Vingrinājumi dzīves paildzināšanai

Advertisement
Advertisement

Iedomājies tikai: tev 80, tu esi mundrs, jauns, enerģisks un spēku pilns kā agrāk. Daži vienkārši vingrinājumi katru dienu sev par prieku – un, lūk, tev jau 90, tavas locītavas tikpat kustīgas, ass prāts, bet āda elastīga un tvirta. Un te, beidzot, mūžīgais jociņš par to, ka grūti nodzīvot tikai pirmos 100 gadus – nebūt nav joks, bet tava dzīve! Turklāt, atšķirībā no citiem ilgdzīvotājiem, tu pat nedomā par drīzu aiziešanu uz citu pasauli, bet pretēji, lieliski sagatavojies dzīvei. Tici?

Raksta turpinājums
Daba ir nesaudzīga pret sliņķiem, kuri noveco, tā ir aksioma. Lai dzīvotu ilgi un bezrūpīgi, organismam nepieciešams savu rezervju pastāvīgs stimuls, bet vingrojumi ilgam mūžam, kurus izstrādājuši speciālisti un paredzēti dzīves paildzināšanai, palīdzēs nodzīvot līdz 100 un vairāk gadiem visiem, kuri tos praktizē regulāri un apzināti. Nevēlies novecot – trenē rezerves!
Dzīves paildzināšana

1. Dozēta badošanās

Labprātīgi un pilnībā atsakies no ēdiena uz kādu laiku. Šī vingrojuma mērķis – pāriešana uz iekšējām rezervēm, dzīves spēku atjaunošana, dzīves paildzināšana, taču tas ir iespējams tikai ar noteikumu vienreizēju ēšanas pārtraukumu ar tīra ūdens lietošanu.

Nebaidies, ar pilnīgu, labprātīgu, bet neilgu badošanos, barošanās ar saviem krājumiem pilnībā nodrošinās organisma vajadzības. Bet par to, kā pareizi un efektīvi badoties, var izlasīt Pola Brega grāmatā “Badošanās brīnums”.

“Katru nedēļu es veicu 24 vai 36 stundu badošanos. Piedevām es badojos 7 – 10 dienas četras reizes gadā. Daudzu gadu laikā , kad es ievēroju tādu grafiku un sevi uzturu lieliskā stāvoklī, es dzīvoju kā atdzīvojusies dinamo mašīna. Mana diena vairāk piesātināta nekā gads citam cilvēkam. Man piemīt neierobežota enerģija, es nekad nenogurstu, nemēdzu būt miegains. Es visu laiku esmu aktīvs kā garīgi, tā fiziski. Man visam pietiek laika un spēka”, - rakstīja savā grāmatā Bregs.
2. Skābekļa badošanās

Pilnīgs skābekļa trūkums organismam izraisa tā neizbēgamu nāvi, bet īslaicīga hipoksija – sava veida terapija. Neliels skābekļa trūkums sirdij liek sisties ātrāk un intensīvāk, piegādājot vairāk asinis dzīvībai svarīgiem orgāniem.

Apdomātas hipoksijas rezultātā paplašinās asinsvadi, palielinās plaušu audu masa, veidojas jauni kapilāri, palielinās eritrocītu skaits, pastiprinās hormonu produkcija, paaugstinās kopējais enerģētiskais līmenis. Hipoksiju var panākt dažādos veidos: praktizējot elpošanas vingrinājumus vai, piemēram, biežāk dodoties kalnos.
3. Informācijas badošanās

Мēs neieteiksim atteikties no viedierīcēm, televizora un grāmatām, jo daba visu ir paredzējusi, dāvājot tev iespēju reizi diennaktī atpūsties no nebeidzamās informācijas plūsmas no ārpasaules. Tu neredzi, nedzirdi, nejūti smaržas, atpūšās garšas un taktilie receptori, jo tu guli.

Тumša telpa ar labu ventilāciju, skaņas izolācija, komfortabla temperatūra un ērta gulta – veselīga miega, lieliskas pašsajūtas un brīnišķīga garastāvokļa ķīla.

