-
- 3506 x
-
https://torno.lv/xnd8nDM
Reiz mēs sarunājāmies ar vienu manu draudzeni un viņa man pastāstīja to, ka darbā viņa nevar aiziet uz tualeti. Viņa strādā lielā birojā, kurā tualete ir kopēja ar vairākām kabīnēm. Un tā, redz, viņa izjūt tādu diskomfortu, ka bieži vien viņa ciešās visu dienu. Un saproti, ka cilvēku, kuri ciešās tāpat, ir ļoti daudz.
Atceries, arī tev ir nācies paciest līdz asarām acīs, katram tā ir gadījies. Es uzreiz atcerējos savu gadījumu kā cietos ilgāk par trīs stundām, jo kaunējos paprasīt vadītājam, lai apstādina autobusu. Droši vien tagad katrs atcerēsies tādu situāciju no savas dzīves.
Tad nu es par ko, šodien mēs tev pastāstīsim, kāpēc nedrīkst ciesties nekāda iegansta pēc un mēģināsim noskaidrot, no kurienes mums radies šis kaitīgais paradums.
Raksta turpinājums
Sākumā noskaidrosim, no kurienes kājas aug. Uz minūtīti atgriezies savā bērnībā un atceries, cik reizes tu dzirdēji no vecākiem un skolotājiem tādas frāzes: “Nekas, pacietīsi, tu jau esi liels!”, “Cik tad var, tu jau tikko biji!”, “Nu un kāpēc tu agrāk neteici, ka gribi uz tualeti?”, “Izstaigāsi starpbrīdī, pacieties”. Tā no šejienes radies sliktais paradums ciesties līdz pēdējam.
Kaut kur zemapziņā mums ir ielikts, ka gribēt uz tualeti, bet vēl jo vairāk nespēja paciesties – ka tas ir kaut kas apkaunojošs. Klāt pie visa vēl arī netīras tualetes, durvju trūkums, tas viss veido nepareizu attieksmi pret dabiskiem procesiem. Mums visiem vajadzētu izturēties pret to vienkāršāk, rūpējoties par sevi un savu ķermeni.
Savlaicīgi aiziet uz tualeti ir svarīgi veselībai. Tas nav apkaunojoši, bet dabiski, tā ir gādība par sevi un savu ķermeni. Lūk, ko vajag noskaidrot. Un svarīgi savam bērnam izstāstīt, tas viņu pasargās no daudzām problēmām nākotnē.
Мēs jau teicām, ka tas ir kaitīgi, tagad laiks tikt skaidrībā - kāpēc.
Urīnpūšļa slimības
1. Infekcijas
Urīns mums nepieciešams, lai izvadītu no organisma vielas, kuras organismam vairs nav vajadzīgas. Tas nozīmē, ka urīnpūslī sakrājas nevis vienkārši šķidrums, bet visu iespējamo atkritumu komplekts: skābes un amonjaks, kuri spēj bojāt urīnpūšļa maigos audus.
Katru reizi, kad tu ej uz tualeti, tavs organisms atbrīvojas no baktērijām, kuras sakrājas uretrā. Ja neiet uz tualeti ilgu laiku, tad baktērijas tur sakrājas un palielinās risks iegūt infekciju. Piemēram, var sākties cistīts. Ja tu bieži slimo ar šo nepatīkamo kaiti, tad ir laiks aizdomāties, vai tu savlaicīgi apmeklē tualeti.
2. Urīnpūšļa palielināšanās
Normāli urīnpūslī ietilpst ne vairāk kā 150 – 200 ml šķidruma. Kad tas piepildās, aktivizējas receptori, kuri sūta signālu smadzenēm, ka, sak, ir laiks iet. Ja tu to nedarīsi, tad šķidrums pieplūdīs, bet urīnpūslis sāks izstiepties. Tas draud ar sieniņu elastības zudumu un problēmām ar urīna izvadi.
3. Akmeņi nierēs
Тie, kuri ir pārcietuši akmeņus nierēs, saprot, cik tas ir sāpīgi un nepatīkami. Ir cilvēki, kuriem ir tendence uz akmeņu rašanos, bieži vien tā ir iedzimta problēma, bet viens no galvеniem iemesliem – tā ir ilgstoša urīna aizture organismā. Nierēs veidojas mazi kristāli, kuri pēc tam kļūst par akmeņiem un sagādā daudz nepatikšanu.
4. Urīnpūšļa – urīnvadu reflukss
Vēl viena nopietna problēma, kura var rasties tāpēc, ka tu ilgi cieties. Šī slimība attīstās tad, kad urīns, kam bija jāiziet no organisma, atgriežas atpakaļ urertā un nierēs. Tas var kļūt par iemeslu daudz nopietnākām infekcijām.
Tā šķiet, tāds vienkāršs, neliels paradums, bet kādas sekas tas var radīt. Tā ka nākamreiz, pirms ciesties, atceries šo nelielo sarakstu un padomā, vai tas ir tā vērts. Atceries, tava veselība vienmēr ir svarīgāka!
Мēs bieži vien kaitējam savam organismam, to pat neievērojot. Par nierēm ir jārūpējas! Mēs jau rakstījām, kā avokado kauliņš var tevi paglābt no akmeņiem nierēs. To zināt der katram!
Raksts bija tev noderīgs? Dalies ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts