Spiegu aprīkojums: 19 viltīgas lietiņas, kuras ņēma līdzi īsti spiegi!

Advertisement
Advertisement

Skaties uz uz visiem aģentiem 007 un domā: kas no tā ir patiesība? Vai patiesi viņiem ir superautomašīnas un tik interesanti gadžeti? Ir vērts pateikt, ka filmas par Džeimsu Bondu, lai arī ir izdoma, bet atsevišķos gadījumos diezgan patiesas.


Mēs mazliet pastāstīsim par spiegu aprīkojumu, kas bija dažādu valstu izlūkošanas dienestu aprīkojumā. Kaut  ko no tā izmantoja VDK, kaut ko - CIP, bet kaut ko līdzīgu – citās valstīs, kas rūpējās par savas valsts interesēm tik pat stipri, kā supervalstis. Tātad, ar ko bija bruņojušies diversanti, izlūki un spiegi pagātnē?

 

 

Raksta turpinājums
Nāves skūpsts

Tā nav indīga lūpu krāsa, ar kuras palīdzību sakompromitēta spiedze bučoja savus pretiniekus līdz nāvei. Viss ir prozaiskāks: tas, kas izskatās kā lūpu krāsa, patiesībā ir pistole ar lodi. Ļoti ērti, lai ātri nokārtotu darīšanas.
Kamera pogā

Ajax- tā saucamā “asiņainā VDK ” izstrāde. Šīs spiegu kameras objektīvs varēja tikt ievietots pogā, bet tās iedarbināšanas poga atradās kabatā. Patiesībā, tā ir tikai viena kamera no milzīgā šādu iekārtu daudzuma, ko izmantoja ne tikai PSRS un ASV, bet arī Eiropas valstīs.
Hudini komplekts

Īsts spiegu komplekts, kuru izlūki slēpa... taisnajā zarnā! Tas aktīvi tika izmantots 1960- os gados un deva iespēju atbrīvoties no gūsta vai arī uzlauzt kādu seifu. Ceram, ka neviena rektālā kapsula transportēšanas laikā neatvērās.
 
Spiega lietussargs

Tas arī ir izstrādāts VDK. Kas varēja iedomāties, ka elegantais džentlmenis ar lietussargu rokā patiesībā ir aukstasinīgs slepkava. Ar šāda gadžeta palīdzību tika nogalināts bulgāru disidents un rakstnieks Georgi Markovs 1978.gadā. Viņam iedūra ar lietussargu autobusu pieturā un pēc trim dienām vīrietis nomira.
Spiegu brilles

Nav vērts pat teikt, ka spiegi ļoti labi saprata, ko viņi dara. Tāpēc, bez instrumentiem taisnajā zarnā, daudziem bija līdzi arī cianīds. Mazo kapsulu slēpa brillēs, un ja gadījās, ka spiegu atklāja, tad viņam bija izvēle: ātri un bez sāpēm nomirt vai arī ciest nežēlīgu spīdzināšanu un vienalga nomirt.
Pistole ar zilskābi

Līdzīgu pistoli izmantoja padomju aģents Bogdans Stašinskis, lai likvidētu Ukrainas nacionālistiskos līderus un ideologus. Tā tika nogalināti Ļevs Rebets un Stepans Bandera 1950-o gadu beigās. Pistole izšāva ar sprāgstošām kapsulām ar skābi upura sejā, kas neizbēgami noveda pie sirds apstāšanās.
Noklausīšanās ierīce papēdī

To izgudroja Rumāņu izlūki, kas sekoja amerikāņu diplomātiem, Amerikāņi neko nepirka vietējos veikalos, viņi saņēma sūtījumus, kurus kārtīgi apskatīja pirms tam izlūkošanas dienests. Diplomāti reizēm nevarēja saprast, kāpēc notiek informācijas “noplūde”, jo noklausīšanās ierīču nekur nebija.
Raidītājs fekāliju izskatā

Tie nav suņa ekskrementi, kā var no sākuma padomāt, bet maskēts CIP raidītājs, kas novirzīja uz mērķi amerikāņu bombardētājus. Šādus raidītājus aktīvi izmantoja 1970-os gados.
Pīpe- pistole

