Viltības, kas palīdz manipulēt ar cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Vēlamies brīdināt, ka šeit nav nekādu pāri darīšanu cilvēkiem un nav nekā tāda, kas spētu aizvainot cilvēka cieņu. Šeit ir veidi, kā ar viltību palīdzību iegūt draugus un iespaidot cilvēkus, izmantojot psiholoģiju, šeit nav nekā tāda, kas liks citiem cilvēkiem justies slikti.

 

Avots

Raksta turpinājums
Jautājiet palīdzību
Viltība: Palūdziet kādam palīdzēt jums (Bendžamina Franklina viltība)
- Leģenda vēsta, ka Bendžamins vēlējās sadraudzēties ar cilvēku, kuram viņš nepatika. Viņš palūdza šim cilvēkam aizdod retu grāmatu, bet kad tas viņam iedeva, Bendžamins labsirdīgi pateicās. Rezultātā cilvēks, kurš ne īpaši vēlējās runāt ar Franklinu, iedraudzējās ar viņu. Pēc Franklina vārdiem: `Tas, kurš ir izdarījis labsirdīgu lietu, vēlēsies kādreiz izdarīt vēl kaut ko labu priekš jums.` Zinātnieki nolēma pārbaudīt šo teoriju un tā rezultātā pamanīja, ka tie cilvēki, kuriem pētnieks lūdza palīdzību, bija vairāk atvērti un labsirdīgi nekā citas cilvēku grupas.
Tēmējiet augstāk
Viltība: vienmēr jautājiet vairāk, nekā jums patiesībā vajag, bet vēlāk savas prasības samaziniet.
Šo paņēmienu dažreiz sauc `pieeja durvīm ar seju`. Jūs cilvēkam tiešām lūdzat ļoti augstas prasības, no kurām viņš visdrīzāk atteiksies. Pēc tam jūs šo lūgumu samaziniet, vai drīzāk, lūdziet to ko jums tiešām vajag. Šis triks var jums likties mazliet neloģisks, bet ideja slēpjas tajā, ka cilvēks jutīsies slikti pēc tā, kad atteiks jums. Tāpēc nākamo reizi, kad jūs viņiem kaut ko lūgsiet, viņš jutīsies it kā būtu jums parādā. Zinātnieki pēc šīs metodes izmēģināšanas, nonāca pie secinājuma, ka tas patiesībā arī strādā, tāpēc, ka cilvēks sākumā lūdz kaut ko neiespējamu, bet pēc tam tam pašam cilvēkam lūdz kaut ko mazāku un šis cilvēks jūt, ka viņš arī jums ir parādā kaut ko.
Nosauciet vārdus
Viltība: izmantojiet cilvēka vārdus, vai arī nosauciet viņa amatu, atkarīgi no situācijas.
Deils Karnegi, grāmatas `Kā iegūt draugus un iespaidot cilvēkus` autors, uzskata, ka bieža cilvēka vārda atkārtošana sarunā ir ļoti svarīga. Viņš piebilst, ka cilvēka vārds dažādās valodās ir patīkamākā skaņa viņa ausīm. Deils saka, ka vārds tas ir galvenais, kas sastāda cilvēka identitāti, tāpēc kad mēs viņu dzirdam, tad kārtējo reizi gūstam savas nozīmes apliecinājumu. Tieši tāpēc mēs jūtam lielāku tuvību pie šī cilvēka, kurš apliecina mūsu nozīmi šajā pasaulē. Turklāt amata vai vārda izmantošana sarunā var atstāt ļoti lielu iespaidu. Lai izmantotu šo metodi cilvēku iespaidošanai, jūs varat saukt cilvēkus tā, kā jūs gribētu viņus redzēt. Tā rezultātā viņi sāks domāt par sevi tā kā jūs sakāt. Tas ir ļoti vienkārši, ja jūs vēlaties satuvināties ar noteiktu cilvēku, tad biežāk sauciet viņu par draugu. Un,ja tas ir cilvēks pie kā jūs vēlaties strādāt, sauciet par bosu vai priekšnieku. Bet ņemiet vērā, ka dažreiz tas var būt mazliet kaitinoši.
Glaimojiet
Viltība: Ja, jūs neglaimojiet patiesi tas nenovedīs ne pie kā laba.
Ja jūs glaimojiet cilvēkam, kuram ir augsts pašnovērtējums un jūsu glaimi ir patiesi, jūs iepatiksieties viņam vairāk, jo glaimi atbilst tam, ko viņš pats domā par sevi. Turklāt, ja jūs glaimojiet tam, kuram pašnovērtējums ir zems, tad var gadīties negatīvas sekas. Šis cilvēks sāks sliktāk pret jums izturēties, jo viņš uztvers to savādāk. Protams tas nenozīmē, ka cilvēku ar zemu pašnovērtējumu vajadzētu pazemot.
Atdarini citu cilvēku uzvedību
Viltība: esiet cita cilvēka uzvedības spoguļattēls.
