Viena vienīga frāze, kas tenkotājām aizvērs muti reiz un uz visiem laikiem!

Advertisement
Advertisement

Reizēm tenkas cilvēkus vieno spēcīgāk nekā kopējas intereses. Apspriest svešas neveiksmes ir daudz jautrāk nekā slavēt vai līdzi just. Tas ir stāstītāju teicams pašapliecināšanās veids. Kurš ir bijis vārdu batāliju centrā, mani sapratīs.

Raksta turpinājums
Pēc psihologu viedokļa 80% ikdienas saziņas frāzes sastāv no tenkām un baumām. Uz tām cilvēki reaģē dažādi: vieniem sagādā baudu būt uzmanības centrā, bet citi ļoti pārdzīvo mēlnesības dēļ. Pēdējā gadījumā cilvēks “iestrēgst”negatīvā situācijā, viņam ir grūti pārslēgties un nedomāt par to. Nomāktais stāvoklis provocē dusmas, aizvainojumu un depresiju, kas postoši ietekmē fizisko veselību. Rezultātā var iedzīvoties nervu sabrukumā.
Pirmais noteikums cīņā ar tenkām – izveidot aizsardzību. Nekādā gadījumā nevajag ierauties sevī un pārstāt stāstīt par savu dzīvi. Pastāv risks, ka jaunas runas būs dibinātas uz izdomājumiem un absurdām iedomām. Pārstāj attaisnot katru tenkotājas stāstu, tas tikai uzkarsē runas un pastiprina negatīvismu. Personīga tikšanās arī rada jaunu pavērsienu aprunāšanai.

Komunikācijas frāzes

Bet kā reaģēt, ja cilvēks cenšas tevi iesaistīt kompromitējošā sarunā? Atbilde vienkārša – nevajag iedziļināties svešās intrigās un baumās! Stingri sakiet sarunu biedram: “Kāpēc tu man to saki?”.

Tik tiešs jautājums iedarbojas pirmajā sekundē, tas stāstītāju ieved strupceļā un liek saprast, ka tevi saruna neinteresē.
Dusmu vietā – pažēlo tenkotāju, nav svarīgi, pēc kā viņš vadās – atriebības, skaudības vai apvainojuma. Viņa zemiskums ir tik acīmredzams, ka viņš cenšas ar tukšiem vārdiem pacelties augstāk par tevi. Tikai dziļi nelaimīgs cilvēks var atļauties pašapliecināšanos ar nekrietnību palīdzību.
Vienmēr nodarbojies ar pašattīstību un paaugstini pašvērtējumu. Tam nav jāsasniedz augsta latiņa, galvenais – būt noturīgam. Lai tiktu skaidrībā ar sevi, lūdz palīdzību pārbaudītiem cilvēkiem, kuru viedoklis tev nav vienaldzīgs. Nosaki savas stiprās un vājās puses. Nav nekā apkaunojoša vērsties pie psihologa, viņa palīdzība tiešām nebūs lieka.

Ja dusmas un emocijas plūst pāri malām, nebaidies izmantot psiholoģisku paņēmienu ar neieņemamu torni. Noslēdzies viena mierīgā vidē, aizver acis un iedomājies sevi par cietokšņa cēlāju.
Tenkotāji un tev netīkami cilvēki visiem spēkiem cenšas ielauzties un to sagraut. Izstieptas rokas attālumā radi izturīgu sienu. Liec ķieģeli pie ķieģeļa tikmēr, kamēr nelabvēļi pazudīs skatienam. Iztēlē pasauc uz torni draugus un autoritatīvus tuviniekus. Tu esi drošībā, neviens nespēs sagraut tavu neieņemamo fortu. Atkārto šo vingrinājumu katru reizi, kad sajūti trauksmi, pārbaudīts uz sevis – tas darbojas!
Ikdienas frāzēm un dialogiem nav jāpārvēršās par negatīvām runām un tenkām. Ļauj cilvēkam dzīvot savu dzīvi, pat ja tu kategoriski nepiekrīti viņa darbībai. Bet kā tu attiecies pret kompromitējošām sarunām, kādu paņēmienu cīņā ar tenkām uzskati par efektīvāko?

Parādi šo rakstu draugiem, jo nekad neuzminēsi, kas sarunu biedram prātā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024