Turpmāk pērkot plastmasas ūdens pudeles pievērs uzmanību šīm zīmēm!

Advertisement
Advertisement

Izvēloties ūdeni plastmasas pudelēs, kā arī pērkot dažādus produktus vai dzērienus plastmasas iepakojumā, obligāti pievērsiet uzmanību pudeles dibenam. Tieši tur atrodas visa nepieciešamā informācija par plastmasas tipu, no kura ir izgatavots iepakojums. Daži no veidiem mēdz būt droši, bet citi var kaitēt jūsu veselībai.

 

 

Avots

Raksta turpinājums
Foto: ugaga.net
Foto: ugaga.net
PET vai PETE

PET jeb vienreiz lietojamās pudeles. Tās šķidrumā var izdalīt smagos metālus un vielas, kas iespaido cilvēka hormonālo balansu. PET - visbiežāk lietojamais plastmasas tips. Svarīgi ir atcerēties, ka tas ir domāts VIENREIZĒJAI lietošanai. Ja jūs tādā pudelē atkārtoti lejat savu ūdeni, tad esat gatavi tam, ka jūsu organismā var nokļūt daži elementi un pārāk liels daudzums baktēriju, kuras burtiski dievina PET.
Foto: ugaga.net
HDP vai HDPE

Tā ir diezgan laba plastika, kura praktiski neizdala nekādas kaitīgās vielas. Speciālisti rekomendē, ja tas ir iespējams, pirkt ūdeni tieši tādās pudelēs. Tas ir droši un priekš ekoloģijas labi: gandrīz visa tāda plastmasa pārstrādājas. Tas ir ciets plastmasas veids, kurā visbiežāk tiek uzglabāts piens, mazgāšanas līdzekļi un no tāda plastmasa izgatavo arī iepakojumus.
Foto: ugaga.net
PVC vai V

Šī materiāla izdalās divas bīstamas ķimikālijas. Abas izrāda negatīvu ietekmi uz mūsu hormonālo balansu. Tā ir mīksta un lokana plastmasa, kas visbiežāk tiek izmantota priekš augu eļļas un bērnu rotaļlietu glabāšanas. No tā gatavo arī caurspīdīgus iepakojumus priekš daudzām precēm. To izmanto arī priekš datoru kabeļu apšūšanas. No tā gatavo plastmasa caurules un detaļas santehnikai. PVC ir noturīgs pret saules stariem tāpēc no tā bieži vien vēl gatavo logu rāmjus un dārza caurules. Eksperti iesaka atturēties no tā pirkšanas, ja spējat atrast alternatīvu.
Foto: ugaga.net
LDPE

Šī plastmasa tiek izmantota priekš pudeļu izgatavošanas un plastmasas iepakojumu izgatavošanas. Tas neizdala ķīmiskās vielas ūdenī, kuru tas glabā. Tomēr drošs tas ir tikai ar ūdens glabāšanu. Maisiņus no LDPE, lielveikalos labāk nepirkt: jūs varat apēst ne tikai to ko nopirkāt, bet arī dažas ķīmijas, kas ir kaitīgas jūsu sirdij.
Foto: ugaga.net
PP

Šai plastmasai ir balts vai pus caurspīdīgs tonis. Tas tiek izmantots priekš sīrupu un jogurta iepakojuma. Polipropilēns ir vērtīgs dēļ termonoturības. Kad tas uzsilst, tas nekūst.
Foto: ugaga.net
PS

Bieži tiek izmantots kafijas glāzīšu un ātras ēdināšanas konteineru izgatavošanai. Sildoties tas izdala bīstamus ķīmiskos savienojumus. Polistirops - nedārgs, viegls plastikas veids, kurš galīgi neder priekš karsta ēdiena un dzēriena glabāšanas.
Foto: ugaga.net
PC vai plastmasa bez īpašām zīmēm

Tas ir pats bīstamākais plastmasas veids. Tiek izmantots priekš ēdienu konteineru un ūdens pudeļu izgatavošanas. Šajā plastmasā glabāt ēdienu vai ūdeni kategoriski nedrīkst: tas izdala bisfenolu A - slavena viela, kura iznīcina jūsu endokrīno sistēmu. Apspiež hormona estrogēna izstrādāšanos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024