Vienkārša vēža profilakse: 7 “jā” un 13 “nē” dzīvei

Advertisement
Advertisement

Pēc statistikas, vēzis iekļūst līderu trijotnē pēc nāves gadījumu skaita. Pirmo vietu ieņem sirds – asinsvadu slimības, otro – traumas. Pasaulē mirstība no vēža sastāda 15%. Pēc VVAO prognozēm, tuvākajos 20 gados mirstības rādītāji no vēža apsteigs mirstību no traumām un cieši nostiprināsies otrā vietā.

 
Raksta turpinājums
Statistika biedē un satriec: katru gadu pasaulē no vēža mirst apmēram 5 miljoni vīriešu un 4 miljoni sieviešu. Vai ir glābiņš no šī sērgas? Vai ir veids sevi aizsargāt? Mēs nolēmām noskaidrot.
Onkoloģisko slimību profilakse

Lai pasargātos no slimības, ir jāsaprot, no kurienes tā rodas. Par to ir daudz teoriju. Onkologi uzskata, ka vēzis – tā ir gēnu slimība, tas ir, rodas dažu ģenētisku izmaiņu rezultātā. Tas var būt iedzimts no vecākiem, bet var rasties dzīves laikā. Tas notiek šūnu dalīšanās rezultātā vai kancerogēnu vielu ietekmē. Bet tādu vielu apkārtējā vidē netrūkst.
Mēs dalāmies ar tevi ar sarakstu no 7 “jā” un 13 “nē” veselības saglabāšanai. Visvienkāršākā un pieejamākā vēža profilakse.

Pasaki “nē”

1. Rafinētai eļļai

Kategoriski nav ieteicams cept augu eļļā, jo uzkarstot taukskābes pārvēršas par transtaukiem un izraisa vēža attīstību.

2. Pienam

Piens satur kazeīnu, kuru daudzi zinātnieki vaino kancerogēnās īpašībās. Vairāki pētījumi pierāda, ka tieši piens – daudzu vēža formu iemesls.
3. Buljona kubiņiem

4. Cukuram jebkurā veidā

Cukurs, kā izrādās, kaitē ne tikai figūrai. Pētījumi daudzās valstīs apstiprina to faktu, ka cukurs ietekmē vēža šūnu augšanu un provocē to aktivizēšanos. Kā izrādījās, glukoze audzējus padara agresīvākus.

5. Saldiem gāzētiem dzērieniem

Visa lieta tāda, ka litrā tāda gāzēta dzēriena ir apmēram 32 karotes cukura.
6. Mikroviļņu krāsnij

Produkti no mikroviļņu krāsns izraisa vēža šūnu augšanu kuņģī un zarnu traktā.

7. Atsaldētam nevis svaigi pagatavotam ēdienam

8. Alkoholam
9. Ūdenim no ledusskapja, ja tas tika uzglabāts plastmasas tarā

10. Dezodorantiem antiperspirantiem

11. Savelkošiem krūšturiem un pretapaugļošanās tabletēm

Ar pētījumiem pierādīts, ka krūšturi, kuri nospiež krūtis, izraisa piena dziedzeru vēzi. Labāk no tiem atteikties un izvēlēties tikai ērtu un brīvu veļu. Bet par pretapaugļošanās tablešu kaitējumu pat nav ko runāt.
12. Sarunām ar gandrīz izlādējušos telefonu

Par mobilo telefonu kaitīgumu runā vēl no paša to rašanās sākuma un tās nav tukšas runas. Ir pētījumi, kuri apstiprina sarunas laikā izstaroto viļņu kaitīgumu, bet, kad telefonam zems akumulatora līmenis, tie ir spēcīgāki vairākkārt.

13. Karstam ēdienam no polietilēna kārbiņām

Uzkarstot visa veida plastmasas izdala apmēram 50 kaitīgus savienojumus, kas provocē vēzi.
Pasaki “jā”

1. Dārzeņiem

Veselīgi absolūti jebkuri dārzeņi, jo tie satur daudzus vitamīnus, minerālvielas un šķiedrvielas, kuri palīdz mūsu organismam normāli funkcionēt. Īpaša uzmanība būtu jāpievērš tomātiem, jo ne tik sen tika pierādīts, ka tiem piemīt pretaudzēju īpašības.

2. Medum cukura vietā

Šeit, droši vien, nav vajadzīgi papildus paskaidrojumi. Cukurs veicina vēža attīstību, bet medus – dabisks produkts ar daudzām noderīgām īpašībām.
3. Pākšaugiem kā olbaltumvielu avotam

Starp vēža slimību gadījumiem liels procents attiecināms reproduktīvās sistēmas slimībām. Tās rodas hormonālā disbalansa dēļ, bet labākie aizstāvji tajā – pākšaugi, kuri satur fitoestrogēnus. Profilakses nolūkā ieteicams lietot pākšaugus 3 reizes nedēļā.

4. Siltam, bet ne karstam ēdienam

Pārāk karsts ēdiens kaitīgs kuņģim: tas traumē gļotādu.

5. Divām glāzēm ūdens tukšā dūšā
6. Pretvēža augu maisījumiem

Tā, protams, nav panaceja, bet kā profilakse ļoti noderīga lieta. Ir daudz tādu maisījumu receptes. Ņem, piemēram, alveju, ingveru, pētersīļus, seleriju un ananāsa serdi. Sasmalcini un sajauc visas sastāvdaļas vienādās daļās, izdzer tukšā dūšā. Izveido paradumu tādu dzērienu dzert katru dienu.

7. Burkāniem

Katru dienu un dažādos veidos. Daudzi ārsti iesaka lietot burkānu sulu dažādu slimību profilaksei. Tā satur daudz vitamīnus А, В, С, D, Е un К, kā arī kalciju, magniju, dzelzi, fosforu, sēru un silīciju. Tā ir neaizvietojama arī ārstējot vēzi.

Fagocīti iznīcina vēža šūnas daudzkārt efektīvāk, ja organisms ik dienas saņem pietiekoši vitamīnus no burkānu sulas.
Tas ir tikai neliels saraksts no tā, kas jāzin par vēža profilaksi. Nav taču sarežģīti šiem paradumiem atrast vietu savā dienas un dzīves kārtībā, jo tieši tie varēs tevi paglābt no briesmīgās slimības. Tā ka seko šiem padomiem un paliec vesels!

Raksts bija tev noderīgs? Obligāti padalies ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024