-
- 3380 x
-
https://torno.lv/xv93nCJ
Veselīgs dzīvesveids nu ir modē, un tā ir brīnišķīga tendence. Sabalansēts ēdiens, fiziskas aktivitātes, ciešs miegs padara mūs spēcīgus, veselīgus un laimīgus. Bet uz entuziasma viļņa bieži pieķeras stereotipi, kas maskējas zem patiesības, bet faktiski atklāti kaitē. Pārbaudiet sevi pēc šī saraksta, un, iespējams, jau rīt, jūs atbrīvosieties no neērtā `ergonomiskā` krēsla vai dažādosiet savu diētu ar ēdieniem no multivārāmā katla.
Mēs esam savākuši veselu sarakstu ar stereotipiem, kam ir viegli paļauties dzenoties pēc ideāla.
Raksta turpinājums
1. Jo sarkanāka laša gaļa, jo vērtīgāka.
Ja savvaļas lašu sugas - nerka, kužuč, keta - patiešām atšķiras ar intensīvu toni, tad daudz dārgākā un treknākā (kas nozīmē, arī bagāta ar Omega 3) lasis ir ievērojamāk bālākas. Nedaudz spilgtāka ir forele, bet arī tā atpaliek no savvaļas sugām. Baltās dzīslas attiecas pie plusiem: tās pierāda, ka zivs gaļa nav krāsota.
Par cenu, kā svaiguma vai ”savvaļuma” pierādījumu pat runāt nav jēgas: vairums laša, kurš ir nopērkams lielveikalos ir piegādāts no zivju audzētavām un ir sasaldēta (jo svaiga zivs ātri bojājas).
2. Ergonomiskās mēbeles vienmēr ir labākas par parastām.
Ergonomiskās mēbeles reklamē kā labas pret sāpēm mugurā, tomēr tas ir un paliek tikai mārketinga gājiens. Pierādīts: nepareizi izvēlēts, ”kruts” krēsls, gluži pretēji, ir spējīgs izprovocēt stāvokļa pasliktināšanos. Turklāt šādas mēbeles ir ļoti ”jūtīgas” pret pozas izvēli.
Ergonomiskā krēsla testēšanai ir jābūt ļoti ilglaicīgai, pārdomātai un uzmanīgai. Ja nav iespēja izmēģināt šādu dārgu preci pirms pirkšanas, tad no šī lēmuma ir labāk atteikties.
3. Organismam regulāri ir nepieciešama ”tīrīšana”.
Mēs nerunājam par gadījumiem, kad speciālas diētas un klizmas iesaka ārsts - tā ir plaši pielietota prakse. Bet pašdarbība un pārspīlēšana šajā jautājumā ir ļoti kaitīga.
Pētījumi neapstiprināja tautas detoksa metodes efektīgumu - biežas klizmas, speciālas diētas, badošanos un sulu dzeršana. Toties ir iespējamas negatīvas sekas: problēmas ar mikrofloru, vēdera uzpūšanās, nelabums, saindēšanās un pat nieru un aknu mazspēja. Augļu un dārzeņu šķiedras ēšana ir daudz noderīgāka un drošāka.
4. Ēdiens no mikroviļņu krāsns vai multivārāmā katla ir kaitīgs.
Patents uz mikroviļņu krāsni tika izdots 1946.gadā, bet multivārāmais katls ir tiešais pēctecis japāņu rīsu vārāmajam katlam no 1950-tiem, bet par ēdienu no tiem vēl joprojām klīst neskaitāmas leģendas.
Pierādīts: produkti no mikroviļņu krāsns, vēl jo vairāk no multivārāmā katla (kura princips ir veidots uz dažādu uzsildīšanas un spiediena režīmu kombinācijas) netiek ”apstaroti” un nezaudē vitamīnus un veselīgās īpašības. To veselīgums ir atkarīgs tikai no ingredientiem.
Vēl vairāk, mikroviļņu krāsns un multivārāmais katls vēl labāk noder gatavojot diētisku ēdienu, jo gatavojot tajos daudz mazāk tiek izmantota eļļa.
5. Visus augļus un dārzeņus ir jāmizo.
Dietologi uzskata, ka vairums dārzeņiem (gurķiem, kabačiem, tomātiem, pipariem) un augļiem nav vajadzības ņemt nost mizu. Tos nomizojot, jūs sev atņemat zarnām noderīgās šķiedras, kā arī kāliju, magniju, vitamīnus (C, K, PP, karotīnu, B grupas vitamīnus) un antioksidantus.
Ir jāatceras, ka tas neatceļ nepieciešamību rūpīgi tos mazgāt (kivi pat ir ieteicams mazgāt ar birstīti).
6. Ir jāspiež sevi arī brīvdienās celties agri no rīta.
Čikāgas universitātes miega izpētes laboratorijā apstiprināja: ilgstošs miegs brīvdienās mazina pieaugušo no miega bada jūtīgumu pret insulīnu un diabēta rašanās risku.
Pie līdzīga secinājuma ir nonākuši arī zinātnieki no Šveices: miega kompensācija pa 9 stundām brīvdienās, par 15% mazina iespējamu agras nāves risku to cilvēku grupā, kuri regulāri cieš no miega bada. Kas, protams, neatceļ to faktu, ka miega bads spēcīgi kaitē organismam un no tā ir jācenšas izvairīties.
7. Dzert ūdeni tikai no pudelēm ir drošāk veselībai.
Zinātnieki no Kanādas apgalvo, visas plastmasas pudeles savāc sev baktēriju kolonijas. Ar vienreizējām pudelēm viss ir vēl sliktāk: tās ir grūti labi izmazgāt, materiāls ātri deformējas un pārklājas ar mikrobiskām skrambām - ideāla māja visiem iespējamiem neaicinātiem viesiem.
8. Pirms treniņa ir nepieciešams stiepties.
Kā pierādīja zinātnieki no Kanādas un ASV, statiska stiepšanās ne tikai neiesilda ķermeni, bet var pat kļūt par traumu iemeslu. Stiepšanās, protams, padarīs muskuļus daudz lokanākus, bet tajā pašā laikā atbrīvos tos, pasliktinās izturību un rādītājus spēka treniņu laikā.
Vairums treneru iesaka iesildīties ar locītavu vingrojumiem un dinamisku stiepšanos, bet statisko atstāt nobeigumam.
9. Pozitīva domāšana ir atslēga garīgai veselībai.
Psihologi apgalvo: mūsdienās populārā ”pozitīvā domāšana” (”Es visu varu!” un ”Domas materializējas”) ir bīstama. Šī koncepcija sašaurina realitātes uztveri, neļauj izskaitļot negatīvas sekas un riskus un ceļā uz mērķi neizbēgamu neveiksmju gadījumā noved pie neirozes, satraukuma un depresijas.
Nevajag atmest visas negatīvās domas un sajūtas, jo tās var izmantot prātīgā reālās situācijas novērtēšanā.
10. Dzert daudz sulas ir veselīgi.
Austrālijas un Lielbritānijas zinātnieku pētījumi pierādīja, ka kaitīgums no liela sulu daudzuma (kā dažās detoks-diētās) ir vienlīdzīgs ar salda gāzētā dzēriena dzeršanu. Liels cukura daudzums (nav svarīgi, vai tas ir pakās, vai svaigi izspiests) palielina aptaukošanās risku, diabētu un sirds - asinsvadu slimības.
Mēs savācām desmit populārus stereotipus, kas šķita patiesi. Kādus patiešām veselīgus likumus izmantojiet jūs?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts