-
- 8486 x
-
https://torno.lv/R0LBbs0
Mīlestība… Diezin vai dzīvē eksistē vēl tāda parādība, kura sākas ar tikpat lielām cerībām un gaidām un kura neizmaināmi ciestu krahu, beidzoties ar rūgtu vilšanos.
Klusa ģimenes dzīve, laimīga un mierīga – daudzu sieviešu sapnis. Ir vīrieši, kuri alkst to pašu. Kāpēc gan tik daudz bērnu aug nepilvērtīgās ģimenēs, bet cilvēki, kuri vēl nesen mīlēja viens otru, izšķiras?
Raksta turpinājums
Domāju, ka mēs pārāk maz zinām par sevi, bet vēl mazāk – par citiem cilvēkiem. Mums skolā nemācīja, kas ir mīlestība, nepaskaidroja, kādus zemūdens akmeņus sevī slēpj laulība. Ļoti žēl! Par visu to vajadzēja padomāt vēl pirms 10 gadiem.
Laimīga ģimenes dzīve
1. Nevienam nav jāmīl tāpat vien
Tā ir taisnība. Cilvēks, ar kuru tu sāc ģimenes dzīvi – tas nav tavs bērniņš, kuru mīli bez noteikumiem. Visi cilvēki mainās, mainās viņu jūtas un absolūta, nemainīga mīlestība nepastāv! Tu nevari tāpat vien pastāvīgi mīlēt cilvēku, tāpat arī viņš tevi.
Lai saglabātu mīlestību, vajag papūlēties. Reizēm pat vajag palīdzēt otram cilvēkam iepazīt tevi labāk un iemīlēt.
2. Paši sarežģītākie laulībā – 2 gadi pēc bērna piedzimšanas
Šis periods nosaka, kā jūsu ģimene dzīvos tālāk. Ir jātrenē pacietība, runāties vienam ar otru pēc iespējas biežāk, pārvarēt dusmas un aizvainojumus. Ja to neiemācīsies darīt, kamēr bērns ir mazs, tālākā ģimenes dzīve pārvērtīsies par elli.
Nevajag kautrēties lūgt palīdzību, kad tā ir vajadzīga, nepieciešams mācēt to pieņemt. Pastāvīgi sev atgādini, kāpēc tu atrodies blakus šim cilvēkam, kādēļ tu viņu izvēlējies. Ja jaunai ģimenei jātiek galā ar visiem darbiem, var nolīgt palīgus, galu galā! Sadzīvei nav jāgrauj mīlestība.
3. Sekss – ne vienmēr pirmajā vietā
Kad attiecības ilgst pietiekoši ilgi, sekss pakāpeniski paliek otrā plānā. Nevajag justies vainīgai par to, ka vēlies seksu mazāk vai, otrādi, vairāk nekā partneris. Bet vēsums attiecībās – tā ir kopīga problēma!
Ja tevi neuzbudina tavs partneris kā agrākos laikos, pamēģini tikt skaidrībā ar sevi. Dodies pie psihoanalītiķa, sarīko fotosesiju ar partneri, atrodi tādas lietas, kuras tevi uzkurina, paskaties erotisku filmu. Nezinu, kas tevi uzkurina, bet izdari to.
Ja tomēr tu esi tas partneris, kurš pastāvīgi vēlas vairāk, nevajag pārvērsties par izspiedēju. Padari attiecības siltākas, lai mīļotais cilvēks pats vēlētos atrasties tev blakus! Kopīgas nodarbes, patīkamas un aizraujošas, ceļojumi, pastaigas – tas, kas vajadzīgs.
4. Patīkami sīkumi katru dienu!
`Es nekad nekur nesasniegšu labus rezultātus, ja nepildīšu savu darbu disciplinēti; ja es kaut ko daru, tad tikai tad, kad esmu `garastāvoklī`, tas varētu būt patīkams vai aizraujošs hobijs, bet es nekad nekļūšu par meistaru šajā mākslā…` Bet mīlestība – tā ir īsta māksla, tā uzskata Ērihs Fromms, kuru es citēju.
Kas tas ir – patīkami sīkumi? Bez savu mājas pienākumu pildīšanas ir daudzas lietas, kuras var izdarīt partnerim par prieku. Pašas vienkāršākās – pateikt kaut ko labu. Lieku reizi apskaut, izrādīt savas jūtas. Tas ir tik paradoksāli! Reizēm šķiet, ka jūtu jau pavisam nav, nekādas mīlestības, no visa tā noguris…Bet, kolīdz izdarīsi kaut ko priekš otra, samīļosi savu otro pusīti, jūtas rodās no jauna!
Kāpēc gan nenopirkt sievai avokado, ja viņai tas tā garšo? Kāpēc gan nepagatavot vīram tā mīļāko ēdienu, kurš parasti uz galda tikai svētkos? Kāpēc neizdarīt masāžu mīļotajam cilvēkam? Cik tas ir skumji, kad banāla slinkuma dēļ sairst ģimenes…
5. Nekad nekļūsti par to, kurš nav gatavs censties saglabāt ģimeni
Ja viens bremzē, otrs nekādi nespēs viņam palīdzēt. Vienatnē neizveidosi laimīgu laulību, diemžēl! Tam ir nepieciešama vēlēšanās no abām pusēm.
Paies vairāki gadi un būs ļoti žēl atskatīties un saprast, ka neesi pavilcis savu daļu. Cilvēka ģimenes dzīve – viņa personīga izvēle. Nobriedušas personības visu dara pēc sirdsapziņas, veido sevi un attiecības. Ja nav vēlēšanās censties, labāk uzreiz aiziet un dot partnerim iespēju atrast citu, kurš no visas sirds vēlēsies to kopīgas laimes labā.
6. Neaizmirsti teikt paldies
Mēs attiecībās bieži atstājam novārtā pateicību un nenovērtējam to, ko mūsu labā dara otrs cilvēks. Pat neievērojam! Pateicība spēj stiprināt ģimeni un padarīt visus daudz laimīgākus.
Mēs precīzi zinām tikai to, kas ir bijis pagātnē. Par nākotni ir zināms tikai tas, ka kaut kur tur sagaida nāve. Tā ir skaidrība, no kuras jāattālinās. Ja paturēt prātā to, ka tu neesi mūžīgs, ka nav mūžīgi mums tuvie cilvēki, tad pret ģimeni izturies pavisam citādi…
`Ja mīlestība būtu tikai jūtas, tad nebūtu pamata solīt mīlēt vienam otru mūžīgi. Jūtas nāk un aiziet!` Ko tu domā par šo tēmu? Pastāsti mums komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts