Urīnpūšļa slimību profilakse

Advertisement
Advertisement

Reiz mēs runājām ar vienu manu draudzeni, un viņa man pastāstīja, ka nevar darbā aiziet uz tualeti. Viņa strādā lielā birojā, kur ir kopēja tualete ar vairākām kabīnēm. Nu lūk, viņai tas sagādā tādu diskomfortu, ka viņa ciešas visu dienu. Un padomā, cilvēki, kuri cieš no līdzīgas problēmas ir ļoti daudz.

 

Atceries, arī tev nācās ciesties līdz pat asarām acīs, ar katru tā ir gadījies. Es uzreiz atcerējos savu gadījumu, kā cietos ilgāk par trīs stundām, jo kautrējos autobusa vadītāju paprasīt, lai apstājas. Noteikti tagad katrs atcerēsies līdzīgu situāciju no savas dzīves.

 

Es sāku par to runāt, jo šodien mūsu redakcija pastāstīs tev, kādēļ nedrīkst ciesties nekādu iemeslu dēļ, un mēģinās tikt skaidrībā, no kurienes mums ir šis kaitīgais ieradums.

Raksta turpinājums
Sākumā tiksim skaidrībā ar iemesliem. Atgriezies uz mirklīti savā bērnībā un atceries, cik reizes esi dzirdējis no vecākiem un skolotājiem līdzīgas frāzes: ”Nekas, pacietīsies, tu jau esi liels!”, ”Cik var, mēs tak tikko bijām!”, ”Nu kādēļ tu agrāk nepateici, ka gribi uz tualeti?”, ”Aiziesi starpbrīdī, pacieties”. Lūk, no šejienes ir arī ļaunais ieradums ciesties līdz pēdējam.

Kaut kur zemapziņā mums ir ielikts, ka vēlēšanās iet uz tualeti, un jo īpaši nespēja paciesties - tas ir kaut kas apkaunojošs. Visam klāt nāk vēl arī netīras tualetes, tas, ka nav durvju - tas viss veido negatīvu attieksmi pret dabīgu procesu. Mums visiem derētu pret to izturēties vienkāršāk, rūpēties par sevi un savu ķermeni.
Laicīgi iet uz tualeti ir veselībai svarīgi. Tas nav apkaunojums, tas ir dabīgi, tās ir rūpes par sevi un savu ķermeni. Lūk, kas ir jāzina. Un savam bērnam ir svarīgi to pateikt, tas viņu atbrīvos no daudzām problēmām nākotnē.

Mēs jau teicām, ka tas ir kaitīgi, nu tiksim skaidrībā kādēļ.
Urīnpūšļa slimības

1. Infekcijas

Urīns mums ir vajadzīgs tam, lai izvadītu no organisma vielas, kuras organismam vairs nav vajadzīgas. Tas nozīmē, urīnpūslī sakrājas ne tikai šķidrums, bet vesels komplekts ar visu veidu atkritumiem: skābes un amonjaks, kas spēj iznīcināt jūtīgos urīnpūšļa audus.

Katru reizi, kā tu iesi uz tualeti, tavs organisms atbrīvosies no baktērijām, kas sakrājas. Ja ilgi neiet uz tualeti, tad baktērijas tur sakrājas un palielinās infekcijas risks. Piemēram, var sākties cistīts. Kas nozīmē, ja tu bieži ciet no šīs nepatīkamās slimības, ir laiks aizdomāties par to, vai tu laicīgi ej uz tualeti.
2. Urīnpūšļa palielināšanās

Normāli, ja urīnpūslī ietilpst ne vairāk kā 150 - 200 ml šķidruma. Kad tas piepildās, aktivizējas receptori, kuri nosūta uz smadzenēm signālus, ka ir laiks iet uz tualeti. Ja tu to neizdarīsi, tad šķidrums papildināsies, bet urīnpūslis izstiepsies. Tas raud ar sieniņu elastīguma pasliktināšanos un problēmām ar čurāšanu.
3. Akmeņi nierēs

Tie, kuri ir cietuši no akmeņiem nierēs, saprot, cik tas ir sāpīgi un nepatīkami. Ir cilvēki, kuriem ir nosliece uz akmeņu parādīšanos, bieži tā ir iedzimta problēma, bet viens no galvenajiem iemesliem - urīna noturēšana organismā ilgu laika posmu. Nierēs izveidojas sīki kristāliņi, kuri pēc tam kļūst par akmeņiem un sagādā daudz nepatikšanu.
4. Cistīta urinārais reflekss

Vēl viena nopietna problēma, kura var rasties dēļ tā, ka tu ilgi cieties. Šī slimība rodas tad, kad urīns, kuram ir jāiziet no organisma, atgriežas urīnizvadkanālā un nierēs. Tas var kļūt par daudz nopietnāku infekciju iemeslu.
Šķiet tāds niecīgs iemesls, bet kādas sekas var tai būt. Tāpēc, nākamo reizi, pirms cieties, atceries šo nelielo sarakstu un padomā, vai tas ir tā vērts. Atceries, tava veselība vienmēr ir svarīgāka!

Mēs bieži kaitējam savam organismam, pat to nepamanot.

Vai raksts tev noderēja? Dalies ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Es nekad savā dzīvē nesmu redzējis tik skaistu meiteni kā tu
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024