Kapotasana vai vienkārši runājot, Baloža poza. Tā ir vērsta uz augšstilbu muskuļu stiepšanu un iegurņa atvēršanu. Kā arī lokanības attīstībai, kas vajadzīga daudzu citu vingrojumu izpildei.
Gūžas locītavas normālā dzīvē tiek izmantotas nedaudz, kas nelabvēlīgi ietekmē orgānu veselību, kas atrodas iegurņa rajonā.
Raksta turpinājums
Sēdošs dzīvesveids samazina gurnu griešanos, saliekšanu un stiepšanu. Cilvēks, kas daudz staigā vai brauc ar velosipēdu, viss darbojas labāk. Bet viņš arī attīsta stiprību gurniem nevis gūžas locītavas kustīgumu.
Stress arī negatīvi ietekmē mūsu veselību. Tas rada spriedzi organismā, it īpaši iegurņa un augšstilbu apvidū. No tā vismaz periodiski jāatbrīvojas.
Mobilitāti locītavās var atgriezt, praktizējot Baloža pozu. Šī asāna izstiepj augšstilba rotatora muskuļus, kas atrodas sēžamvietas zonā, un augšstilba garos saliecējmuskuļus, kas atrodas augšstilbu un iegurņa priekšpusē.
Šīs asanas izpildīšana ietver intensīvu saliektās kājas gurna izgriešanu uz āru un taisnās kājas gurna iegriešanu uz iekšpusi. Tūlīt pēc asāna veikšanas jūs pamanīsit pozitīvas izmaiņas: gaita būs viegla, pat ja vingrojuma laikā ir jūtama spriedze.
Baloža poza
1. Pirmais izpildes variants
Šis variants – Baloža poza iesācējiem. Sāc vingrinājumu ar pozu stājā četrrāpus. Noliec plaukstas tieši zem pleciem un ceļus zem gurniem. Pārvieto labo ceļgalu uz priekšu tā, lai tas pieskaras labās rokas locītavai. Pēc tam labo apakšstilbu pārvieto nedaudz pa kreisi tā, lai pēda atrodas iegurņa kreisajā pusē. Kreiso kāju izstiep atpakaļ.
Ķermeni turi taisni, perpendikulāri grīdai. Atbalstoties uz rokām, mugurkaulu stiep uz augšu. Iegurni virzi uz leju, centies ar taisnu iegurni piespiesties pie grīdas. Šis Baloža pozas izpildes variants pagarina taisnās kājas gurnu saliecējmuskuļus un izstrādā muguras izliekumu.
2. Otrais variants
Sākuma stāvoklis – pirmais Baloža pozas izpildes variants. Izvirzi rokas uz priekšu, pie ieelpas izstiep ķermeni, bet izelpojot noliecies uz priekšu. Elkoņus nolaid uz grīdas.
Ja sajutīsi pārāk intensīvu izstiepšanu labā gurna apvidū, atbalsties uz plaukstām, paceļot ķermeni un pārnes daļu ķermeņa svara uz rokām. Lai ķermeņa svaru pārvietotu uz gurniem, nedaudz atgrūdies ar rokām.
Ja neradīsies diskomforts, tad padziļini pozu. Ķermeni laid arvien zemāk un zemāk.
Spriedzei no taisnās kājas gurna priekšpuses būtu jāpāriet uz saliektās kājas ārējo daļu un sēžamvietu. Iegurnim jāpaliek kā iepriekš taisnam – tas ir vingrojuma efektivitātes galvenais noteikums.
Paliec noliekusies 10 elpošanas ciklus, pēc tam ķermeni pacel līdz perpendikulāram stāvoklim attiecībā pret grīdu, atbalstoties uz plaukstām. Atkārto vairākas reizes.
3. Trešais variants
Pats sarežģītākais un efektīvākais, palīdz izstiept mugurkaulu un atvērt krūšukurvi. Tā izpildei nepieciešams izstieptu kāju saliekt ceļgalā, rokas atlikt atpakaļ, cenšoties ar rokām satvert pēdu.
Izpildot šo vingrinājumu, ar galvu un muguru stiepies atpakaļ, bet to darot, gurnus neizgriezt.
Šis vingrojums ir samērā viegls, bet tā izpildei ir dažas kontrindikācijas. Tās ir sāpes krustos, ceļgala trauma un bojāti starpskriemeļu diski.
Galvenais labums no šī vingrojuma pildīšanas ir iegurņa – gurnu locītavu kustīguma palielināšana, gurnu rotētājmuskuļa un saliecējmuskuļa izstiepšanas.
Šī asana īpaši ieteicama sievietēm. Tās izpildīšana pozitīvi ietekmē mazā iegurņa orgānu funkcionalitāti, uzlabo sievietes veselību. Baloža poza jogā vairo enerģiju, izstiep mugurkaulu, starpeni, nostiprina vēdera muskuļus, stimulē vēdera dobuma orgānu darbību, atver krūšukurvi. Praktizē ar labumu.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts