-
- 5993 x
-
https://torno.lv/RGejCMX
Mēs visi sapņojam par mūžīgu jaunību un ļoti baidāmies novecot. Tas ir pilnīgi normāls process, un mūsu organisms kā jūtīgs un paklausīgs instruments, signalizē mums par novecošanas sākumu. Ir dažādas novecošanas pazīmes, tomēr galvenā pazīme - stīvums. Spēja brīvi pārvietoties un lokanība - tie ir galvenie jaunības indikatori.
Raksta turpinājums
Mūsdienu pasaulē tiek uzskatīts par normālu, ka jau pēc 30 fiziskā aktivitāte un lokanums samazinās. Ko lai ar to dara? Vai var to nepieļaut? Šodien mūsu redakcija mēģinās tev atbildēt uz šiem jautājumiem, lai tu varētu saglabāt savu jaunību pēc iespējas ilgāk.
ORGANISMA NOVECOŠANA
Globāla kompjuterizācija ir novedusi pie tā, ka ar vien vairāk cilvēku strādā birojos un viņu fiziskā aktivitāte ievērojami pazeminās, salīdzinot ar iepriekšējām paaudzēm. Miljoniem cilvēku katru dienu pavada 8 - 10 stundas pie kompjūtera, atrodoties vienā pozā. Bet pēc darba viņi ir tik ļoti noguruši, ka pat nedomā par to, ka labāk ir lieku kvartālu noiet kājām vai uzkāpt uz dzīvokli pa trepēm.
Šāds dzīvesveids nemainīgi noved pie agra kustību zuduma un dažādu slimību attīstību.
Pagājušajā gadsimtā tika izvirzīta vēl viena hipotēze, kādēļ cilvēks zaudē lokanumu. Saskaņā ar tā saukto somatisko teoriju, viss, ko mēs piedzīvojam (stress, nepatikšanas un nemieri), ietekmē mūsu ķermeņa stāvokli. Kā izrādījās, tas ietekmē ne tikai psihi, bet arī muskuļu stāvokli, kuri samazinās. Nogurums un nervozitāte sakrājas un ar laiku cilvēks vienkārši nespēj vairs brīvi pārvietoties.
Šādas izmaiņas cilvēka organismā ir ieguvušas nosaukumu: ”Sensorā muskuļu amnēzija”. Tās dēļ rodas viltus vecuma sajūta. Lokanības pazemināšanās noved pie daudz nopietnākiem traucējumiem organismā, piemēram, mugurkaula izliekšanos, hroniskām sāpēm locītavās un pat klibošanas. Vienkārši atpūta un atslābināšanās te nepalīdzēs, tikai regulāra vingrošana var uzvarēt agru novecošanu.
Nav nekādu reālu iemeslu, kādēļ tev ir jājūtas stīvam un ciest no fiziskām sāpēm vecuma dēļ. Tādēļ tas ir iepriekš jāapstādina. Pārbaudīsim tavu lokanumu ar vienkārša testa palīdzību.
Pēc labas iesildīšanās, mēģini aizskart ar pirkstiem līdz zemei, nesalokot kājas ceļos. Izdevās? Ja tev ir pāri 50 - tas ir labs rezultāts, tomēr, ja esi jaunāka - labs rezultāts ir tad, ja tu vari pieskarties pie zemes ar plaukstām.
Lai kā nebūtu, tas nav neatgriezenisks spriedums, jo attīstīt lokanumu var jebkurā vecumā. Var un vajag, jo tas uzlabos kopējo veselības stāvokli, nostiprinās stāju un locītavas, vēl nodrošinās arī labu garastāvokli un iekšēju mieru.
Jautāsi, kā to izdarīt? Ar vienkāršu, bet ļoti efektīgu stiepšanās vingrojumu palīdzību. Ir svarīgi saprast: lai sasniegtu rezultātu, ir jāvingro regulāri un nemitīgi ar sevi jāstrādā.
Visu pēc kārtas. Ja esi iesācējs, labākais ir pierakstīties tuvākā fitnesa klubā un nodarboties tur ar profesionālu treneri, bet, ja šādas iespējas nav, tas nebūt nenozīmē, ka ir jāatsakās no šīs idejas. Ir neskaitāmi video, kuru pavadībā var visu paveikt mājās. Tomēr tikai daži no tiem ir nav paredzēti iesācējiem.
Nevajag uzreiz ķerties pie vingrinājuma, kuram ir nepieciešama laba fiziskā gatavība, jo tā tu vari sev kaitēt. Viss ir jādara pakāpeniski. Mēs tev piedāvājam pāris ieteikumus, lai nodarbotos mājās un sev nekaitētu.
1. Pirms treniņa sākuma, noteikti ir jāiesildās. Nekādā gadījumā nesāc stiepties nesagatavojies, pat profesionāli to neatļaujas. Viegla iesildīšanās 10 - 15 minūšu garumā ir vienkārši nepieciešama, bet nepārcenties, lai nenogurdinātu muskuļus.
2. Vingrinājumiem ir jābūt dažādiem - gan dinamiski, gan statiski. Tikai nekādu strauju kustību vai izlēcienu.
3. Mugurai vienmēr ir jābūt taisnai, savādāk vingrinājumi zaudē savu efektivitāti.
4. Iztaisnot rumpi no pielieciena uz priekšu ar taisnām kājām - tas ir pilnīgi nepareizi. Pirms iztaisnoties, saloki kājas ceļos, tā tu netraumēsi jostas vietu.
5. Visam ir jābūt komfortabli un bez sāpēm. Sāc ar vienkāršāko un pakāpeniski palielini slodzi un tempu.
6. Centies atslābināt to muskuli, kuru tu stiep.
7. Seko elpošanai. Ieelpo sākuma pozīcijā, izelpo vingrinājuma laikā.
8. Atgriezies sākuma pozīcijā lēnām, atceries - bez izlēcieniem.
9. Nesteidzies, nāks rezultāts, galvenais ir pacietība un centieni.
10. Vingro katru dienu, tikai neattiecies pret to kā pret mocību, izbaudi procesu.
Lūk, ir noderīgs video, tajā ir daudz informācijas par to, kā attīstīt lokanību.
Tavs ķermenis ir kopā ar tevi vienmēr, tev tajā ir jājūtas komfortabli. Pareiza stiepšanās - veselības un ilgas dzīves atslēga. Vingro regulāri, attīsti lokanību un tu redzēsi, kā izmainīsies tavs augums un dzīve.
Vai tev ir draugi, kuri strādā birojā 8 - 10 stundas dienā? Dalies ar viņiem ar šo rakstu, viņiem noderēs šī informācija.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts