Stilists pastāstīja par jums nezināmām kļūdām, kopjot matus

Advertisement
Advertisement

Pat pasaka Rapunceles stāsts ir neticams. Un ne tikai aktīvā prinča dēļ. Jebkura, kas iztērēja gadus audzējot matus zelta krāsā, nepieļautu, lai kāds celtos pa matiem uz augšu un tajos uzkārtos.


Jūs neesat Rapuncele un esat neapmierināta ar saviem matiem? Iespējams, ka problēma ir to kopšanas tehnikā. Ņemt vērā vajag visu- ķemmes, kondicionierus, kopšanas produktus, fēnus un karstās šķēres.


Liels daudzums populāru produktu pielietošana patiesībā nodara daudz vairāk skādes, nekā labuma. Pieredzējuši stilisti norādīja uz galvenajām matu kopšanas kļūdām.

 

Raksta turpinājums
1. Jūs nepareizi ķemmējat matus.

Nepareiza matu ķemmēšana ik dienu noved pie nopietniem matu bojājumiem. Mitrums, piemēram, traucē matu atšķetināšanai.

“nekad neķemmējiet matus uzreiz pēc tam, kad esat izgājusi no dušas”, saka stilists un salona īpašnieks Kristijs Stjuarts. “Slapji mati ir vistrauslākie”.

Ķemme izstiepj mitros matus, kas veicina to lūšanu. Sukas nelieliem biežiem smalkiem zobiņiem izrauj matus kopā ar folikulām.

“Izmantojiet platu ķemmi, kas domāta speciāli mitriem matiem”

Daudzi stilisti pat rekomendē izmantot metodi “no apakšas uz augšu” lai saķemmētu matus. Nekad nesāciet no saknēm, viņi brīdina. Tas ir sāpīgi. Sāciet no matu galiem un virzieties uz saknēm.
2. Jūs nepareizi mazgājat matus.

Visi zina matu mazgāšanas tehniku- uzputot, skalot, atkārtot. Bet citi ir vispār pret matu mazgāšanu. Vispār. Tad, kam ticēt un kā ir pareizi? Vispirms, matu mazgāšanas procedūra ir atkarīga no matu tipa. Plāni mati vairāk lūzt, bet biezi un cirtaini ir daudz stiprāki.

Neatkarīgi no matu tipa, matu mazgāšanu rekomendē sākt ar rūpīgu matu mazgāšanu ar siltu ūdeni. Temperatūra palīdz atvērt matu kutikulas, kas palīdz izmazgāt netīrumus.

Ja jūsu mati sasniedz plecus vai ir garāki, var uzklāt vieglu kondicioniera slāni uz matu galiem. Tās ir visvecākās un sausākās vietas, un kondicionieris no sākuma palīdz aizsargāt tos mazgāšanas procesā.
Vai ir vērts izmantot šampūnu? Virzienu “nē šampūnam” radīja ideja par to, ka, jo vairāk jūs attīrāt un nomazgājat naturālās eļļas no sava ķermeņa, jo biežāk jūsu ķermenis tās ražo, un jūs uz visiem laikiem iestrēgst šajā kaitīgajā aplī.
Lai arī tā ir patiesība, ka šampūns nomazgā naturālos ādas taukus no skalpa, ir normāli to izmantot 2-3 reizes nedēļā. Cilvēki ar vijīgiem matiem bez šampūna var iztikt ilgāk.

Tomēr, jums jāmazgā ar šampūnu tikai matu saknes – un nekad neziepēt matu galus. Starp citu, ieziepēšana arī ir svarīga. Nekad neuzklājiet šampūnu ar apļa kustībām. Tas sapin un lauž matus. Tā vietā, pirkstus virziet pa vertikāli caur matiem.
Un neatkārtojiet matu ieziepēšanu ar šampūnu! Protams, ja jūsu mati nav izteikti netīri.

Kad mati ir izskaloti no šampūna, uzklājiet kondicionieri no matu vidus uz saknēm ( galvas ādai nav nepieciešama papildus eļļa). Atstājiet kondicionieri līdz brīdim, kamēr viņš uzsūcas, pēc tam izmazgājiet matus, kamēr pilnībā viss kondicionieris būs noskalots.

Pēc tam pabeidziet mazgāšanu ar aukstu ūdeni. Tas aizvērs kutikulu, kā arī ārējo matu slāni, dodot tiem lielāku spīdumu.

Tāpat, pievērsiet uzmanību produktu, kurus jūs izmantojat, sastāvdaļām.

“izvairieties no produktiem ar sulfātiem, jo tie izskalo no matiem naturālās eļļas, un no nātrija hlorīda, jo tas sausina matus”- saka stilists Kašmirs Asvarakšs.
3. Jūs nepareizi slaukāt matus.

Diemžēl, dvielis, ar kuriem mēs slaukām matus pēc dušas, var izraisīt matu lūšanu un bojājumus.
Enerģiska slaucīšana, īpaši ar apļveida kustībām, kategoriski aizliegta. Tā jūs varat bojāt matu kutikulas un katra matiņa ārējo aizsargslāni.

Vislabākais paņēmies, kā ar dvieli izžāvēt matus – uzspiežot un masējot, bet ne beržot! Kā alternatīvu jūs varat izmantot dvieļus no mikrofibras vai vecu krekliņu. Tie vairāk pasargās matus.
4. Jūs nepareizi žāvējat matus ar fēnu.

Ja jūs izmantojat fēnu, nekad nežāvējiet matus pie maksimālās temperatūras. Īpaši uzņēmīgi pret temperatūras bojājumiem ir plāni mati, bet arī biezus vai cirtainus matus nedrīkst pakļaut augstai temperatūrai ilgākā laika posmā.
Ja bez fēna nevar iztikt, izmantojiet nepārtrauktu kustību un plakanu uzgali, kas novirzīs silto gaisu un palīdzēs izžāvēt matus ātrāk un vienmērīgāk.

Lai pareizi izžāvēt matus, sāciet ar šķipsnu atdalīšanu. Tas ļaus jūsu matiem ātrāk izžūt ar mazāku siltuma daudzumu. Turiet šķipsnu vertikāli, fēnu- horizontāli. Tas dos jūsu matiem lielāku apjomu.
Žāvēšanas laikā vislabāk izmantot apaļās ķemmes no kuiļa sariem. Atšķirībā keramikas vai plastikāta analogiem, ķemmes no sariem nesakarst un lieliski ķemmē matus.
Fēnu izvēlās atkarībā no matu tipa. Fēni ar jonizāciju labāk der bieziem un cirtainiem matiem, tāpēc ka tie ātrāk sadala ūdens piles, saīsinot matu žāvēšanas laiku. Tomēr tie netiks galā, ja matiem ir jābūt apjomīgiem.

Modeļi ar keramiskiem vai ultrasarkaniem sildītājiem lieliski noderēs cilvēkiem ar plāniem, sausiem matiem, kā arī, citiem matu tipiem. Fēna svars arī ir svarīgs. Ja jums patīk ieveidot matus, labāk, ja tam ir mazāks svars.

5. Jūs nepareizi izmantojat sasildītus instrumentus.

Jums ir pareizi jālieto uzsildītie instrumenti. Vispirms, noteikti izmantojiet siltumizolācijas vielu, ko ir nepieciešams uzklāt matiem visā to apjomā. Tas aizsargās matus no bojājumiem žāvējot un ieveidojot.

“Lai iegūtu vislabākos rezultātus, atrodiet produktus, kas atbilst jūsu matu tipam. Šie termiski izturīgie produkti paildzina frizūras dzīvi un samazina siltuma bojājumus”- saka salona īpašnieks un stilists Eliuts Rivera.

Naturāliem matiem var izmantot temperatūru līdz 400 grādiem. Cilvēkiem ar krāsotiem vai sirmiem matiem ir jāizmanto daudz mazāka temperatūra. Bet pareizi ir viens:

“Jo vairāk siltuma tiek pielietots, jo tiek nodarīti lielāki bojājumi” - saka stilists.
Izmantojot šīs viltības, jūs varēsiet efektīvāk kopt savus matus. Vai arī jūs tā darāt?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024