Daudzu ēdienu neaizvietojamā sastāvdaļa kāposts ir ne tikai ēdama lieta, bet tai piemīt ārstnieciskas īpašības. Mūsu senču senči jau vēsturiski zināja par kāposta ārstnieciskajā īpašībām un veiksmīgi tās izmantoja. Pienācis laiks atcerēties kāpostu labās īpašības, jo labas un veselīgas lietas nedrīkst aizmirst.
Kāpostu lapas
Pirms lietot kāpostu lapas ārstniecības nolūkos, tās jāaplej ar verdošu ūdeni un tad rūpīgi jānoslauka. Ja kāposti jums izsauc jebkāda veida alerģiskas reakcijas, tad no šādām ārstniecības metodēm vajadzētu izvairīties.
Kāposts ir īsts brīnumlīdzeklis, kas ātrā laika spēs tev palīdzēt pret dažādām ķermeņa sāpēm.
Avots: takprosto.cc
Sastiepumi un sasitumi
Pie tikko iegūtiem sasitumiem pievieno svaigu kāposta lapu un stingri to nofiksē apsienot ķermeņa daļu, piemēram ar marli. Apsēju jānotur vairākas stundas, tas mazinās pampumu un sāpes. Ja šāda metode nepalīdzēja mazināt sāpes un pampumu, tad trauma ir pārāk nopietna un tev noteikti jādodas pie ārsta.
Zirnekļu kodumi
Kāpostu lapas mazina sāpes un nepatīkamo sajūtu pēc zirnekļu, lapseņu un dunduru kodumiem. Kāposta lapas no koduma vietas `velk ārā` karstumu un mazina sāpes.
Galvas sāpes
Kāpostu lapas var lietot arī galvas sāpju gadījumā. Pieliec pie galvas kāpostu lapu un aptin to ar dvieli. Šāda metode der arī migrēnas gadījumos.
Sāpes krūtīs
Sievietes laika posmā, kad bērns tiek barots ar krūti, nereti piedzīvo nepatīkamas sāpes un piepūšanos krūtīs. Kāpostu lapas ir labākā tautas metode kā tikt galā ar šo problēmu. Svaigas un lielas kāpostu lapas jāpieliek krūtīm, iepriekš tās rūpīgi noskalojot un mazliet sagraizot, lai tās kļūtu sulīgākas.