Uzvedības spoguļattēls nosaka cilvēka tipu pēc viņa dabas. Cilvēki ar šo māku tiek saukti par hameleoniem, jo viņi cenšas iederēties staro cilvēkiem kopējot viņu uzvedību, manieres un pat runas. Tas ir labs veids, lai iepatiktos citiem. Pētnieki ir noskaidrojuši, ka kopējot kādu, otrs cilvēks ir vairāk labsirdīgs pret otru. Speciālisti nonāca pie vēl viena secinājuma. Viņi ir noskaidrojuši, ka cilvēki, kuriem ir kāds, kas no viņiem mācās, ir vairāk izturējušies labsirdīgi.
Izmantojiet nogurumu
Viltība: lūdziet palīdzību, kad redziet, ka cilvēks ir noguris.
Kad cilvēks nogurst, viņš labāk uztver jebkādu informāciju, lai arī tie ir vienkārši izteikumi, vai kāds lūgums. Iemesls tam ir, kad cilvēks nogurst, tas notiek ne tikai fiziskā līmenī, viņa mentālā enerģija arī zūd. Kad jūs lūdzat nogurušam cilvēkam palīdzību, iespējams, jūs neiegūsiet precīzu atbildi, bet uzreiz dzirdēsiet kaut ko tādu: `es izdarīšu to rīt`, jo viņš nevēlēsies pieņemt lēmumus uz doto brīdi. Nākošajā dienā, visdrīzāk viņš izpildīs jūsu lūgumu, jo lielākā daļa cilvēku cenšas turēt savu solījumu, tāpēc mēs sekojam tam, lai tas ko mēs sakām sakristu ar to ko mēs darām.
Piedāvājiet to, no kā cilvēks nespēs atteikties
Viltība: sāciet sarunu ar to, no kā sarunu biedrs nespēs atteikties un jūs dabūsiet to, kas jums ir vajadzīgs.
Tā vietā, lai sāktu sarunu ar lūgumu, jūs sākat ar kaut ko noteiktu. Kad cilvēks piekritīs jums palīdzēt, var laist gājienā `smago artilēriju`. Speciālisti pārbaudīja šo teoriju mārketinga gājienos. Viņi sāka ar to, ka lūdzu cilvēkiem, lai izsaka atbalstu par tropisko mežu aizsardzību apkārtējā vidē, tas bija ļoti vienkāršs lūgums. Kad cilvēki piekrita palīdzēt, zinātnieki teica, ka tagad ir vieglāk pārliecināt cilvēkus nopirkt produktus, kas ir attiecināmi ar šo atbalstu. Tomēr nav jēgas uzsākt sarunu ar vienkāršu lūgumu un uzreiz pāriet uz citu. Psihologi saka, ka visefektīvāk ir uztaisīt 1-2 dienu pārtraukumu.
Saglabājiet mieru
Viltība: neizlabojiet cilvēku, kad jūs domājat, ka viņam nav taisnība, vai saka nepareizi.
Karnegi savā slavenajā grāmatā rakstīja, ka nav vajadzības cilvēkam norādīt par to, ka viņam nav taisnība. Tas kā likums, nenovedīs ne pie kā, bet cilvēks sāks izjust nepatiku pret jums. Ir veids kā parādīt, ka nepiekrītat, turpinot pieklājīgu sarunu, neaizvainojot sarunu biedru. Rejs Rensbergers (Ray Ransberger) un Maršels Frics (Marshall Fritz) izdomāja šo metodi. Ideja ir ļoti vienkārša: tā vietā, lai strīdētos, noklausieties viņa teiktajā, bet vēlāk centieties saprast, ko viņš jūt un kāpēc. Pēc tam paskaidrojiet šim cilvēkam tos momentus, kuros jūs neesat viensprātis ar viņu.
Atkārtojiet sava sarunas biedra vārdus
Viltība: pārfrāzējiet to, ko saka cilvēks un atkārtojiet to, ko viņš ir teicis.
Tas ir viens no labākajiem veidiem kā iespaidot citus cilvēkus. Tādā veidā jūs parādiet savam sarunu biedram, ka jūs patiesībā saprotiet un klausāties viņā uzmanīgi. Pārfrāzējot sarunas biedra vārdus, jūs iegūsiet viņa uzticību ļoti viegli. Šo gadījumu sauc arī par refleksa klausīšanos. Pētījumi pierādīja, ka ārsti izmanto šo metodi un cilvēki ir vairāk atvērti ar ārstiem. To ir viegli izmantot sarunā starp draugiem. Ja jūs klausīsieties, ko viņi saka, bet vēlāk pārfrāzēsiet viņu sacīto, formējot jautājumu kā apliecinājumi, viņi jutīsies komforti ar jums.
Mājiet ar galvu
Viltība:mazliet mājiet ar galvu sarunas laikā, it īpaši tad, ja jūs vēlaties palūgt sarunas biedram kaut ko.
Zinātnieki ir noskaidrojuši, tad kad cilvēks māj ar galvu, klausoties kaut ko, viņš ar lielāku varbūtību piekrīt teiktajam. Tas ir pilnīgi izskaidrojami, tāpēc, ka cilvēki zemapziņā imitē otra cilvēka uzvedību. Cilvēkam, kurš runā ar jums, būs grūti nemāt ar galvu atbildē un viņš sāks labvēlīgi attiekties pret jūsu vāriem, ko jūs pasakāt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024