Vienkārši veidi kā pārvarēt slinkumu

Advertisement
Advertisement

Slinkums ir izplatīta lieta cilvēka dabai. Bet, ja daži ir iemācījušies veiksmīgi cīnīties ar slinkumu un atdoties tā varai tikai reizēm, tad citi acīmredzami zaudē cīņu. Tikmēr slinkums neļauj pabeigt lietas, izpildīt solījumus, augt profesionāli un personīgi.


Un šodien mēs pateiksim, kā tagad pārvarēt slinkumu un apātiju un iegūt instrumentus, kas palīdzēs novērst šo postošo stāvokli nākotnē. Jo, ja neuzvarēsi slinkumu, tad tā arī paliksi tā vergs.

Raksta turpinājums
Kā pārvarēt slinkumu

Pastāvīga vilcināšanās (prokrastinācija) un banāls slinkums vienmēr iet roku rokā. Gan darbība, gan bezdarbība rodas cilvēka galvā. Un, lūk, kādi garīgie iestatījumi mūs pārņem, kad ir problēmas ar slinkumu un vilcināšanos.
1. Bezcerīgums

Persona aizmirst par saviem bijušajiem panākumiem un netic, ka viņš spēs īstenot savus mērķus. Tāpēc jebkura nodarbe viņam šķiet bezjēdzīga un nav pūliņu vērta.

2. Bezspēcība

Neticība savām spējām rada pārliecību, ka rezultātu nosaka ārējie faktori, kas nav paša cilvēka varā (liktenis, iespēja, citu cilvēku stāvoklis).

3. Atalgojuma nepietiekama novērtēšana

Slinkums kaut ko darīt, kad par noteiktu darbību veikšanu nav sagaidāma pienācīga atlīdzība. Ir pat termins ”anhedonija”, kas nozīmē spējas pazemināšanos vai pat zaudēšanu izjust gandarījumu.
4. Perfekcionisms

Pārmērīgas prasības var iedzīt personu strupceļā, ja viņš uzskata, ka nespēj visu izdarīt saskaņā ar augstākajiem standartiem. Tāpēc šeit cilvēks izvēlas vienu no divām galējībām: vai nu to izdarīt ideāli, vai nedarīt vispār. Vienkāršāk, protams, izvēlieties pēdējo iespēju.

5. Panākumu bailes

Pārsteidzoši, bet reizēm cilvēks baidās no panākumiem pat vairāk nekā no neveiksmes. Viņš uzskata, ka viņa sasniegumi ir tikai gadījums, kas nozīmē, ka turpmāk nebūs iespējams uzturēt augstu līmeni. Cilvēks pārdzīvo par to, ka citu cerības kļūs nepamatoti augstas un ar neveiksmi viņš pievils visus. Tas ir kā baidīties no krišanas no kraujas un tāpēc izvēlēties uzticamāku ceļu - nedoties kalnos vispār.
Šīs garīgās nostādnes rada ilūziju, ka labāk nedarīt neko, lai nekļūtu sliktāk. Tajā pašā laikā cilvēks pats var nesaprast, ka viņš slinko un tieši slinkums rada visas šīs domas, kas vedina sāņus. Tāpēc pārdomas par to, kā pārvarēt slinkumu, pat neienāk prātā. Bet, ja tu atpazini šo problēmu, tad sāc to izskaust.
1. Iesāc rītu mundri: ieej dušā, izdzer tasīti iemīļota dzēriena, izej pastaigāties, izvēdini telpas. Možs sākums palīdzēs tikpat moži nodarboties ar svarīgām lietām.

2. Apdomā galvā mērķi un atceries, kāpēc šis darbs tev jāizpilda, kādu atalgojumu par to saņemsi, kādu gandarījumu jutīsi.

3. Ja darbs ir sarežģīts un ilgstošs, tad saplāno tā izpildi, sadalot vairākos posmos. Teicami, ja izprintēsi plānu un noliksi redzamā vietā: tas būs atgādinājums.

4. Pats sarežģītākais – iesākt. Tāpēc pēc iespējas agrāk ķeries pie darba. Ļoti iespējams, ka izpilde izrādīsies aizraujoša un nākamie posmi būs izpildāmi vienkāršāk nekā plānots.
5. Padari procesu daudzveidīgu. Monotons darbs vienmēr apnīk, tāpēc mums tā patīk pievērsties blakuslietām. Un, ja priekšā ir daudz papīru darba, tad to nomaini ar fiziskām slodzēm: tas palīdzēs aizdzīt slinkumu līdz darba procesa beigām.

6. Noskaņojies optimistiski. Atceries, ka slinkot mīl tikai pesimisti un neveiksminieki, kuriem ir sagatavota vērotāju loma. Bet optimistiem un aktīviem cilvēkiem pieder visa pasaule.

7. Ja nevari darīt absolūti neko, tad izmēģini interesantu tehniku. Tādā nolūkā apsēdies neērtā pozā un nedari neko vairākas minūtes, pat nemaini pozu. Visai drīz tā sēdēt kļūs grūti un darbs šķitīs tīkamāka nodarbe.

8. Motivē sevi pareizi. Atceries, ka tavi panākumi – tas ir liels prieks ne tikai tev pašam, bet arī tuviem cilvēkiem, kuri no sirds vēl tev labu.
Cīņa pret slinkumu ir nepieciešama. Bezdarbībā cilvēks bezmērķīgi izšķiež laiku, kuru varētu veltīt mācībām, fiziski pilnveidoties, nepieciešamām lietām. Pat rūdītākajam sliņķim visticamāk ir lolots sapnis, kura īstenošanai vajag kārtīgi papūlēties. Bet vai viņš varēs ko panākt nepiepūlējoties? Diezin vai.
Bagātie un veiksmīgie cilvēki arī cieš no slinkuma, bet viņi zin kā pārvarēt slinkumu un nogurumu, tāpēc prot efektīvi cīnīties ar šo uzmācīgo problēmu. Šī iemesla pēc bagātākie pasaules cilvēki masveidā atsakās nodot savus miljonus pašu bērniem. Apbrīnojami, bet fakts!

Bet kā tu cīnies pret slinkumu?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
0 0 09:26 10.02Re
Tā nav īstā nāra
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024