Šis gadžets bija speciālas nozīmes britu armijas dienesta aprīkojumā Otrā pasaules kara laikā. No šādas pīpes varēja nogalināt pretinieku no tuva attāluma. Lai pīpe izšautu, vajadzēja tikai pagriezt pīpes galviņu.
Pulkstenis - fotoaparāts Steineck

Šis pulkstenis tika izgatavots pēckara Vācijā. Spiegs varēja fotografēt, kad it kā skatījās pulkstenī. Diemžēl, noregulēt asumu nebija iespējams, tāpēc cerēja uz veiksmi. Ar pulksteni varēja fotografēt 8 reizes.
Stratēģiskais celms

Šī aizdomīgā manta tika konstatēta piemaskavā 1970-os gados: mākslīgs celms, kas pārtvēra padomju raķešu sistēmas signālus, bet pēc tam tos nodeva amerikāņu satelītam- spiegam. VDK darbinieki atrada radaru, kas, starp citu, uzlādējās no saules baterijām. Ļoti dārga tehnoloģija tajos laikos.
Fotokamera pildspalvā.

70-os gados pat spiegu fotokamerām bija iespaidīgi gabarīti, bet šī CIP pildspalva bija īsta revolūcija. Padomju diplomāts- nodevējs Aleksandrs Ogorodniks ar tās palīdzību nodeva amerikāņiem simtiem slepenu dokumentu, pirms viņu atklāja. Šajā pildspalvā bija arī kapsula ar indi, ko izdzēra Ogorodniks aizturēšanas brīdī.
Monēta - slēptuve

Noderīga monēta, kurā var glabāt mikrofilmas. Kas varēja padomāt, ka tas ir miniatūrs konteiners, kuru var atvērt r adatas palīdzību? Ideja piederēja VDK.
 
Ogļu bumba

Var likties, ka tas ir ogles gabals, bet patiesībā tas ir nomaskēts spridzeklis. Pietiekami bija iemest šādu ogli vilciena vai tvaikoņa kurtuvē. 1940-os gados tika izstrādāts speciāls komplekts, ar kura palīdzību varēja pārkrāsot spridzekli.
Pistole cimdā

Tā tika izgudrota pentagonā Otrā pasaules kara laikā: operatīvajam darbiniekam vajadzēja tikai “uzsist” upurim pa muguru, lai atskanētu šāviens. Tādā veidā likvidēja ienaidniekus, nenovelkot cimdus.
Blašķe - bumba

Šī blašķe konjaka vai ūdens vietā tika pildīta ar sprāgstvielu un tika izmantota sabotāžai ienaidnieka aizmugurē. Malks no šī trauka bija nāvējošs ne tikai tam, kurš cieta no slāpēm, bet arī visiem, kas bija viņa tuvumā.
Spiegu fotokamera baložiem

Pirmās bezpilotu ierīces bija dzīvas burtiskajā nozīmē. Lai noskaidrotu ienaidnieka dispozīciju, izlūki sūtīja … baložus, kuriem tika piestiprināta miniatūra fotokamera. Patiesi- vienkārša ideja un efektīva realizācija.
Aproču pogas ar noslēpumu

Aproču pogas tika izgatavotas pēc monētas, par kuru mēs jau minējām, principa. Iekšpusē tukšas, tās ļāva slepus pāri robežai pārvietot mikrofilmas ar stratēģiskās izlūkošanas informāciju.
Poga- kompass

Kas to varēja padomāt, ka parastas bikšu pogas vajadzīgā momentā var pārvērsties par kompasu? Vajadzēja tās tikai savienot kopā, lai noskaidrotu vajadzīgo virzienu: divi punkti norādīja uz ziemeļiem, bet viens- uz dienvidiem.
Kā tu domā, vai no šī arsenāla kaut kas tiek izmantots arī mūsdienās? Mēs uzskatām, ka tas ir maz ticams, jo tehnika ir kļuvusi vēl miniatūrāka. Iespējams, ka tie ir kādi elektroniskie čipi... Atliek tikai minēt!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024