Vingrinājumi skoliozes gadījumā

Advertisement
Advertisement

Daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka pieaugušajiem skoliozi nav iespējams novērst. Šo patoloģiju var izārstēt tikai jaunībā. Un gados vecākiem cilvēkiem kauli jau sen ir izveidoti un kļuvuši stingri. Bet tas tā nav. Skelets var aktīvi mainīties visā dzīves laikā.

 

Cik maz cilvēki var lepoties ar labu stāju! Tas ir skumji, bet mugurkaula izliekums sastopams arvien biežāk. Patoloģisko stāvokli raksturo sāpes, kas rada diskomfortu un ārējās izmaiņas. Biežas galvassāpes, novājināta redze, deformēta muguras un kājas, cieš iekšējie orgāni, un nogurums kļūst par normu.


Mēs esam pārliecināti, ka mugurkaula korekcija ir piemērota jebkurā vecumā. Neļaujiet problēmai netraucēti attīstīties. Šodien mēs runāsim par skoliozes ārstēšanu ar manuālā terapeita Vitalija Gīta ieteikumiem.

Raksta turpinājums
Skoliozes gadījumā mugurkaulam ir izliekums uz vienu pusi. Viena muskuļu puse ir hipertrofiska, bet otrā - praktiski neredzama. Asimetrija parādās saistībā ar nevienādu slodzi uz mugurkaulu. Lai saglabātu vertikālo pozīciju, viena muskuļu grupa pastāvīgi saskaras ar pārslodzi.

Nav svarīgi, vai cilvēks stāv vai sēž, vienas puses muskuļi strādā pastiprinātā režīmā. Jebkura slodze vai tā būtu pastaiga, pelde vai sporta spēle, problēmu pasliktina. Tādējādi visi osteopāti, manuālie terapeiti un masieri secina: izārstēt skoliozi ar sportu un parasto vingrošanu nav iespējams, turklāt - ļoti kaitīgi. Skoliozais izliekums tikai palielināsies!
Pastāv tradicionālās ārstēšanas metodes: fizioterapijas vingrinājumi, masāža, speciālas korsetes, saudzējošs režīms un operācija. Dažreiz manuālais terapeits var iztaisnot skriemeli pāris ārstēšanas procedūru laikā. Bet pēc kāda laika problēma nāk atpakaļ. Metodes nedarbojas, jo pacients neko nemaina ikdienas dzīvē. Pozitīvs rezultāts būs tikai tad, ja mainās mugurkaula apstākļi parastajā situācijā.
Runa ir par divām obligātām procedūrām. Pirmais ir izdarīt tā, ka lielākajā daļā laika mugurkauls būtu pretējā stāvoklī izliekumam. Otrais ir maksimizēt muskuļu korseti. Veikt terapeitisko pozu un vingrinājumus nepieciešams pastāvīgi. Mājās, darbā, atvaļinājumā. Pēc tam, pēc ārsta domām, mugurkauls izlīdzināsies jebkurā vecumā.
Apskatīsim ieteikumus, kreisās puses jostas skoliozes gadījumā. Labās puses izliekuma gadījumā visi vingrinājumi jāveic spoguļattēlā. Neaizmirsti konsultēties ar ārstu pirms sākuma.
Ārstnieciskās pozas skoliozes gadījumā

1. Sēžot darba vietā, izvietojiet zem kreisās sēžamvietas cietu priekšmetu. Var noderēt grāmata vai putuplasta gabals. Paliktņa biezums tiek aprēķināts atsevišķi. Šeit nozīme ir deformācijas lielumam, vecumam, iegurņa platumam un tauku nogulsnēm uz sēžamvietas. Paliktņa vidējais augstums ir 1-1,5 cm bērniem un 5-6 cm labi veidotam cilvēkam.

Skolēniem un pieaugušajiem visu laiku vajadzētu sēdēt šādi. Darbā, mājās un vispār- vienmēr un visur. paliktnis tiek noņemts tikai pēc pilnīgas atveseļošanās. Bērniem līdz 5 gadu vecumam ar nelielu izliekumu sēdēt uz pamatnes ne ilgāk kā vienu stundu.
2. Ja jums nav pamatnes, vajadzētu sēdēt uz kājas. Kreisās puses skoliozes gadījumā kāju novieto zem kreisā augšstilba. Labais plecs var balstīties uz krēsla aizmuguri, sienu.
3. Jāiemācās nostāties skoliozes izliekumam pretējā pozā. Tas ir diezgan vienkārši: labā kāja ir saliekta, labā iegurņa puse ir pazemināta, un viss ķermenis balstās uz kreiso kāju.
Ar mugurkaula izliekumu cilvēks neapzināti pieņem pozu, kas ir piemērota skoliozei. Ārstnieciskajai ir jābūt pretējai. Vienmēr pievērsiet uzmanību tam, kā jūs sēžat, stāvat un ieņemat pareizo pozu.

Izlīdzināt mugurkaulu ir puse no darba. Ir svarīgi noņemt muskuļu asimetriju, kas atgriežas skoliozes gadījumā, ja nekas netiek darīts. Lai atjaunotu atrofējošos muskuļus, regulāri veic šādus vingrinājumus.
ĀRSTNIECISKIE VINGRINĀJUMI

1. Rokas (no novājināto muskuļu puses) balstās uz fiksētu atbalstu. Jābūt sasprindzinātiem muguras un vidukļa sānu muskuļiem. Dienā ir pietiekami veikt 2-5 sērijas ar 10 uzspiedieniem: 2 sekundes - spiešana, 1 sekunde - atpūta.

2. Nogulieties uz dīvāna uz sāniem, novājinātā puse uz augšu. Nedaudz salieciet kāju, kas atrodas uz dīvāna, bet roku uz tās pašas puses palieciet zem galvas. Rokas no vājās puses balstās uz dīvāna. Korpuss ir nedaudz pagriezts uz priekšu. Cilājiet savu kāju līdz parādās noguruma sajūta. Varat izmantot papildu slodzi vai palūdziet palīgu nospiest kāju, pretojoties tam.
Vissvarīgākais ieteikums ir regulāra profilaktiska pārbaude pie speciālista. Pašārstēšanās gadījumā ir viegli pārcensties, un izliekums aizies uz otru pusi.

Agrāk mēs rakstījām par jogas kompleksu, ar kuru skolioze nav briesmīga. Darbojies, un problēmas ar muguru nebūs.
Pastāsti mums komentāros par saviem rezultātiem cīņā pret muguras skoliozi. Tas ir aktuāls temats, daudziem būs noderīga jūsu pieredze. Un, ja jums patika raksts, parādiet to saviem draugiem sociālajos tīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024