Cilvēks cilvēkam – ir vēl kāds kairinātājs un tāpēc vēl viens veids ierobežot ārējās informācijas pienākšanu – laiku pa laikam atļauties pabūt vienatnē. Pabūt ar sevi – informācijas badošanās savdabīgs veids, bet iespējas trūkums vismaz retumis pabūt vienatnē var novest pie nopietniem psihiskiem traucējumiem.
4. Мuskuļu treniņš

Vēlies muskuļus saglabāt apēcīgus un stiprus līdz pašām vecumdienām? Esi tik laipns regulāri sasprindzināt katru no tiem. Staigā, peldi, skrien, dejo, apmeklē trenažieru zāli vai nodarbojies ar jogu – dari, ko vēlies, tikai kusties. Kustība – tā ir dzīve, tas ir stabilitātes pamats ne tikai balsta – kustību sistēmai, bet arī organismam kopumā.
5. Intelektuālais treniņš

Tavu smadzeņu miljardiem šūnām, kuras visu laiku apstrādā un saudzīgi glabā vērtīgāko informāciju, jābūt regulāri nodarbinātām intelektuāli. Kam gan vajadzīgs 80 -gadīgs večuks, kas cieš no prāta mazspējas?

Ilgdzīvotājs – tas ir mūžīgais students, ne savādāk, jo bez pastāvīgas garīgās attīstības ilgdzīvošana zaudē jebkuru nozīmi. Labākais, ko tu vari darīt – mācīties visu, ko tik var iemācīties un nekad neapstāties.
6. Psihes treniņš

Vai tad var nodzīvot ilgu un laimīgu mūžu bez noturīgas un trenētas psihes? Būt par ilgdzīvotāju stresa un satricinājumu pasaulē var tad, ja pilnībā sevi pārvaldi un tajā tev palīdzēs pareizi piemeklēts psihotreniņš.

Ļoti vienkārša un efektīva, manuprāt, ir Kuē metode: pirms došanās gulēt un pēc pamošanās domās atkārto pašiedvesmas frāzi, piemēram, “Es esmu ilgdzīvotājs, esmu jauns, jautrs un enerģisks” vai “Esmu laimīgs un vesels”. Tieši šajā laikā pašiedvesmai ir lielākā ietekme, bet organisms labprāt pakļaujas uzstādītiem mērķiem.
7. Теrmoregulējošais treniņš

Тrenēt siltumradošos un siltumatdeves mehānismus var un vajag, tikai nepieciešams laiku pa laikam mākslīgi izmainīt apkārtējās vides temperatūru. Tā, aukstuma stimulēšanai ieteicams valkāt vieglu apģērbu un pieņemt gaisa vannas par vēsajā gada laikā, noskalot seju un pēdas ar vēsu ūdeni, staigāt bez apaviem, periodiski apmeklēt krioterapijas seansus, kā arī praktizēt ziemas peldēšanos āliņģī.

Siltuma stimulēšanai lieliski derēs pirts vai sauna, karsta duša, sildošās aptīšanas un ierakšana karstās smiltīs.
8. Маsāža

Masāžas lietderīgumu grūti pārvērtēt – tā ir atpūta un atveseļošanās, nekaitīga ietekme uz visneaizsargātākajiem ķermeņa punktiem, bieži tā ir efektīvāka par tradicionālo medicīnu. Droši vien tu jau esi lasījis mūsu rakstu par punktu czu-san-li vai punktu pret simts slimībām, uz kuriem regulāri iedarbojoties var atveseļot un atjaunot visu organismu. Ja neesi lasījis, tad ātrāk dari to!
9. Asins nolaišana

Asins nolaišana – viena no efektīvākām rezervju treniņa metodēm. Šis paņēmiens vienlaikus ir gan ģeniāls, gan banāls: tu nekaunīgi organismam atņem daļu no tā vērtīgākā resursa – asinīm, bet tas, savukārt, nekavējoties atjauno zaudējumu.
Līdz ar to tiek lieliski stimulētas asinsrades un uztura, termoregulācijas un ūdens – sāls apmaiņas sistēmas, strādā endokrīnā un imūnsistēmas, sāk darboties rezervju atjaunošanas mehānisms. Īpaši noderīga asins nolaišana sievietēm, kurām sācies menopauzes periods, kā arī vīriešiem pēc 25 gadiem.
Тavi mūžīgie ienaidnieki – aukstums, bads, pārslodze, asiņu zaudējums – augstāk aprakstītajā treniņu programmā pārvēršas par taviem labākajiem draugiem. Atceries, ka visām slodzēm jābūt adekvātām un mērenām: nervozitāte, nepatīkams nogurums, apātija, miega un apetītes traucējumi liecina par to, ka esi nedaudz pārcenties, cenšoties apgūt ilgdzīvošanas noslēpumus. Bet patīkams nogurums, pozitīvs garastāvoklis un lieliska pašsajūta – pazīmes tam, ka rezervju treniņa sistēma ir gājusi tev labumā.

Aktīva, pilnvērtīga un darbības piepildīta dzīve – labākā vecuma un priekšlaicīgu beigu pretinde! Bet kādas ilgdzīvošanas receptes ir zināmas tev? Dalies ar noslēpumiem komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024