Spineri: priekš kam tie vajadzīgi, kurš tos izdomāja un kādi tie mēdz būt.

Advertisement
Advertisement

Aizraušanās ar spineriem ar vien vairāk atgādina kaut kādu epidēmiju. Lai kur arī neietu, visur kāds rokās virpina šo lietu. Un labi, bērni, kuriem patīk vienam otru atdarināt, bet šo griežamo pirkstos var redzēt arī pieaugušajiem!

 

Raksta turpinājums
Mūsu redakcija ir nolēmusi saprast spinera popularitātes iemeslus un pie reizes nedaudz uzzināt par tā rašanās vēsturi, un noskaidrot vai tie ir bīstami.
Kas tas spiners tāds ir?

Spiners - patiesībā ir sava veida vilciņš. Tā galvenā atšķirība no klasiskās shēmas ir nesamā daļa, ap kuru griežas visa sistēma. Tas ļauj rotaļlietai ilgāk griezties, un tajā pašā laikā to ir ērti turēt rokās.
Kādi mēdz būt spineri?

Klasiskais spineris ir kā trīsstaru zvaigzne, bet ir daudz tā variāciju. Ir taisnstūrveida spineri, kuram ir tikai divas asis, nevis trīs. Ir arī sešmalu un apaļas rotaļlietas. Katrs ražotājs izrotā rotaļlietu kā pats vēlas, piemēram, pievieno gaismas. Bērni dievina spinerus ar gaismiņām!
Kā tas strādā?

Darbības princips ir ļoti vienkāršs: satver spineru starp īkšķi un rādītājpirkstu, tā lai īkšķis būtu uz spinera vidus daļas, bet ar otru roku iegriez. Rotaļlieta iegūst žiroskopa efektu, un to ir viegli turēt ar viena pirksta galiņu!
Kam šī rotaļlieta ir vajadzīga?

Galvenokārt spinerus pērk, lai nodarbinātu rokas un samazinātu stresu. Daudziem šī lieta palīdz koncentrēties, turklāt, tā attīsta mazo motoriku. Un vēl ar spineriem var veikt dažādus trikus, bet priekš tam ir jātrenējas.
Video ir parādīti pāris triki.
Kurš izgudroja spinerus?

Vēl 1993.gadā spineru izgudroja Floridas iedzīvotāja Katerīna Hetingere. Sieviete nevarēja spēlēties ar mazo meitiņu miastēnijas dēļ (slimība, kad ātri nogurst muskuļi). Tieši šī rotaļlieta viņai palīdzēja nodarbināt bērnu. Nedaudz vēlāk, sieviete pārdeva pāris tūkstošu šo rotaļlietu, bet 1999.gadā saņēma patentu savam izgudrojumam. Tagad patenta termiņš ir beidzies.
Vai spineri ir bīstami bērniem?

Tāpat kā visas jaunās rotaļlietas, arī spineris ir radījis neuzticību vecāku starpā. Bet konkrēti iemesli bažām nav: šīs rotaļlietas nav bīstamākas par citām atrakcijām. Galvenais - negriezt spineri tur, kur nav nepieciešams, un nevajadzētu pirkt Ķīnas darinājumus, kuri jau no attāluma smird pēc plastmasas.
Kādi nelaimes gadījumi ir notikuši spineru dēļ?

Lielākais risks ir tāds, ka mazi bērni var norīt sīkās detaļas. Tā Kellija Džoeka no Teksasas pastāstīja, ka viņas meita gandrīz vai nenomira, nejauši norijot detaļu. Turklāt daži skolēni ir traumējuši acis, griežot spineru uz deguna.
Kā vēl rotaļlieta var kaitēt?

Daudzās skolās ir aizliegts ienest spinerus, jo bērni novēršas un neklausās skolotājus. Tāpat ir konstatēti gadījumi, kad vienaudži ir pārdevuši rotaļlietu saviem klasesbiedriem, bet tā notiek ar jebkuru jaunu, modernu rotaļlietu.
Kāds ir spineru popularitātes noslēpums?

Neskatoties uz to, ka speciālisti burtiski zem mikroskopa mēģina izsekot visus panākumu faktorus, lai atkārtotu triku ar citām rotaļlietām, vienas atbildes nav. Neapšaubāmi, ka lielu popularitāti rotaļlietai ir devis žurnāls Forbes un interneta adrese BuzzFeed, kuri to popularizēja. Bet visdrīzāk, tā vienkārši nonāca tirgū pareizajā laikā, kā kādreiz tamagoči.

Kā redzi, no spinera baidīties nevajag, bet ir neapšaubāmi jāsaprot, ka mazi bērni ar to var aizrīties vai nemākulīgi izmantot to, kā jau jebkuru citu priekšmetu. Bet vai pirkt rotaļlietu vai nē, lem pats!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024