Stingri vecāki – bērna veiksmīgas nākotnes garantija! Tā ka atstāj maigumu priekš kaķiem.

Advertisement
Advertisement

Mūsu dienās pieņemts uzskatīt, ka vecāki mūs audzināja nepareizi. Ka mēs visi izaugām traumēti, ar kompleksiem un nelaimīgi, jo stingra audzināšana neietvēra jēdzienus ‘personība’, ’izvēle’, ‘brīvība’. Psihologi un pamācības jaunajiem vecākiem iesaka bērniem dot vairāk brīvības.


Taču novērojumi parāda pretējo. Esseksas universitātes profesore Ērika Rassone veica pētījumu, kurš parādīja, ka stingrām un prasīgām mātēm izaug veiksmīgi bērni. Mēs tev pastāstīsim detalizēti.

Raksta turpinājums
Stingra audzināšana

Uzreiz jāatzīmē, ka stingrai audzināšanai nav nekā kopīga ar fizisku vardarbību. Ar to tiek domāts prasīgums un ierobežojumi, bet nekādi ne siksna un griķi. Pētījuma pamatā ir vairāk kā 15 000 bērnu aptauja vecumā no 13 – 14 gadiem 6 gadu garumā. Tātad, bērni, kuru vecāki bija ļoti stingri, ir krietni vairāk uzstājīgāki un pārliecināti par sevi.
Bērni, kuriem bija uzstājīgas un nepiekāpīgas mātes, biežāk pabeidza koledžu un tika labākā darbā. Tas var likties dīvaini, bet stingrām un prasīgām mātēm bērni kļuva veiksmīgi. Pētījuma rezultāti parādīja, ka meitenēm, kuru mātes ir pārāk uzstājīgas, par 4% mazāk iespēju palikt stāvoklī agrīnā vecumā.
`Daudzos gadījumos mēs gūstam panākumus, darot to, ko uzskatām par izdevīgāko mums, pat ja tas ir pretrunā ar vecāku gribu. Taču, lai vai kā mēs necenstos izvairīties no mūsu vecākiem, katrs viņu ieteikums ietekmē mūsu pieņemamos lēmumus. Tomēr mēs uzskatām, ka visu lemjam paši` – saka Rassone.
Pat skatoties uz piemēriem no mūsu dzīves, var ievērot, ka pētījumi ir pareizi. Piemēram, vecāki ultimatīvā formā aizliedza tev komunicēt ar Juri no otrās kāpņu telpas vai ar Svetu, kura sēž pēdējā solā. Un pat paskaidroja, tieši kāpēc to nevajag darīt.

Dabiski, tu apgāji visus aizliegumus un ar viņiem komunicēji, bet jau rūpīgāk ieskatījies šajos cilvēkos. Beigās jūs tik un tā pārstājāt biedroties un tu saprati, ka vecākiem ir taisnība. Rezultāts: būdams pieaudzis, tu automātiski izskaitļo tev nevajadzīgos cilvēkus.
Vai arī, kamēr tavas draudzenes 13–16 gados skraidīja pa diskotēkām un skūpstījās ar zēniem, tev lika pildīt mājas darbus, spēlēt klavieres, noteica komendanta stundu. Gala iznākumā draudzenes iestājās arodskolā vai palika stāvoklī, bet tu kļuvi par labas augstskolas studenti, iepazinies ar cienījamu puisi un nodibināji vajadzīgos sakarus. Un atkal stingrie ierobežojumi ir bijuši tikai par labu.
Ir zināms, ka bērniem, kuri tika audzināti stingri, ir laba atbildības sajūta. Nemanot priekš sevis, tu uzturi kārtību, apmaksā rēķinus, laikus apmeklē ārstu un dari vēl tūkstots sīku lietu, kuras citiem cilvēkiem liek panervozēt. Bet tev nē. Tu vienkārši esi pie tā pieradusi.
Redakcijas padoms

Kontrolē sava bērna dzīvi. Nevis vienkārši ierobežo viņa brīvību vai kaut ko aizliedz, bet paskaidro, kāpēc tieši tā. Protams, viņš pretosies, īpaši pusaudžu vecumā, bet turpmākajā dzīvē tavi pareizie paskaidrojumi pārvērtīsies par viņa intuīciju un pareizu prioritāšu noteikšanu. Visatļautība sagrauj ne tikai kāda likteni, tā iznīcina veselas tautas. Adataini cimdi vēl nevienam nav kaitējuši.

Pastāsti mums komentāros, kādām bērnu audzināšanas metodēm tu dod priekšroku. Kā arī padalies ar interesanto pētījumu ar saviem draugiem soctīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024