Vai ir jāsatraucas, ja bērns guļ ar pusatvērtu muti vai acīm?

Advertisement
Advertisement

Mazi zīdaiņi bieži guļ ar pusatvērtu muti vai acīm, pavisam ne tā, kā pieaugušie. Interesanti, kādēļ tā notiek un vai to var uzskatīt par normu?

Raksta turpinājums
Mūsu redakcija jautāja, ko par šo tēmu domā privāto klīniku pediatri. Izrādās, visbiežāk miegs šādā stāvoklī nozīmē nepabeigtu nervu sistēmas noformēšanos.
VESELĪBA UN BĒRNA ATTĪSTĪBA

Zīdaiņa miegs sastāv no ātrām un lēnām fāzēm, kas viena otru nomaina. Miega laikā mazuļa smadzenes intensīvi darbojas, rādot viņam notikumiem bagātus sapņus. Krāsainie attēli liek bērnam kustināt acis, smaidīt, viebties, raustīties, ķert ar muti gaisu. Pēc pusotra gada vecuma šīs reakcijas pakāpeniski pazūd.
Bet! Ja miegs ar pusatvērtām acīm ir regulārs bērnam, kurš ir vecāks par 2 gadiem, ir jāsāk satraukties. Šajā laika periodā bērnam ir jāuzvedas miegā tāpat, kā pieaugušajiem. Atkāpes var liecināt par daudz ko: pārāk mazi plakstiņi, nervu un endokrīnās sistēmas traucējumi, somnambulisms, smadzeņu sakropļošana un pat onkoloģijas attīstību.
Nav uzreiz jāsāk satraukties, Vienkārši ir jāpārbauda bērns viņa paša labad. Jo ātrāk atklāsies traucējumi, jo vienkāršāk būs tos novērst. Profilakse vienmēr ir labāka par ārstēšanu.

Par ko var liecināt sapnis ar pusatvērtu muti vecumā virs diviem gadiem? Atkal par traucējumiem. Miega laikā mazulim ir jāelpo ar degunu. Elpojot caur degunu gaiss iziet cauri deguna dobumam, kļūst mitrs, uzsilst, atbrīvojas no putekļiem un mikroorganismiem, ietekmē receptorus, kas aktivē asinsriti un smadzeņu darbību. Elpojot ar degunu miega laikā, bērns klusi šņāc.
Ja mazulis ik pa laikam iekrācas, vai izdod citas skaņas ar degunu un atver muti miegā, tad nav viss kārtībā. Iespējams viņa deguna dobums ir piepildīts ar gļotām. Tas pats novērojams ARI, rinīts, adenoīdu proliferācija. Tas viss ir jāārstē. Īpaša uzmanība jāpievērš adenoīdu klātbūtnes pārbaudei, visbiežāk sastopamā deguna bērnības slimība.
Elpošana caur muti var kļūt par ieradumu, palikt pat pēc deguns dobuma izārstēšanas un kaitēt bērna veselībai. No šāda ieraduma ir jāatbrīvojas: miega traucējumi, hroniska hipoksija, dentoalveolāra sistēmas patoloģiska attīstība, runas traucējumi, adenoīda tipa sejas veidošanās.

Ko darīt? Farmācijas tirgū jau sen ir pārdošanā no silikona izgatavotas vestibulārās plāksnītes vai trenažieri. Tie palīdz uzturēt tonusā muskuļus, kas atbild par mutes aiztaisīšanu un stimulē lūpu sakļaušanas refleksu.

Bērnu veselības nostiprināšana - vecāku uzdevums. Izturies uzmanīgi pret savu mazuli, viņš tev atmaksās ar pateicību: labu pašsajūtu un labu noskaņojumu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024