Stāsts par šīs dāmas slaveno tetovējumu liks asinīm sastingt tavās dzīslās.

Advertisement
Advertisement

Daži stāsti ir kā radīti kino un televīzijai - Olīvas Oatmenas stāsts ir viens no tiem. Ceļojums, kas šai jaunajai sievietei iesākās kā vien pārbrauciens pāri valstij, izvērtās par dīvainu piedzīvojumu un dīvainību pilnu dzīvi. Nav nozīmes, cik daudz stāstus par koloniālistiem tu esi lasījis, tādu kā viņai katru dienu negadās dzirdēt.


Tas viss sākās, kad viņas ģimene centās karavānā pārceļot pāri Amerikas kontinentam ap 1850. gadu. Pēkšņi, viņu nometnei uzbruka vietējo cilšu indiāņi un visi, izņemot Olīvu un viņas jaunāko māsu tika nogalināti (vai vismaz tā domā).


Tas, kas notika tālāk ir tik tiešām elpu aizraujošs, un es nemaz nebrīnītos, ja Dženifera Laurensa atveidotu Olīvas lomu kādā filmā un iegūtu par to Oskaru. Stāsts tiešām ir tik satriecošs. Lasi tālāk un noskaidro, kas tolaik padarīja Olīvu par vienīgo balto sievieti ar tetovējumu uz sejas.

 

 

Avots: lifebuzz

Raksta turpinājums
Šī ir Olīva Oatmena. Viņa piedzima 1837. gadā Ilionoisā. 1850. gadā, kad viņai bija 14 gadu, viņa kopā ar ģimeni (vecākiem Roisu un Mēriju Oatmeniem un viņu 7 bērniem) pievienojās karavānu vagoniņu grupai, lai dotos uz Kaliforniju.
Ceturtajā ceļojuma dienā Oatmenu ģimenei uzbruka Amerikas iedzimtie. Visus Oatmenu ģimenes locekļus nogalināja Japava cilts indiāņi. Vienīgās, kas izdzīvoja, bija Olīva un viņas māsa. Cilts abas nolaupīja un izturējās kā pret verdzenēm.
Foto: Wikipedia
Beidzot Japava cilts meitenes pārdeva Mohavi ciltij. Tiek domāts, ka Mohavas pret meitenēm izturējās labāk. Baumo, ka cilts virsaitis abas pieņēmis kā savas meitas.
Foto: Corbis
Tad māsām sākās dīvaina un aizraujoša dzīve. Godīgi, tā tiešā šķiet kā fantāzija. Olīva vislabāk pazīstama tetovētā zoda dēļ. Mohavas notetovēja gan Olīvas, gan viņas māsas zodus saskaņā ar senu tradīciju, kas nodrošina labu pēcnāves dzīvi.
Daudzējādā ziņā Olīva dzīvoja kā jebkura cita Mohavi cilts indiāniete un vēl neticamāk ir tas, ka pret viņu tā arī izturējās citi indiāņi.
Taču drīz vien gan Mohavēm, gan Oatmenām sākās grūti laiki. Neilgi pēc viņu adopcijas, Arizonu piemeklēja liels sausums. Visa cilts cieta badu un Olīvas jaunākā māsa mira.
Tiek baumots, ka tieši tad Olīva izlēma pilnīgi integrēties ciltī. Viņa apprecējās ar cilts vīrieti un abiem bija daži bērni.
Taču tad baumas kļuva par slogu. Koloniālisti netālu no cilts apmetnes dzirdēja par meiteni un drīz vien ciemā ieradās vēstnesis ar prasību atdot Olīvu. Pēc sarunām Olīva un arī cilts piekrita. Kad viņa atgriezās, viņa atkal satika savu brāli. Tieši tā, viņam arī bija izdevies izdzīvot uzbrukumā.
Šis gadījums viņu acumirklī padarīja slavenu. 1857. gadā Royal B. Stratton uzrakstīja grāmatu `Dzīve starp indiāņiem: stāsts par Olīvu un Mēriju Annu`. Tā kļuva par bestselleru un Olīva izmantoja šo naudu savai un vīra izglītībai. Viņa pat ceļoja pa valsti, reklamējot grāmatu. Viņa nomira 1903. gadā 65 gadu vecumā, bet viņas tēls un pieredze ir izmantota arī dažās mūsdienu televīzijas programmās.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024