-
- 5496 x
-
https://torno.lv/R3V11zx
Salīdzinoši nesen mūsu dzīvē parādījās tādas ērtas un ekonomiskas energoekonomiskās spuldzes. Tām ir vesela rinda priekšrocību salīdzinājumā ar parastajām kvēldiega spuldzēm: lietošanas ilgums, ekonomija, sildošo elementu neesamība.
Raksta turpinājums
Ekonomiskās spuldzes
Tomēr tikai nedaudzi zin, ka ekonomiskās spuldzes ir ārkārtīgi kaitīgas mūsu veselībai. Lieta tāda, ka tās ierīkotas diezgan savdabīgi: galveno gaismas plūsmu tajās ģenerē speciāla viela – luminofors. To, kā likums, uzklāj uz spuldžu iekšējām sieniņām.
Tādiem gaismas avotiem visbiežāk ir caurulītes vai čūskiņas forma. Ekonomiskās spuldzes ir pildītas ar dzīvsudraba tvaikiem un inerto gāzi – argonu. Elektrības iedarbības rezultātā dzīvsudraba tvaiki sāk izstarot ultravioletos starus, kuri, savukārt, stimulē luminoforu izstarot gaismu.
Energoekonomisko spuldžu konstrukciju sīkumaini izpētīja vācu profesors, Svētās Jadvigas slimnīcas somnoloģiskās nodaļas vadītājs Dīters Kuncs Berlīnē. Viņš veica daudzus pētījumus, kuru rezultātā nonāca pie secinājuma, ka aukstā gaisma, kuru izstaro šīs lampa, izsauc dažāda veida miega traucējumus.
Profesors Kuncs arī uzskata, ka ekonomiskās spuldzes negatīvi ietekmē visu organismu: `Bieža to izmantošana var novest pie veselas rindas patoloģijām, sākot ar gremošanas trakta disfunkciju un beidzot ar sirds – asinsvadu slimībām, tajā skaitā, miokarda infarktu, psihiatriskām saslimšanām, kā arī depresiju.
Pats galvenais – tas, ka cilvēki, kuri nodarbināti maiņu darbā, pakļauti paaugstinātam audzēju slimību riskam, piedevām tas attiecas uz visu audzēju formām, kuras zināmas medicīnai.`
Tikpat svarīgi atzīmēt, ka ekonomiskās spuldzes ir radioviļņu diapazona elektromagnētiskā starojuma avots. Tas ir vēl viens iemesls atteikties no tādu spuldžu izmantošanas.
Mēs piekrītam profesora Kunca viedoklim, bet ko tu domā par šo visu? Neaizmirsti padalīties ar savu viedokli komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts