Urologs un ginekologs vienā balsī sauc: `Dārgās, trenēt iegurņa muskuļus ir katras pienākums!`

Advertisement
Advertisement

Kas ir iegurņa muskuļi un kāpēc ir tik svarīgi tos trenēt? Šie nemanāmie muskuļi pilda daudzas dzīvībai svarīgas funkcijas. Tie notur pareizā stāvoklī iegurņa orgānus un kavē iekšējo orgānu noslīdēšanu.

Raksta turpinājums
Iegurņa muskuļu vājums – visbiežākais ģenitāliju prolapsa (noslīdējuma) iemesls sievietēm un urīnizvades sistēmas muskuļu vājināšanās vīriešiem. Tagad tās ir aktuālākās problēmas ginekoloģijā un uroloģijā. Šīs slimības dzīvībai draudus nerada, bet ievērojami pasliktina dzīvesveidu. Ārstēšana tikai viena – ķirurģiska iejaukšanās.

Tāpēc ir ļoti svarīgi nostiprināt iegurņa muskulatūru, jo sallaicīgi veikti pasākumi – tā ir labākā profilakse. Treniņu efektivitāte pierādīta ar daudziem zinātniskiem pētījumiem. Vingrošana sastāv no Kegela vingrojumiem, zināmus no 1947.gada. 85% cilvēku, kuri nodarbojās katru dienu, pilnībā atbrīvojās no problēmām, kas saistītas ar iegurņa muskuļu vājumu.
Kegela vingrošana

Ieteicama ģenitāliju prolapsa profilaksei un ārstēšanai un nesaturēšanai stresa situācijās. Šie vingrojumi palīdz sagatavot ķermeni gaidāmām dzemdībām un atjaunot muskuļu tonusu pēc tām.

Vingrošana palīdz uztrenēt vagīnas muskuļus un tā saucamo kaunuma – astes kaula muskuli, kura atbild par seksuālo reakciju. Jau pēc dažām nodarbībām palielinās abu partneru seksuālais apmierinājums dzimumakta laikā. Komplekss vīriešiem ļauj uzlabot potenci un uztrenēt muskuļus, kuri atbild par ejakulāciju.
Izpildes tehnika balstās uz iegurņa muskuļu sasprindzināšanas un atslābināšanas. Pamatā ir trīs manipulācijas – kompresija, kontrakcija un izgrūšana. Ārsti iesaka nodarboties 3 reizes dienā pa 20 minūtēm, katru dienu izdarot 300 kontrakcijas. Katrs vingrojums jāpilda 5 minūtes. Sākuma stāvoklis var būt dažāds, reizēm vingrojumus var pildīt uz fitbumbas vai sēžot.

Izpildīšanas laikā efekta pastiprināšanai ārsti iesaka lietot īpašu trenažieri. Tas pastiprina muskuļu tonusu, jo tā tiem nākas veikt papildus darbu. Kegela trenažieris ļauj ātrāk tonizēt muskuļus un kvalitatīvi noteikt sprieguma spēka izmaiņas. Ir ļoti daudzi šīs ierīces veidi, bet trenažieris tiek tirgots speciālos veikalos.
Vingrojumu komplekss sievietēm

1. Saturēšana

Nogulies uz muguras un ieņem pozu kā dzemdībās – rokas gar sāniem, kājas saliektas ceļgalos un izvērstas. Savelc starpenes muskuļus tā, it kā censtos apturēt urinēšanu. Tādā stāvoklī tos noturi 6 sekundes. Pēc tam atslābinies, atpūties 6 sekundes un atkārto vingrinājumu. Izdari 20 – 25 reizes.
2. Lifts

Pavisam nedaudz sasprindzini vagīnas muskuļus un noturi 6 sekundes (1.stāvs). Pēc tam sasprindzini un noturi tos nedaudz stiprāk (2.stāvs), pēc tam vēl stiprāk (3.stāvs). Muskuļi jānoved līdz maksimālam sasprindzinājumam ar 4 - 5 reizi. Izpildi vingrojumu pretējā secībā. Izpildi 10 ciklus turp un atpakaļ.

3. Vilnis

Izdari dziļu ieelpu un sasprindzini vispirms vagīnas muskuļus, pēc tam sēžas. Neaizkavējies katrā posmā, vingrojums jāpilda straujā tempā. Atslābini muskuļus pretējā secībā, radot savdabīgu `vilni`.

4. Izgrūšana

Pietupies, ērti novieto rokas. Dziļi ieelpo, turklāt iegurņa muskuļiem jābūt maksimāli atslābinātiem. Aizturi elpu un ļoti vienmērīgi pacenties spiest, it kā cenšos iztukšot zarnu traktu. Spiedienu virzi uz vagīnu nevis uz ānusu. Atpūties 6 sekundes un atkārto vēlreiz.
5. Trīsuļošana

Sākuma stāvoklis – tāpat kā iepriekšējā vingrojumā. Izdari dziļu ieelpu un aizturi elpu. Sasprindzināt un atslābināt iegurņa muskuļus vajag maksimāli ātri 10 sekunžu laikā. Izelpo, atpūties nedaudz un vingrojumu atkārto 10 – 15 reizes.

Fiziski novājinātiem un gados veciem cilvēkiem ieteicams vingrojumus pildīt 3 reizes nedēļā, katru vingrojumu pa 2 – 3 reizēm divos piegājienos pa 5 – 12 atkārtojumiem.
Redakcijas padoms

Profilakses nolūkā ārsti iesaka Kegela vingrojumus apvienot ar muguras, sēžas un gurnu muskuļu nostiprināšanu. Šo nelielo 10 minūšu kompleksu var pildīt vienu reizi dienā jebkurā piemērotā laikā.

1. Nogulies uz muguras, kājas saliektas ceļgalos, rokas gar sāniem. Pie ieelpas pacel sēžu, sasprindzini muskuļus un uz 5 – 10 sekundēm aizturi elpu. Lēnām atgriezies izejas stāvoklī. Atkārto līdz 30 reizēm.
2. Ieņem sākuma stāvokli – kājas plecu platumā un nedaudz saliektas ceļgalos, plaukstas uzliktas uz ceļiem, mugura taisna. Pie vienmērīgas ieelpas maksimāli ievelc vēderu un vienlaicīgi sasprindzini vagīnas un sēžas muskuļus. Lēnām atslābinies pie izelpas. Atkārto 10 reizes.
Kā redzi, trenēt iegurņa muskulatūru ir ļoti svarīgi. Tā ir efektīva profilakses metode, jo uzturēt muskuļu tonusu ir daudz vienkāršāk nekā labot radušos traucējumus.

Bet kā tu domā, intīmo muskuļu treniņš – tas patiešām ir svarīgi vai var iztikt ar parastu vingrošanu? Mēs ļoti gribam uzzināt tavu viedokli, neaizmirsti uzrakstīt komentāru.

Ja tev raksts patika, parādi to draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024