-
- 1544 x
-
https://torno.lv/xTbQrqx
Zinātnieki uzskata, ka ilgstoša atrašanās sēdošā pozā var novest pie veselības pasliktināšanās - uz tā saucamo sēdēšanas slimību. Sāpes mugurā ir ļoti izplatīta problēma, jo statiskā stāja palielina spriegumu mugurā, plecos, rokās un kājās. Tāpēc ir svarīgi izvairīties no noteiktām kļūdām sēžot un sekot ekspertu ieteikumiem.
Mēs zinām, kā var kaitēt paradums nepareizi sēdēt, un gribam brīdināt jūs no kļūdām, kuras jūs, iespējams, katru dienu pieļaujat, pavadot pie darbgalda.
Raksta turpinājums
1. Jūsu monitors neatrodas acu līmenī
Jūsu acu līmenim jābūt apmēram 5 –7 cm zemāk par monitora augšdaļu. Ja ievērojat šo noteikumu, jums nav jānoliec galva. Lieta ir tāda, ka mūsu redze darbojas labāk, kad mēs skatāmies uz apvāršņa līniju nekā tad, kad mēs skatāmies uz kaut ko virs tās. Kad ekrāns ir nostādīts pareizajā un ērtākajā stāvoklī, pārlūkošanas leņķis tiek palielināts. Turklāt jūsu mugura un kakls nebūs saspringti.
2. Jūs neatliecat plecus atpakaļ un nepiespiežat pie krēsla muguras
Eksperti iesaka atspiesties pret biroja krēsla atzveltni. Jāizvairās no slīpas pozas, sasveroties uz priekšu. Tas ir īpaši svarīgi, ja esat noguris no ilgas sēdēšanas.
3. Jūsu pēdas nav novietotas uz grīdas
Labāk saliekt ceļgalus leņķī kā attēlā un stabili novietot pēdas uz grīdas. Speciālisti arī iesaka noņemt apavus, īpaši uz papēžiem. Ja krēsla augstums nav noregulēts, izmantojiet kāju paliktni.
4. Jūs liekat kāju uz kājas vai sakrustojat potītes
Ir daudz pētījumu, kas pierāda, ka sakrustot kājas darba laikā pie galda ir kaitīgi. Ārsti apgalvo, ka šāda poza var radīt arteriālu spiedienu. Tā vietā mēģiniet veikt nelielu vingrinājumu katru reizi, kad jūtat vēlmi sakrustot kājas.
5. Jūs neizmantojat energonomiskus risinājumus, lai atrastos dabiskā ķermeņa pozā
Jā, varbūt ir grūti saglabāt dabisko pozu pie galda. Bet jūs varat izmantot īpašus paliktņus vai spilvenus šim mērķim. Šādi ergonomiskie risinājumi palīdzēs jums radīt lietderīgu paradumu saglabāt stāju.
6. Jūs nenoregulējat krēslu attiecīgi savām ķermeņa īpatnībām
Bez riteņa augstuma regulēšanas ir vēl daži sīkumi, kas jāņem vērā, ja jums ir daudz jāsēž. Mainiet sēdekļa slīpuma leņķi, padarot to ērtu tieši jums. Labāk neizmantot parasto krēslu: to nevar noregulēt.
Daži speciālisti arī iesaka iegādāties krēslu ar funkciju “sēdus - stāvus”. Viņš dod iespēju sēdēt un noliekties dažādos leņķus, kā arī veikt virkni vingrinājumu.
7. Jūs nepārtraucat darbu katras 30 minūtes
Saskaņā ar medicīniskajiem avotiem, ilgstoša sēdēšana var izraisīt muskuļu nogurumu. Pavadot laiku pareizajā pozā, jūs droši vien tik un tā atgriezīsieties neērtā stāvoklī. Šādā gadījumā ir nepieciešams bieži veikt pārtraukumus.
Pēc speciālistu domām, vajag atpūsties ik pēc 30 minūtēm un veikt nelielu vingrinājumu katru stundu.
8. Jūs nenoregulējat krēsla augstumu, tāpēc jūsu gurni atrodas zemāk par ceļgaliem
Ieteicams noregulēt darba krēsla augstumu tā, lai gurni atrastos nedaudz augstāk par ceļgaliem. Un no ceļgaliem kājām jābūt saliektām 90 ° leņķī. Sākumā šī poza var šķist neomulīga, bet centieties saglabāt to pēc iespējas ilgāk.
9. Jūs neregulējat roku atbalstus
Sēžot biroja krēslā, mēs bieži ignorējam pareizo roku atrašanās vietu. Tiem jābūt saliektiem elkoņos 75 –90 ° leņķī. Ārsti iesaka saglabāt šādu stāvokli ne tikai tāpēc, lai izvairītos no sāpēm mugurā, bet arī muskuļu stiprināšanai.
10. Jūs neizmantojat austiņas, strādājot pie galda
Sarunājoties pa tālruni, kas piespiests ar plecu pie auss, jūs turat galvu nedabiskā stāvoklī un izprovocējat sāpes mugurā, it īpaši, ja jums ir daudz jāzvana. Taču profesionāļi brīdina, ka austiņu pastāvīga nēsāšana darbā var tevi izolēt no kolēģiem.
Cik bieži jūs atceraties par stāju darba laikā? Vai jūs cīnāties ar kaitīgiem ieradumiem, kas traucē saglabāt labu stāju?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts