Uzmanību! Ķīniešu ķiploki ir pārpludinājuši tirgu...

Advertisement
Advertisement

Ķiploks ir zināms kā lielisks imunitātes nostiprinātājs, kā arī profilaksei un saaukstēšanās slimību ārstēšanai tas ir lielisks palīgs. Tas satur antioksidantus, kuri pozitīvi ietekmē asinsrites un sirds sistēmu. Turklāt šis brīnumaugs spēj samazināt holesterīna daudzumu asinīs.

 

Ir cilvēki, kuri to audzē paši savā dārzā un var būt droši par to ķiploks ir kvalitatīvs un ekoloģisks. Bet vairums tomēr pērk...

Raksta turpinājums
ĻAUNUMS NO ĶIPLOKA

Ļaunums no ķiploka var būt vēl lielāks nekā labums no tā, ja pērk ievestu no Ķīnas produktu. Statistika liecina, ka ķīniešu ķiploks aizņem 80% no visa tirgus, ko ieved lielveikalos un dažreiz pat tirgos.
Izskatās balts un ciets, tam ir viegls svars un tas praktiski nebojājas. Interesanti, kādēļ? Vai patiešām ķīnieši ir iemācījušies šo augu audzēt savādāk nekā citi?
Atbilde ir vienkārša un skumja. Patiesībā šāds ķiploks tiek ķīmiski apstrādāts un negatīvi ietekmē cilvēka veselību.
Ķīniešu ķiploks nepaliek tumšs, nepūst un ilgi glabājas. Brīnumi! Lai sasniegtu šādu efektu, to apstrādā ar hloru. Patīkamais vizuālais izskats ir pats svarīgākais, bet mazsvarīgākais - cilvēka veselība.
Šāds ķiploks šķiet ir noņemts no konveijera. Visas galviņas ir ne tikai vienādā krāsā, bet pat vienādā tonī. Tam ir jāsatrauc. Jo izaudzēt tādus dabiskos apstākļos nav iespējams.

Mūsu ķiploki var glabāties līdz ziemas beigām. Bet atvestais no Ķīnas - līdz pat vasaras beigām. Tas nebūtu iespējams, ja to neapstrādātu ar ķīmiskām vielām, kuras konservē produkciju. Bieži tas ir maleīnskābes hidrazīts.
Tādēļ, lai kukaiņi un baktērijas nebojātu ķiploku, kuru ķīnieši eksportē uz trešās pasaules valstīm to apstrādā ar metilbromīdu.

Ķīniešu ķiploks nekad nedīgst, tas arī liek aizdomāties. Mūsu ķiploki un sīpoli, ja uzturas siltā telpā, tas sāk dīgt. Tas pats notiek ar kartupeļiem, ko glabā pagrabos. Pretējā gadījumā tie vienkārši sapūst. Bet ar ķīniešu ķiploku ne viens ne otrs nenotiek, jo to pakļauj gamma apstarojumam.
Ir jāatzīst, ka arī mūsu saimniecībās neiztiek bez pesticīdu izmantošanas. Bet zina mēru, iziet sertifikāciju, kā arī neizmanto aizliegtus preparātus.
Cik izdevīgi ir ķīniešiem tērēt naudu dažnedažādām ķimikālijām, varat spriest paši. Ar katru gadu eksportā aiziet ar vien vairāk produkcijas. Ķiploka raža palielinās, kā arī nauda, kuru par to saņem.
Kā atšķiras ķīniešu ķiploks no mūsu? Viņš ir ļoti viegls, pārāk viegls. Tas ideāli izskatās, visas galviņas ir identiski vienādas. Un galvenā īpašība - tam pilnībā ir nogriezta sakne.
Uzmanīgi seko produkta kvalitātei, kuru lieto. No tā ir atkarīga jūsu dzīves kvalitāte. Lai ārstēšanās ar ķiploku neizveidotos par indēšanos. Ja šī informāciju tu ieraudzīji pirmo reizi un tā tev šķita vērtīga, dalies ar to ar saviem draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024