-
- 3210 x
-
https://torno.lv/xFuJWfV
Ir vairāk nekā ducis granātābolu šķirņu un, lai arī augļi ir nedaudz atšķirīgi pēc garšas un krāsas, tie visi sastāv no daudziem graudiem, ko atdala plāna membrāna. Tādējādi latīņu nosaukums granatus nozīmē "graudainais".
Sulīgās granātābolu sēklas ir droša aizsardzība pret daudzām kaitēm, kā arī garšīgs pretgrumbu līdzeklis. Mēs jums pastāstīsim, kā “graudainais ābols” rūpējas par mūsu skaistumu un veselību un kāpēc šodien ir vērts tos ēst katru dienu.
Raksta turpinājums
GRANĀTĀBOLA ĪPAŠĪBAS
1. Granātābolu plaši izmanto infekcijas slimību profilaksē kā vienu no visspēcīgākajiem antiseptiskiem līdzekļiem uz augu bāzes.
Angīnas, faringīta, kā arī stomatīta gadījumā ir lietderīgi ierīvēt kaklu un mutes dobumu ar granātābolu mizas vai granātābolu sulas novārījumu. Tanīni mazina sāpes un organiskās skābes iznīcina infekciju.
2. Sakarā ar ārkārtīgi lielo antioksidantu un C, P, B6 un B12 vitamīnu saturu regulāra granātābolu lietošana palēnina novecošanos, palīdz atbrīvoties no grumbām, atjauno ādu pēc bojājumiem un padara to gludu, elastīgu un svaigu.
3. Granātābolu augļi ir viens no nedaudzajiem saldumiem, kas ir ne tikai pieņemami, bet arī labvēlīgi diabēta slimniekiem. Lietojot tikai pusi tējkarotes granātābolu sulas 4 reizes dienā pirms ēšanas, var ievērojami samazināt cukura līmeni.
4. Granātābolu sula, tāpat kā granātābolu sēklas, paātrina metabolismu. Tas arī normalizē gremošanu un uzlabo apetīti. Tomēr neaizmirstiet, ka svaigā granātābolu sulā ir daudz skābju. Un labāk to būtu atšķaidīt ar vārītu ūdeni.
Vitamīnu salāti ar granātābolu ir ļoti garšīgi un iederēsies uz jebkura, pat svētku galda.
5. Granātābols ne tikai spēj stiprināt imūnsistēmu, bet arī palīdz anēmijas gadījumā, ātri atjaunojot spēkus pēc ilgstošas slimības.
6. Cilvēki, kuri regulāri lieto granātābolu ogas ar kauliņiem, pamana nervu sistēmas darbības uzlabošanos: tiek atvieglotas galvassāpes un uzlabots miegs.
7. Nedaudz apceptu, sasmalcinātu granātābolu mizu maska ar sviestu vai olīveļļu ir lielisks līdzeklis tiem, kam ir taukaina āda.
GRANĀTĀBOLA KAULIŅI
Granātābolu sēklas var ēst un vismaz reizēm tas pat ir nepieciešams. Pēc ekspertu domām, tas var nest labumu. Kauliņi, tāpat kā pats granātābols, stimulē un uzlabo zarnu darbību, bet augstais E un F vitamīnu saturs to eļļā uzlabo ķermeņa hormonālo līdzsvaru.
Ar veselīgu zarnu traktu kauliņus var mierīgi norīt un tas tikai palīdzēs gremošanai. Bet tiem, kam ir problēmas ar zarnām, granātāboli principā nav ieteicami, it sevišķi, kauliņi.
Bērniem granātābols stimulē apetīti, bet tā sula stiprina smaganas. Bet granātāboli ar kauliņiem mazuļiem ir atļauti tikai no trīs gadu vecuma, kad zarnas jau ir spēcīgas un labāk uztvers pieaugušo pārtiku.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts