Vienkārši nezinājām, kā tikt galā ar blaktīm! Nolēmām sākt ar tautas metodēm...

Advertisement
Advertisement

Blaktis ir parazīti, kuri pieder pie asinsblakšu (Cimicidae) dzimtas. Tās ir mazi, ovāli, brūni kukaiņi, kuri barojas tikai no asinīm. Galvas priekšpusē ir snuķītis, kurš ir izveidots tā, lai varētu pārdurt ādu un izsūkt asinis.

Raksta turpinājums
Lai arī pastāv pietiekami daudz Cimicidae dzimts parazītu, kuri barojas no dzīvnieku asinīm, cimex lectularius jeb gultas blakts ir vairāk pazīstams, jo tas labprātāk barojas ar cilvēka asinīm. Pieaugušai gultas blaktij ir plakans ķermenis, līdzīgs ābola sēklai, pēc barošanās tas piebriest un kļūst sārts.
Lai arī gultas blaktis ir aktīvākas tieši naktī, tās nav nakts radības. Sieviešu dzimuma blakts savas dzīves laikā var radīt vairāk nekā 100 olu. Šīs olas ir putekļu lielumā un parasti nonāk mājā kopā ar bagāžu, lietotām mēbelēm, apģērbu. Gultas blaktis nevar lidot. Tomēr tās var ātri pārvietoties starp stāviem, pa sienām un grieztiem.
Gultas blaktīm ir plakani ķermeņi, tas tām dod iespēju paslēpties visnepieejamākās vietās, kā matrači, sānu atsperes, gultas rāmji. Turklāt, blaktis, salīdzinot ar citiem dzīvniekiem, ir daudz noturīgākas pret dažādām indēm. Pret dažām tās kļūst pilnībā imūnas. Tas viss sarežģī cīņu ar blaktīm.
Insekticīdu lietošana bieži ir riskanta, jo var kaitēt mājas iedzīvotāju veselībai, it īpaši, ja ir runa par bērna istabas apstrādāšanu. Lētāk, kā arī bērnam veselīgāk, būs kādas dabīgas metodes izmantošana. Tieši tautas, uz augu īpašībām bāzētas, metodes, tiek izmantotas cīņā ar blaktīm no seniem laikiem. Ļoti labi tie sevi parāda tieši profilaksei.

Ēteriskās eļļas ietekmē kukaiņu iekšējās šūnu membrānas, izraisot citotoksisku iedarbību. Tieši šis līdzeklis ir noderīgs cīņā ar jebkura veida kukaiņiem. Lai arī ēteriskās eļļas ir toksiskas blaktīm, tās nav kaitīgas cilvēkiem.
KĀ ATBRĪVOTIES NO MĀJAS BLAKTĪM

1. Tējas koka eļļa

Lai uztaisītu dabisku insekticīdu no tējas koka eļļas, samaisi divas tējas koka tējkarotes ar 50ml ūdens. Ielej šķidrumu smidzinātājā un rūpīgi sakrati. Izsmidzini šo šķidrumu visās vietās, kur var dzīvot blaktis. Jālieto katru dienu, līdz pilnībā zūd pazīmes, ka šie kukaiņi vēl atrodas mājā.
2. Lavandas eļļa

Lai uztaisītu smidzinātāju, samaisi 10 - 15 pilienus lavandas eļļu ar 50ml ūdens. Cita metode - salikt veselas ziedu lapas inficētās vietās un ap tām, lai atbrīvotos no blaktīm.
3. Citroneļļas smidzinātājs

Pievieno 10 pilienus citroneļļas nelielā traukā ar ūdeni. Ielej šķidrumu smidzinātājā, labi sakrati un izsmidzini vietās, kur ir blaktis, tad būs vislabākais rezultāts.
4. Eikaliptu eļļas smidzinātājs

Lai uztaisītu smidzinātāju, paņem 100 ml ūdens, 70 ml degvīna un 30 pilienu eikalipta ēteriskās eļļas. Ielej smidzinātājā un vienkārši sakrati pirms lieto. tad izsmidzini šķidrumu uz inficētām vietām. Jāatkārto katras 2 stundas.
5. Neem (margosa) koka lapu eļļa

Lai sagatavotu šķidrumu smidzināšanai, samaisi 50 ml koncentrēto ēterisko margosa koka eļļu un 200 ml ūdens. Pievieno pusi tējkarotes ziepes. Labi sakrati. Tad uzsmidzini un noberz vietas, kur slēpjas blaktis.
6. Parastā kalme

Parastā kalme - efektīgs līdzeklis pret blaktīm. Lai sagatavotu smidzinātāju, vāram 100 gr kalmi un 50 gr kurkumas pulvera vienā ūdens litrā. Jāvāra stundu. Tad atstāt šķidrumu aizvērtā traukā vēl 24 stundas. Nākamā dienā izkāst un izšķaidīt ūdenī 1:10.
7. Apelsīna eļļa

Jau no seniem laikiem ir zināms, ka apelsīnu eļļa ir iedarbīga cīņā ar blaktīm. Cilvēkam šī smarža ir ļoti patīkama, bet ”nevēlamiem mājdzīvniekiem” tas ir nepatīkams. Lai izveidotu smidzinātāju, sašķīdini 50 gr melnās melases ar 100 gr apelsīnu eļļas 4 litros ūdens.
8. Timiāns

Var apsiet timiāna zariņu ar kokvilnas audumu un sadedzināt to blakus inficētai vietai. Kā alternatīva, noliec timiāna lapas marles maisiņos un novieto apkārt inficētai vietai. Neaizmirsti tos mainīt katru trešo dienu. Lai justu rezultātu ir nepieciešams ne mazāk par mēnesi.
9. Krustnagliņas

Samaisi vienu tējkaroti krustnagliņu eļļas ar vienu tējkaroti ūdens. Ielej šķidrumu pudelē, labi sakrati un izsmidzini inficētās vietās.
10. Biškrēsliņi

Biškrēsliņi ir ļoti efektīgs līdzeklis: tā aromāts atbaida visdažādākos kukaiņus, pat odus. Šo aromātu necieš arī blaktis. Svaigi norautos ziedus var nolikt zem matrača, dīvānā, nolikt blakus citām iespējamām blakšu vietām. Lai sagatavotu koncentrētu vielu no biškrēsliņiem ir jāaplej 25 gr svaigu ziedu ar 1 glāzi verdoša ūdens.

Pirms izmantot ēteriskās eļļas, ir noteikti jāveic tests, lai noskaidrotu kā jūs un mājas iedzīvotāji reaģē uz vienu vai otru aromātu. Lai to izdarītu eļļu uzsmērē uz locītavu. Ja vairāku stundu garumā nav nekādas alerģiskas reakcijas - eļļu var izmantot.
Kā mēs jau iepriekš rakstījām - cīņa ar blaktīm var būt sarežģīts uzdevums. Dažos gadījumos palīdz tikai pilnīga telpu dezinfekcija ar speciālistu palīdzību. Tautas metodes negarantē 100% rezultātu, bet padara pašu procesu nedaudz patīkamāku.

Kopā ar insekticīdu īpašībām, ēteriskās eļļas mazina nervozitāti, nomierina nervu sistēmu, uzlabo garastāvokli. Vai tās izmantot vai nē - tev lemt. Noteikti dalies ar draugiem ar informāciju, kā atbrīvoties no blaktīm pašu spēkiem. Kā arī uzzini 7 draudus vēl bez blaktīm, kuri tevi var sagaidīt gultā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024