-
- 5575 x
-
https://torno.lv/RI7Tiuj
Sajaucoties bišu gremošanas fermentiem un augu sveķainām vielām, rodas lipīga viela ar unikālu formulu - propoliss. Bitēm propoliss ir nepieciešams, lai aizsargātu un dezinficētu stropu un medus šūnas, bet cilvēkam – ārstēšanās nolūkā.
Neskatoties uz to, ka propoliss ir pazīstams jau izsenis, mūsdienu medicīna turpina atklāt aizvien jaunas tā īpašības. Bet lietot šo produktu var dažādos veidos: vienkārši košļāt, pievienojot pienam (lieliski ārstē klepu) vai arī kā spirta uzlējumu iekšķīgi un ārīgi.
Raksta turpinājums
Propolisa uzlējuma ārstnieciskās īpašības
Lietojot iekšķīgi propolisa uzlējumu, tiek veicināta imunitātes nostiprināšana, apturēta un novērsta iekaisuma norise, kā arī propoliss darbojas kā antioksidants.
Lietojot ārīgi - darbības spektrs ir vēl plašāks: dezinficē un dziedē brūces, reģenerē ādu, atsāpina, iznīcina sēnīti.
Ārsti rekomendē lietot preparātu pie dažādām problēmām un slimībām: lai ārstētu tonsilītu, faringītu, sinusītu, otītu, traheītu, bronhītu, plaušu karsoni, lai novērstu vīrusu infekcijas (gripu, herpes vīrusu), stomatoloģisko pataloģiju gadījumā, ginekoloģijā dzemdes kakla erozijas gadījumā un, pat ārstējot kuņģa slimības.
Biežāk lieto 10 % propolisa uzlējumu. Visērtāk preparātu iegādāties aptiekā (maksā nedaudz, bet pudelītes 25 ml apjomā pietiks ilgi), bet var pagatavot arī pašam.
KĀ LIETOT PROPOLISA UZLĒJUMU
1. Faringīta un tonsilīta gadījumā skalojiet kaklu ar uzlējumu, atšķaidītu ar fizioloģisko šķidrumu proporcijā 1:10.
2. Ar tādu pašu koncentrāciju vajag pagatavot šķīdumu mutes dobuma skalošanai stomatoloģisko saslimšanu gadījumā.
3. Sinusīta un haimorīta gadījumā: pilināt un skalot degunu ar atšķaidītu propolisa uzlējumu tādās pašās proporcijās, kā norādīts augstāk.
4. Otīta gadījumā novieto ausi preparātā samērcētā vates tamponā. Ja procedūra tiek veikta bērnam, uzlējumu vajag atšķaidīt ar siltu vārītu ūdeni proporcijās 1:1.
Pieaugušiem, tāpat, var pilināt katrā ausī pa 2 pilieniem uzlējuma 5% koncentrācijā, līdz izveseļojas.
5. Propolisa uzlējuma inhalācijas (1 piliens uzlējuma: 5 ml fizioloģiskā šķidruma) pielieto elpceļu saslimšanas gadījumos.
Sagatavoto šķidrumu ir nepieciešams ieliet inhalatorā.
Kā vispārēji nostiprinošs līdzeklis: 15-20 pilienus atšķaidīt karotē ar pienu vai ūdeni un dzert 30 minūtes pirms ēšanas.
Ārstējot kuņģa saslimšanas 15-20 pilienus vajag atšķaidīt 100 ml siltā ūdenī un dzert 30 minūtes pirms ēšanas.
6. Ādas bojājumus, rētas, roku un kāju nagu sēnīšu saslimšanas, blaugznas ārstē ar neatšķaidītu preparātu ar marles saišu komprešu palīdzību.
Lai arī propoliss pozitīvi iedarbojas un cilvēka organismu, pēc konkrētas diagnozes un ārstēšanās norādījumiem ir nepieciešams griezties pie ārsta.
Propolisu nedrīkst lietot cilvēki ar alerģiju uz medus produktiem. Bērniem, sievietēm stāvoklī un automašīnu vadītājiem, lietot spirta uzlējumu arī nav ieteicams (var lietot tikai ārēji). Sakarā ar mazuļu alerģisko reakciju lielu risku, bērnus vecumā līdz 3 gadiem ārstēt ar propolisa medikamentiem ārstēt neiesaka.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts