-
- 4614 x
-
https://torno.lv/RgEkJu0
Ja termins `komedoni` jums nav pazīstams un izklausās biedējoši, tad jūs noteikti būsiet dzirdējuši par pūtītēm, melniem punktiem un citiem izsitumiem uz ādas un, iespējams, vismaz vienu reizi savā dzīvē būsiet arī tieši saskāries.
Visas šīs ādas izpausmes arī ir komedoni, kas bojā ne tikai cilvēka izskatu, bet var viegli attīstīties no kosmētiskās problēmas uz medicīnisku.
Un, ja pirmo reizi dzirdat, ka pat visdārgākā un reklamētā kosmētika var būt komedogēniska, tad noteikti izlasiet mūsu rakstu!
Raksta turpinājums
Pastāstīsim visu, kas jums jāzina par komedogēnisku kosmētiku, un kuras sastāvdaļas šajos līdzekļos jūs neapdraud.
Komedoni uz sejas
Diemžēl, pinnes parādās ne tikai tiem, kuri neievēro personīgo higiēnu un pareizi neattīra seju, bet arī tiem, kuriem ir ģenētiska nosliece uz hormonu disbalansu, stresu, alerģiju vai nepārtraukti āda pakļauta nelabvēlīgiem laika apstākļiem.
Un, it kā ar to vēl būtu par maz, dermatologi apgalvo, ka arī daži kosmētikas līdzekļi spēj provocēt komedonus, jo bloķē poras.
Kosmētikas komedogēnika šodien ir viena no aktuālākajām tēmām, jo veikala plaukti pārbāzti ar dažādu līdzekļu daudzumu katrai gaumei un makam. Un pat tad, ja uz etiķetes jūs redzat uzrakstu ”nekomedogēns”, tad viennozīmīgi pievēršat uzmanību līdzekļa sastāvam. Un, ja tur ir silikoni vai minerāleļļa, jums taču nav vajadzīgs šāds produkts, jo jums nav vajadzīgas aizsprostotas poras.
Komedogēni komponenti kosmētikā - sastāvdaļas, kas parasti bloķē poras un veicina pūtītes simptomu veidošanos. ”Komedogēnas sastāvdaļas aizsprosto poras un neļauj ādai elpot. Šo vielu izraisītā kairināšana var izraisīt palielinātu tauku dziedzeru sekrēciju un izraisīt traucējumus epitēlija atjaunošanās procesā ”- skaidro dermatologi.
Cilvēkiem ar jutīgu un taukainas ādu ir nosliece uz komedoniem, komedonu rašanos ietekmē arī katra cilvēka apmaiņas procesu bioķīmija, ādas tauku formula (kas, starp citu, paši par sevi ir komedogeniski). Šādos apstākļos pat visnekomedogēnākā kosmētika var kļūt par galveno ienaidnieku jūsu ādai.
Neatkarīgi no ādas tipa kosmetologi iesaka izvairīties no silikoniem un eļļas produktiem. Tie ir minerāleļļa, vazelīns, parafīns. Tāpat ir nepieciešams izslēgt lanolīna spirtu, taukskābes, persiku, mandeļu eļļu, kā arī vīnogu sēklu eļļu.
Komedonu veidošanās iemesls var kļūt arī kairinošas sastāvdaļas: alkohols, kampars, piparmētra, eikalipts, citrusu ekstrakts un pat iecienītā burvju lazda. Starp citu, līdzekļa tekstūra ir tikpat svarīga kā tās sastāvs. Un jo tā blīvāka un biezāka, jo augstāka ir komedonu iespējamība.
Kāda kosmētika ir komedogēniska, un kāda nav
Farmaceitiskā kosmētika sejai parasti ir nekomedogēna. Kosmētikas līdzekļos visas sastāvdaļas tiek pievienotas normas robežās, un tās nekādā gadījumā nekaitē ādas slānim. Visdrošākās sastāvdaļas ir salicilskābe, benzoilperoksīds un sērs.
Salicilskābe ir lielisks līdzeklis poru aizsprostošanās novēršanai, un to visbiežāk lieto tīrīšanas losjonos, želejās un putās.
Benzoilperoksīds normalizē tauku dziedzeru darbību, tādējādi novēršot komedonu veidošanos. Un sērs, kas visbiežāk tiek izmantots ādas kopšanas līdzekļos, noņem ādas tauku paliekas, aizsargā ādas slāni un regulē tauku dziedzeru darbību. Vienkārši, bet tik efektīvi komponenti!
Bet šīm sastāvdaļām kosmētikas līdzekļos gandrīz vienmēr piemīt komedogēniskas īpašības: decaglyceryl decaoleate, decilgrupas oleāts, lanolic skābes, laneth-10 acetāts, acetilētas lanolīns alkoholu, isostearyl alkohols, oleilspirts, izostearīnskābe, oleīnskābe, olīvu eļļa, myreth 3 myristate, C12-C15 spirtiem benzoāts, oktilgrupas palmitāta, lanolīna spirts, kakao sviests, kokosriekstu eļļa, isoparaffin C13-16.
Kā redzat, to nemaz nav tik daudz! Saglabājiet šo sarakstu, lai vienmēr būtu pie rokas, dodoties uz kosmētikas veikalu.
Bet svarīgi ir saprast, ka mūsu organismi ir atšķirīgi, tādēļ runāt par komedogēniskumu var tikai kā par tendenci. Reakcija uz vienu un to pašu vielu dažādiem cilvēkiem būs pilnīgi atšķirīga. Tādēļ, pat ja uz krēma uzrakstīts milzīgiem burtiem ”nav komedogēns ”, vispirms rūpīgi jāpārbauda kosmētikas līdzeklis uz plaukstas aizmugures un tikai pēc tam jālieto uz sejas jutīgās ādas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts