Veips – kaitīga mode jauniešu vidū! Tavi bērni arī to var darīt!

Advertisement
Advertisement

Par veipingu sauc elektronisko cigarešu izmantošanu, kuras satur inhalatorus, kas sastāv no uzgaļa, pulverizatora, šķidruma tvaicētāja un akumulatora vai bateriju bloka. Ražotāji apgalvo, ka elektroniskās cigaretes ir nekaitīgas un var tikt izmantotas kā līdzeklis pret nikotīna atkarību.

Raksta turpinājums
Tomēr speciālisti norāda uz to, ka iespējamos veipinga riskus vēl vajag izpētīt. Tāpēc mēs nolēmām noskaidrot, kādu kaitīgu ietekmi var radīt elektroniskās cigaretes.

Veipa kaitīgums

«Veiperi nepīpē, bet tvaicē» - tāds ir galvenais sauklis jaunajai pīpētāju paaudzei. Jaunieši apgalvo saviem vecākiem, ka šī nodarbe neapdraud viņu veselību un, piedevām, tas ir stilīgi.
Tā saucamie veip-bāri aug kā sēnes pēc lietus, tajos gandrīz katru dienu notiek dūmu pūšanas sacensības, kurš uzpūtīs pašu lielāko un skaistāko tvaika mākoni. Kā arī paši gatavo tinumus, lieloties citu priekšā ar skaistiem un sarežģītiem sildelementu tinumiem.
Kad apgalvo par cigarešu kaitīgumu, runa iet tieši par nikotīna klātbūtni. Lai gan jebkurš ķīmiķis pateiks to, ka no piejaukumiem cigaretēs kaitīguma ir vairāk nekā no paša nikotīna. Cigarešu ražošanai seko vismaz valsts. Bet kādas atkarību izraisošas vielas ir e-cigaretēs, patērētājs var tikai minēt.

Speciālisti no Nacionālās Laurensa labarotorijas Berklijā atklāja, kādas toksiskās vielas veidojas, pīpējot elektroniskās cigaretes. Zinātnieki noskaidroja kādā veidā temperatūra, tips un ilglaicīga inhalatora izmantošana ietekmē kaitīgo izmešu daudzumu.
Zinātnieki atklāja, ka tvaika sastāvā ir 31 kaitīgs ķīmiskais savienojums. Tajā skaitā propilēna oksīds un glicidols, kurus uzskata par iespējamiem kancerogēniem.

Ķīmiķi nodemonstrēja, ka termiski sadaloties propilēnglikolam un glicerīnam, kuri atrodas cigarešu uzpildes šķidrumā, atbrīvojas akroleīns un formaldehīds, kuriem piemīt toksiskas īpašības.

Akroelīns kairina acu ābolu un elpceļu gļotādu, veicina asarošanu, kā arī piemīt mutogēnās īpašības. Formaldehīds bez jau minētajām īpašībām rada ietekmi uz centrālo nervu sistēmu.
Tas viss noved pie obliterējošā bronhiolīta. Šī slimība veicina smalko gaisa maisiņu robošanos plaušās, tā ir mokoša un neatgriezeniska. Sākas ar aizdusu, ar laiku noved pie hroniska klepus, no kura jau neatbrīvoties un beigās tevi pārvērtīs par bezpalīdzīgu slimnieku.
Eiropas valstīs sen jau atteikušies no elektronisko cigarešu smēķēšanas. Šķidrumu ražotāji un veip-bāru īpašnieki šādu smēķēšanas veidu pasniedz kā pret tabakas programmu. Bet tu taču labi saproti, ka tas ir tikai mārketinga gājiens.
Tāpēc paskaidro savam bērnam, ka mode mainās, bet veselību atgūt grūti.

Padalies ar informāciju ar draugiem sociālos tīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024