-
- 4060 x
-
https://torno.lv/Rf5AODb
Kad runa iet par pareizu mūsdienu iekārtu ar litija baterijām uzlādēšanas paņēmienu, domas dalās. Vieni ir pārliecināti, ka bateriju vajag pilnībā izlādēt un tikai tad uzlādēt uz 100%, bet citi apgalvo, ka gadžetam ir jābūt uzlādētam līdz 40-80% un viņu vajag pastāvīgi likt lādēties. Kāpēc radās šādas domstarpības. Mums ir jātiek skaidrībā!
Līdz nesenam laikam tika izmantoti niķeļa akumulatori. Tieši šīs baterijas vajadzēja izlādēt līdz nullei. Kā rezultātā, daudzi atcerējās šo noteikumu un izmantoja to visu tipu baterijām. Bet mūsdienu litija-jonu baterijas, kurām nav “atmiņas”, pēc standarta kalpo tikai 2-3 gadus. Bet var izdarīt tā, lai tās kalpotu maksimāli ilgi. Piedāvājam jums 4 efektīvus paņēmienus, lai pagarinātu planšetdatora, telefona u.c. dzīvi.
Raksta turpinājums
1. Uzlādējiet bateriju regulāri
Iekārtas ar litija-jonu baterijām nedrīkst uzlādēt pilnībā. Jūs paildzināsiet akumulatora kalpošanas laiku, ja regulāri liksiet uzlādēties savus gadžetus. Ražotāji aprēķina kalpošanas bateriju kalpošanas laiku pēc pilnīgas uzlādes ciklu skaita (tas ir līdz 0%). Piemēram, kvalitatīviem akumulatoriem 400-600 ciklu. Nākamajā tabulā jūs varat redzēt datus, kas apstiprina, ka akumulatoru labāk ir uzlādēt katru reizi, kad tas izlādējies uz 10-20%.
Aprēķina princips ir vienkāršs, ja jūsu telefons ir izlādējies par 20%, tad uzlādes dziļums- 80%.
2. Kad baterija uzlādējusies, izslēdz lādētāju
Litija – jonu akumulatorus nav nepieciešams uzlādēt līdz 100%. Tie kalpos ilgi, ja jūsu gadžets būs uzlādēts uz 40-80%. Ja akumulators ir uzlādējies uz 100%, to ir nepieciešams laicīgi atslēgt no strāvas, jo šis faktors ietekmēs baterijas kalpošanas ilgumu.
3. Vienu reizi trijos mēnešos pilnībā izlādējiet un uzlādējiet akumulatoru par 100%
Speciālisti rekomendē reizi trijos mēnešos pilnībā izlādēt un uzlādēt akumulatoru, turot to pieslēgtu pie lādētāja 8-12 stundas. Šī metode palīdzēs kalibrēt ierīci. Jo pēc daudzām nelielām uzlādēm baterijas darbs var pāriet strādāt nekorektā režīmā.
4. Izmantojiet oriģinālo uzlādēšanas ierīci
Vairumā gadījumu lādēšanas iekārta ir iebūvēta tieši mobilajās iekārtās, bet iekšējie tīkla adapteri tikai samazina spriegumu un iztaisno strāvu, t.i., tieši neiedarbojas uz bateriju. Bet, daži gadžeti, starp kuriem ir arī ciparu fotokameras, ir bez iebūvētās lādējamās iekārtas: to akumulatorus uzlādē ārējā lādēšanas iekārtā. Šajā gadījumā, izmantojot ne oriģinālos vai zemas kvalitātes lādētājus, var negatīvi atspoguļoties uz baterijas kalpošanas laiku.
5. Nepieļaujiet pārkaršanu
Kas attiecas uz akumulatora uzlādes atkarību no temperatūras, ir jāievēro, ka augsta temperatūra negatīvi ietekmē baterijas dzīves ilgumu. Sargājiet iekārtu no pārkaršanas un pēc iespējas retāk novietojiet siltā gadalaikā planšetdatoru sev klēpī, nepieļaujiet tiešus saules starus uz iekārtām un neatstājiet tās blakus siltuma avotam. Litija – jonu akumulatoriem maksimāli pieļaujamā lietošanas temperatūra no - 40°C līdz +50 °C. Protams, ideāli ievērot visus noteikumus ikdienas aizņemtībā nav iespējams. Bet, iegaumējot šos padomus, jūs varat rēķināties ar daudz ilgāku jūsu iekārtu akumulatoru kalpošanas laiku.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts