-
- 9964 x
-
https://torno.lv/S0vuryS
Jāpiekrīt, ka daudzas lietas, ko mūsdienās izgudro cilvēki, sabiedrībai dod milzīgu pienesumu. Piemēram, 3D printeris, ar kura palīdzību cilvēkiem tiek izgatavotas visdažādākās protēzes. Ķīnā pat ir rūpnīca, kas spējīga vienā piegājienā izprintēt māju!
Dadlijs - tipisks 23 gadus jauns students, kurš mācās tehnoloģiju augstskolā Ņūdžersijā. Puisis visus savus dzīves nodzīvotos gadus mocījies ar greiziem zobiem. Bērnībā viņš nēsāja breketes, bet dēļ apkārtējo izsmiekla un lielā diskomforta viņš tās pārstāja nesāt.
`Es jutos neveikli dēl saviem zobiem, jo tie bija diezgan greizi un visu laiku man atgādināja bērnības nepatīkamos piedzīvojumus. Žēl tikai vecāku iztērētās naudas priekš breketēm, kuras es tā pat nenēsāju.` - atzinās Dadlijs kādā no intervijā.
Avots: amosdudley.com
Raksta turpinājums
Kompleksu apmāts un kautrīgs, puisis centās nekad nesmaidīt, lai neviens neieraudzītu viņa zobus. Pēc vairāku gadu pauzes Dadlijs nolēma atkārtoti ielikt breketes, bet tikai šoreiz caurspīdīgas un viņš sāka meklējumus internetā.
Meklējot brekešu variantus Dadlijs pamanīja, ko kopēju visām šīm lietām. Viņš saprata, ka tās var izprintēt ar #3D printeri un viņā prātā ienāca ģeniāla doma...
Lieta bija pavisam vienkārša, esot students tehnoloģiju augstskolā, Dadlijam bija piekļuve šādam printerim. Tomēr, lai izveidotu perfektu sava žokļa 3D kopiju viņam būtu jāveic simtiem mērījumu, lai iegūtu nepieciešamo rezultātu.
Visu ilgstošo procesu students aprakstīja savā interneta blogā. Beigās Dadlija zobu breketes izmaksāja nieka 60 dolārus (Vidējā tirgus cena šādām breketēm ASV ir 8000 dolāri). Iespaidīga naudas ekonomija. Ar savu izgudrojumu Dadlijs mūsdienu tehnoloģijas, kas ražo jau esošās breketes, `iestūma stūri`.
Puisis breketes nēsāja 16 nedēļas, pēc 4 mēnešu ilgas gaidīšanas puiša zobi beidzot bija taisni. Dadlijs apgalvo, ka šīs breketes ir praktiski neredzamas un radītais diskomforts pat nav salīdzināms ar klasiskajām breketēm, tas ir krietni mazāks.
Daudzi cilvēki jau vērsušies pie Dadlija ar lūgumu, lai viņš izgatavo viņiem jaunas breketes, bet puisis pagaidām nolēmis ar šo sfēru nenodarboties. Dadlijs savu projektu prezentēja augstskolā un tur visi bija sajūsmā no uzzinātā, kā arī Dadlijs ieguva augstāko novērtējumu par savu izstrādāto darbu.
Ja lietas turpinās ritēt tādā paša garā, tad Dadlijam sagaidāma spoža nākotne. Kā Tev iepatikās puiša ideja? Lieliska alternatīva klasiskajām breketēm, kas nemaksā tūkstošus.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts