Advertisement
Cilvēka psihes noslēpumi joprojām līdz galam nav atrisināti. Dažreiz mēs nesaprotam, kāpēc darām tā vai savādāk un lūk, kaut kur šeit parādās mazie neredzamie psihes mehānismi, kuri bieži palīdz mums, bet var arī nodarīt pāri.
Top 5 prāta aizsardzības mehānismi, kas visu izlemj jūsu vietā
17.11.2016
Foto: inmyway.org Advertisement
Cilvēka psihes noslēpumi joprojām līdz galam nav atrisināti. Dažreiz mēs nesaprotam, kāpēc darām tā vai savādāk un lūk, kaut kur šeit parādās mazie neredzamie psihes mehānismi, kuri bieži palīdz mums, bet var arī nodarīt pāri.
Raksta turpinājums Foto: inmyway.org Noliegšana Noliegums - viens no vienkāršākajiem psiholoģiskā nolieguma veidiem. Tā nozīme slēpjas faktā, ka persona atsakās pieņemt sāpīgo informāciju vai notikumu, un dara to neapzināti. Piemēram, jūs varat nepamanīt mīļotā cilvēka neglīto uzvedību vai noliegt dusmas uz vecākiem. Parasti, tas pasargā mūs no sāpēm, kuras tagad ir neiespējami paciest,bet smagos gadījumos var izraisīt kaitīgu bezdarbību. Foto: inmyway.org Pārvietojums Ikdienas instruments, kuru mēs visi izmantojam, lai atgrūstu nepatīkamās domas un jūtas. Slēpties aiz interesantas grāmatas, klīst pa tīmekļa vietnēm, vai vienkārši noēst visu ar picu- ļoti ērts veids, kā izvairīties no problēmām. Bet, kad traumas ir tiešām nepanesamas, tās automātiski samainās bezsamaņā, kur slepeni sāk vadīt saimnieka reakciju; pastāvīgi iegremdējoties grāmatu pasaulēs, mēģinot izvairīties no patiesās problēmas, tomēr tas nenovedīs ne pie kā laba. Foto: inmyway.org Projekcija Aizsardzība, kas vienmēr ir ar mums. Tā nozīme - piedēvējot savas "sliktās" jūtas, vēlmes, idejas citiem cilvēkiem. Piemēram, mēs varam vainot visu pasauli par rupjībām un dusmām, nepamanot to sevī: būt baltam un pūkainam, kad apkārt ir viens vienīgs murgs, ir ļoti labi. Projekcijai ir arī pozitīvā puse - tas ir saistībā ar to, mēs varam sajust citu jūtas un atbalstīt tās. Aizdomāties vajadzētu, ja jūs bieži sevi pieķerat pie domas " Visi normāli cilvēki dara tā", vai vēlmi viegli izskaidrot vai aprēķināt citu rīcību. Foto: inmyway.org Sadalīšana Šis mehānisms ar visām saknēm dodas atpakaļ uz seno bērnību, kad pasaule vēl dalījās "labajā"un "sliktajā"- tas ir saprotams bērnam. Izaugot mēs pamanām, ka vienam un tam pašam objektam var būt atšķirīgas īpašības, bet laiku pa laikam arī pieaugušais cilvēks var sadalīt citus "labajos" un "sliktajos", aizstāvot savu viedokli un pašapziņu. Draudi var pastāvēt tajā, ka mēs varam neievērot pozitīvās lietas "sliktajā" objektā un negatīvās "labajā", kas rada spēcīgus realitātes izkropļojumus. Foto: inmyway.org Regresija Aizsardzības metode balstās uz to, ka mazos un vājākos noteikti aizstāvēs. Kad šis mehānisms ieslēdzas, mēs neapzināti sākam runāt ar direktoru vai vadītāju bērnišķīgā balsī, sūdzamies par veselību, vai stāstam,ka esam palikuši pavisam vieni šajā pasaulē un neviens nepalīdz. Bieži vien tas darbojas, bet tos, kuri ļaunprātīgi izmanto šādu līdzekļus, var piemeklēt dažādas slimības, bet atbalstītais "vājo" izskats var novest pie hroniskām neveiksmēm. Foto: inmyway.org Sublimācija Iespējams, viens no aizsardzības mehānismiem, ko var attiecināt uz pozitīvo. Ar šo mehānismu, mēs varam novirzīt iekšējo konfliktu enerģiju uz sociālām drošības darbībām ,kas ir, rakstīt stāstus par mīļotā zaudēšanu, zīmēt šausmenes, kad gribās nogalināt priekšnieku vai kā nākas palēkāt sporta zālē no dusmām uz kolēģi. Tomēr ir vērts atcerēties, ka tas ir arī mūsu psihes aizsardzības veids no kaut kā nepatīkama. Patika redzētais? Iesaki draugiemNākamais raksts
Jaunākie komentāri
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem |