Trīs testi matu izkrišanas gadījumā. Nepieciešams noskaidrot lēnas plikgalvības rašanās iemeslus.

Advertisement
Advertisement

Mati – viens no greznākajiem aksesuāriem, kurus daba dāvājusi sievietei. Ar tiem viņa jūtās pašpārliecināta un skaista, piesaistot vīriešu skatienus.


Tāpēc kļūst tik nepatīkami, kad mati sāk izkrist. Tad nepieciešams steidzami noskaidrot iemeslu un uzsākt ārstēšanos.

 

 
Raksta turpinājums
Matu izkrišanas ārstēšana

Testi, kuri palīdz noteikt izkrišanas iemeslu

1. Asins analīzes tireotropā hormona līmeņa noteikšanai

TSH – hormons, kurš kontrolē vairogdziedzera darbību. Pārāk augsts TSH līmenis pazemina vairogdziedzera funkcijas, kā rezultāts – matu izkrišana.

2. Asins analīzes androgēnu līmenim

Vīriešu dzimumhormonu pārpilnība sievietes organismā arī veicina matu izkrišanu.

3. Asins analīzes dzelzs koncentrācijas noteikšanai

Dzelzs piedalās hemoglobīna ražošanā, kurš apgādā ar skābekli orgānus un audus. Tā deficīts negatīvi ietekmē matu augšanu.
Vēl viens matu izkrišanas iemesls var būt stress. Adrenalīns izraisa matu sīpoliņu barojošo asinsvadu spazmas, kas aizšķērso asiņu pieplūdi tam. Šeit padoms viens – mazāk nervozēt.

Normāla matu izkrišana sievietēm – no 50 līdz 150 matiem dienā atkarībā no augšanas fāzes. Ja pēc vienas matu ķemmēšanas reizes uz ķemmes paliek vairāk par 15 matiem, ir iemesls uztraukumam. Tiešā nozīmē pārskaiti izkritušos matus un apskati to sīpoliņus. Ja tie ir gaiši, tātad, notiek dabiska matu pārklājuma atjaunošana, ja tumsnēji un sakaltuši – ir problēmas.
Matu izkrišanas iemesli sievietēm var būt dažādi. Lai par tiem uzzinātu, pirmām kārtām nodod trīs analīzes, kas minētas augstāk. Ja tās būs sliktas, labo situāciju iekšķīgi un normalizē hormonālo līdzsvaru vai makroelementu apmaiņu.

Var arī vērsties pie trihologa. Tomēr ir jāsaprot, ka trihologi nenovērš iemeslus, bet strādā ar sekām. Taču viņi arī var nozīmēt procedūras, kas atjauno matu struktūru un vitamīnu kursu, kas nepieciešams to augšanai.
Bieži vien problēmas iemesls matiem – vitamīna H (biotīna) deficīts. To var uzņemt kā ar ēdienu, tā ar tabletēm koncentrētā veidā. Visvairāk to satur liellopu gaļa, cūkgaļa, tālāk dilstošā secībā: olas, kukurūza, zirņi, auzu pārslas, kviešu asni, menca, kausētais siers un smilšērkšķi.
Censties ārstēt matus bez pilnvērtīgas to izkrišanas iemeslu diagnosticēšanas – tātad, piekrist riskam zaudēt gan laiku, gan naudu. Tādā gadījumā matu izkrišana uz galvas var kļūt par neatrisināmu problēmu.

Taču ietekmēt matu augšanu mājas apstākļos tomēr var. Piemēram, lietojot kosmētiskos līdzekļus uz cinka, nātru ekstraktu, dadža bāzes, kas uzlabo barošanu un stimulē asinsriti matu pārklājuma augšanas zonā.
Noderīgi arī dzert vitamīnu un minerālvielu kompleksus, kas satur B, А, Е, РР vitamīnus un selēnu. Bet pie dermatoloģiskām problēmām, kas izraisa matu izkrišanu, izmantot pretsēnīšu nehormonālas ziedes.
Noderīgs raksts? Padalies ar to ar draugiem soctīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024