Tu spiedienu mēri nepareizi! 90 % cilvēku pieļauj šīs kļūdas un iegūst nepareizu rezultātu.

Advertisement
Advertisement

Mūsu neparastajā laikā daudzi cilvēki cieš no spiediena izmaiņām un pat jauniešu vecumā, kas ir ļoti skumji. Biežas galvassāpes, reiboņi un troksnis ausīs – tā ir tikai daļa no simptomiem, kas norāda uz arteriālā asinsspiediena izmaiņām.


Tāpēc tonometru tagad var sastapt gandrīz vai katrā ģimenē, jo šo problēmu ignorēt nedrīkst, īpaši veciem cilvēkiem un grūtniecēm.

Raksta turpinājums
Taču mācēt pieslēgt tonometru un saprast tā rezultātu – tā nebūt nav garantija, ka tu iegūsi patiesus datus. Pat pie ārsta tu vari iegūt nepareizu rezultātu, jo ir spiediena mērīšanas noteikumi, kuri nekādi nav saistīt ar ierīces kvalitāti. 90% cilvēku tos neņem vērā. Mēs tev pastāstīsim, kā pareizi mērīt asinsspiedienu.

Kā pareizi mērīt spiedienu

Tonometrs var rādīt kļūdainus datus, jo vairākums cilvēku nepareizi to lieto, kā arī neievēro dažus sagatavošanās noteikumus šim procesam. Lai nekļūdītos, mērot spiedienu ar automātisko vai mehānisko tonometru, pievērs uzmanību sekojošām niansēm.
Spiediena mērīšanas noteikumi

1. Vismaz 30 minūtes pirms arteriālā spiediena mērīšanas nepieciešams atturēties no smēķēšanas un kofeīnu saturošu dzērienu lietošanas (kafija, kola, tēja).
2. Pirms arteriālā spiediena mērīšanas nepieciešams atpūsties ne mazāk par 5 minūtēm.
3. Pirms arteriālā spiediena mērīšanas nepieciešams iztukšot urīnpūsli.
4. Mērījumus neveic 2 stundas pēc zāļu lietošanas. Otro mērījumu var veikt tikai minūti pēc pirmā.
5. Procedūras laikā roku novieto tā, lai pleca vidus ar uzlikto manžeti būtu sirds līmenī. Manžetes apakšējai malai jāatrodas 2 – 3 cm virs elkoņa. Ir jāsēž, atbalstoties pret krēsla atzveltni.
6. Nesarunājies mērījuma laikā. Kājas nedrīkst būt sakrustotas, pēdām noteikti jāatrodas uz grīdas.
7. Tāpat ņem vērā, ka mehāniskais tonometrs ir ļoti jūtīgs pret trokšņiem telpā. Tāpēc bieži spiediena rādītāji, izmērīti aptiekā, atšķiras no faktiskajiem datiem.
Šo nosacījumu neievērošana var paaugstināt arteriālo spiedienu; pēc kafijas lietošanas – par 11/5 mm Hg, alkohola - par 8/8 mm Hg, smēķēšana – par 6/5 mm Hg, ar pārpildītu urīnpūsli – par 15/10 mm Hg., muguras atbalsta trūkuma dēļ – sistolītiskais par 6 - 10 mm Hg, rokas atbalsta trūkuma dēļ – par 7/11 mm Hg.
Tiem, kuriem ir minimālas tonometra lietošanas iemaņas un nevēlās ar to noņemties, eksistē elektroniskas automatizētas arteriālā asinsspiediena mērīšanas ierīces mērīšanai pleca līmenī, uz plaukstas locītavas un pirkstiem. Tomēr saka, ka tām nav tik precīzi mērījumi kā mehāniskiem analogiem.
Nekad neignorē spiediena izmaiņas! Cilvēki, kuri nepiešķir šai problēmai nozīmi, 7 reizes biežāk sastopās ar smadzeņu asinsrites traucējumiem, 4 reizes biežāk – ar išēmisko sirds slimību, 2 reizes biežāk – ar kāju asinsvadu bojājumiem.

Mēri asinsspiedienu, ievērojot visus noteikumus, lai iegūtu precīzāku rezultātu. Pastāsti mums komentāros, vai tavā mājas aptieciņā ir tonometrs. Padalies ar noderīgo rakstu arī ar saviem draugiem soctīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024