Tās pašas požarska kotletes, kuras apdziedājis pats Puškins! Maigas iekšienē, ar brūnu garoziņu...

Advertisement
Advertisement

Šī recepte manā ģimenē tiek nodota mantojumā. Vēl mana vecvecmāmiņa cienāja mani ar šīm neparasti garšīgajām kotletēm un pastāstīja šī ēdiena priekšvēsturi. Un runa būs nevis par parastajām kotletēm, bet par požarska.


Slavenās požarska kotletes kādreiz apjūsmoja pats Puškins! Var pieļaut milzumdaudz teorijas attiecībā par to, ar kādu uzvārdu saistīts šo kotlešu nosaukums. Saskaņā ar vienu versiju, par požarska tās nosauca pēc tam, kad grāfs Požarskis cienāja Maskavas Lielo kņazu ar īpašām kotletēm no putna gaļas un pēdējais bija sajūsmā par ēdienu.


Otrā versija vēsta, ka kotletēm nosaukums tika no slavenā traktiera īpašnieka Požarska sievas, kura no viena francūža kā maksu par pajumti paņēma nevis naudu, bet kotlešu recepti.

Raksta turpinājums
Puškins savu braucienu laikā no Pēterburgas uz Maskavu apstājās pie Požarska un nogaršoja viņa kotletes. Tā tas bija vai nē, bet visādā gadījumā dzejnieks atstājis atmiņas par tām poētiskā vēstulē savam draugam Soboļevskim: `Atpūtas laikā papusdieno pie Požarska Toržkā, ceptas kotletes nobaudi un dodies ceļā itin viegls`.
Vispār nemaz nevajag iedziļināties vēsturiskās niansēs, ja vien tikai tas neietekmē ēdiena garšas kvalitāti. Un, lai vai kāda būtu šo kotlešu izcelsme, skaidrs ir viens – tās ir ļoti garšīgas! Maigās iekšienē, ar brūnu garoziņu un turklāt ļoti sātīgas.

Požarska kotletes, klasiska recepte

Mēs sagatavojām tev visvienkāršāko un ātrāko požarska kotlešu recepti. Šis gardums kļūs par cienīgu rotājumu katram svētku galdam!

Sastāvdaļas mīklai

• 2 vistu krūtiņas
• 100 g sviesta
• 2 olas
• 6 ēd.k. sausiņu panēšanai
• 10 ēd.k. augu eļļas
• sāls, pipari pēc garšas
Pagatavošana

1. Sakapā smalki vistas fileju ar smagu un asu nazi. Pievērs uzmanību, ka gaļas maļamo mašīnu labāk neizmantot, galējā gadījumā blenderi pulsējošā režīmā.
2. Tagad pārliekam sagatavoto gaļu bļodā un izdauzām. Neaizmirsti sālīt un sapiparot gaļu, var pievienot arī iecienītās garšvielas.
3. Pievieno gaļai mīkstinātu sviestu un kārtīgi visu samaisi.
4. Veido kotletes. Man sanāca 12 gabalas.
5. Ērtā traukā sakul olas, kā arī sagatavo trauku ar tīru ūdeni roku samērcēšanai un trauku ar sausiņiem panēšanai.

Izmanto dubultās panēšanas metodi (apviļā sagatavoto kotleti sausiņos, pēc tam olā un atkal sausiņos), to izdari ar katru kotleti.
6. Sagatavotās kotletes ieliec saldētavā uz 20 minūtēm.
7. Uzkarsē eļļu uz pannas, izliec uz pannas kotletes no saldētavas un apcep katru vairākas minūtes no katras puses. Tās nevajag cept līdz gatavībai. Pietiekoši apcept līdz zeltainai garoziņai.
8. Kotletes pārliec uz cepamās plāts. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200 grādiem un kotletes cep 10 minūtes.
9. Lūk, un viss – kotletes gatavas. Labu apetīti!
Redakcijas padoms

Mājīgums vēl no PSRS laikiem asociējas ar pīrādziņu un ceptu kotlešu smaržu. Un to gatavoja katra sevi cienoša saimniece. Protams, šodien nav problēma iegādāties malto gaļu supermārketā, bet vai tas var līdzināties mājas maltai gaļai ar savām garšas īpašībām?

Lai tavi draugi arī zina, kā jāgatavo požarska kotletes – parādi viņiem šo veiksmīgo recepti! Un vēl būšu priecīga, ja tu mums pastāstīsi komentāros, kādas kotletes garšo tev un vai tavā ģimenē ir receptes, kuras tiek nodotas mantojumā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024