-
- 10878 x
-
https://torno.lv/RI6uEnV
Vairākus pēdējos gadus grūti iedomāties mūsu dzīvi bez Interneta. Katram cilvēkam ir tik daudz ierīču, ka ļoti grūti iedomāties māju bez WiFi rūtera.
Taču ideāla nekā nav un WiFi ātrumu vēlamies labāku. Par mazu viltībiņu, kura tevi pasargās no signāla pārtraukumiem, mēs tūlīt pastāstīsim.
Raksta turpinājums
Kā restartēt rūteri
Rūteri var iedomāties kā miniatūru datoru: tam arī ir atmiņa, procesors un operētājsistēma. Bet tas nozīmē, ka laiku pa laikam to arī ir nepieciešams restartēt. Parasti provaideri katrai tavai personīgai ierīcei piešķir pagaidu IP adresi, lai viņi varētu saņemt un sūtīt datus. Pastāvīgas ir pietiekoši dārgas un parasti tās izmanto organizācijas.
Tāpēc tava viedtālruņa vai klēpjdatora IP adrese var jebkurā momentā mainīties. Un, ja rūteris ir palaidis garām tādu maiņu, tam neizdosies izveidot tīkla savienojumu. Lūk, tādos brīžos bez restartēšanas neiztikt.
Ņemot vērā to, ka tu pieslēdz tīklam arvien vairāk ierīču, viedtālruņus, Smart TV, drošības sistēmas ierīces ar pieslēgumu caur WiFi – rūteris, kuru tu pirki pirms 2 gadiem, darbojas uz savu iespēju robežas.
Tīkla pārslodzes gadījumā rūterim var nepietikt atmiņas, vai arī tas sāks palikt arvien lēnāks, kamēr visa sistēma uzkārsies. Ar iebūvētas atmiņas apjomu mazāku par 1 Gb, parasts bezvadu rūteris vienkārši neiztur tādu tīkla pieprasījuma plūsmu. Taču ātra restartēšana atbrīvo atmiņu no liekās informācijas.
Rūtera restartēšanas veidi
1. Restartēšana ar ieslēgšanas pogu
Uz aizmugurējā paneļa vairākumam ADSL-modemiem un WiFi-rūteriem ir neliela izspiedusies poga Power vai On/Off. Vajag to nospiest un palaist – ar šo darbību tu izslēgsi rūteri. Pēc 30 – 40 sekundēm atkal uzspied uz tās un atlaid ieslēgšanai.
Tikpat labi var atslēgt un pieslēgt barošanas bloku, bet no tā var izmainīties iestatījumi. Un to atjaunošanai būs vajadzīgs patērēt kādu laiku.
2. Caur web-interfeisu
Tas ir pareizākais, no aparatūras viedokļa, veids. Bet tas prasīs daudz vairāk laika. No otras puses, kad nav fiziskas piekļuves rūterim, tad tā ir vienīgā iespēja to restartēt.
3. Restartējam maršruta noteicēju caur telnet
Jebkurš ADSL-modems, WiFi-rūteris vai termināls – tas pirmām kārtām ir, kā jau tika teikts, minidators, kuram ir sava operētājsistēma, kurā iestatīti vajadzīgie servisi. Viens no tādiem – telnet. Tas ir speciāls protokols, kurš ļauj rīkoties ar ierīci attālināti caur datoru no rīkjoslas.
Lai pieslēgtos datoros ar Windows XP, jānospiež taustiņu kombinācija Win+R un joslā `Atvērt` ievadīt komandu: telnet IP-adrese. Un nospiest pogu `ОК`. Ar Windows 7 vai Windows 8 nedaudz sarežģītāk, tā kā tur jau pirmsākumos nav uzstādīts telnet. Lai ilgi nespēlēties ar tā iestatīšanu, pietiekoši lejuplādēt nelielu programmu Putty vai tās klonu - Kitty.
Ja tavam rūterim pagaidām pietiek ar restartēšanu, lai atgrieztos normālā stāvoklī, var automatizēt šo uzdevumu, nopērkot adapteri ar taimeri. To pieslēdz elektrotīklam un uzstādi laiku, kurā tas katru dienu restartēs rūteri. Piemēram, kad visi guļ.
Lūk, cik viss izrādās vienkārši! Padalies ar informāciju ar draugiem, viņiem tas arī noderēs!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts