-
- 5422 x
-
https://torno.lv/Sq1oxe1
Mode – dāma mainīga. Viņa, kā vēj rādītājs, var jebkurā brīdī pagriezties uz pretējo pusi.Tomēr mūsu apģērbam ir vairākas tradicionālas īpatnības, kuras nav pakļautas laikam un modei. Par vienu tādu tradīciju mēs nolēmām šodien parunāt.
Visiem zināms, ka vīriešu apģērbam pogas aizpogājas uz labo pusi, bet sieviešu uz kreiso. Bet kāpēc tas ir tieši tā, zin to ne visi. Vai tiešām tas ir tāpēc, lai saprastu, kam domāts apģērbs, vai arī tādam pogu novietojumam ir kaut kāds loģisks izskaidrojums? Nolēmām uzdot tādu jautājumu un padalīties ar tevi ar saviem secinājumiem.
Raksta turpinājums
Vairāk populāra un, kā mums liekas, ticamāka rādās tāda versija. Lieta tāda, ka bijušajos laikos bagātās dāmas ( bet pirmsākumos apģērbu ar pogām ne katra varēja atļauties ) ģērbās ar kalpoņu palīdzību. Šīm sievietēm, kuras biežāk bija labroces, parocīgāk aizpogāt kundzei apģērbu bija tad, ja pogas atradās kreisajā pusē. Bet vīrieši, pat ļoti bagāti, visbiežāk ģērbās paši, tāpēc viņiem pogas pogājās uz labo pusi.
Turklāt, eksistē versija sakarā ar bērna barošanu ar krūti. Izrādās, barojot sievietes visbiežāk tur bērnu pie kreisās krūts. Un, ja pogas novietotas apģērba kreisajā pusē, tad ar apģērba labo pusi var piesegt bērnu no aukstuma.
Ir pat versija par to, ka pogu īpatnība parādījās , pateicoties pašam Napoleonam. It kā kaut kādu iemeslu dēļ sievietes sāka kopēt viņa slaveno pozu, kurā viņš slēpj roku zem mundiera, tādēļ viņš pavēlēja dāmām paršūt pogas uz otru pusi.
Tāds pogu izvietojums varēja rasties, pateicoties tam, ka izjādē dāmas lietoja sānu seglus. Apģērba labā puse, novietota virspusē, labāk aizsargāja no vēja...
Kopumā, lūk, tādas versijas klīst interneta plašumos. Varbūt, viss ir daudz vienkāršāk: ar tādu pogu novietojumu vīrietis un sieviete var vieglāk izģērbt viens otru.
Ja šis materiāls likās tev interesants, noteikti padalies ar saviem draugiem un paziņām, izmantojot sociālos tīklus!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts