Smadzenes sāk strādāt ar pilnu jaudu 60 – 80 gadu vecumā! Ar laiku galvas smadzenēs…

Advertisement
Advertisement

Galvas smadzeņu darbība, īpaši cilvēkiem cienījamā vecumā, interesē kā mediķiem, tā arī vienkāršiem cilvēkiem. Neviens taču nevēlas dzīves posmu pēc 60 gadiem pavadīt ar sklerozi vai vājprātu. Tomēr ārsti no ASV paziņo, ka vecumdienās smadzenes, pretēji, ir plastiskākas.

Raksta turpinājums
Mēs tev pastāstīsim par Amerikas mediķu pētījumiem, kuri sagrauj daudzus mītus par vecāka gadagājums cilvēka smadzenēm.
Vecāka gadagājuma cilvēka smadzenes

Džordža Vašingtona Universitātes medicīniskās koledžas direktors apgalvo, ka veca cilvēka smadzenes krietni plastiskākas kā pieņemts uzskatīt. Šajā vecumā kļūst harmoniska smadzeņu labās un kreisās puslodes mijiedarbība, kas paplašina mūsu radošās iespējas. Tieši tāpēc starp cilvēkiem pēc 60 var satikt daudzas personas, kuras tikko sākušas savu radošo darbību.
Protams, smadzenes vairs nedarbojas tik ātri kā jaunībā. Tomēr tās pārspēj lokanībā. Tāpēc ar gadiem mēs ātrāk pieņemam pareizos lēmumus un mazāk pakļaujamies negatīvām emocijām. Cilvēka intelektuālās aktivitātes maksimums tiek sasniegts ap 70 gadiem, kad smadzenes sāk strādāt ar pilnu jaudu.
Ar laiku galvas smadzenēs palielinās mielīna daudzums – vielas, kas veicina ātru signāla pārraidi starp neironiem. Tādējādi intelektuālās spējas paaugstinās par 300% salīdzinājumā ar vidējo rādītāju.

Šīs vielas aktīvās izstrādes maksimums iestājas 60 – 80 gadu vecumā. Tikpat interesants tas fakts, ka pēc 60 gadiem cilvēks spēj vienlaicīgi izmantot abas puslodes. Tas ļauj risināt ievērojami vairāk sarežģītus jautājumus.
Monreālas universitātes profesors Monči Uri uzskata, ka vecāka gadagājuma cilvēka smadzenes izvēlas mazāk energoietilpīgus ceļus, samazinot nevajadzīgos un atstājot tikai pareizos uzdevuma risinājuma variantus. Tika veikts pētījums, kurā piedalījās dažāda vecuma grupas. Izejot testus, jauni cilvēki daudz kļūdījās, savukārt tie, kuriem pāri 60, pieņēma pareizus lēmumus.
Tagad izskatīsim smadzeņu darbības īpatnības 60 – 80 gadu vecumā. Tās tiešām ir iepriecinošas.

Vecāka gadagājuma cilvēka smadzeņu darbības īpatnības

1. Galvas smadzeņu neironi neatmirst, kā visi apkārt runā. Vienkārši starp tiem pazūd saikne, ja cilvēks nenodarbina prātu.

2. Izklaidība un aizmāršība rodas informācijas pārpilnības dēļ. Tādēļ nevajag visu dzīvi koncentrēties uz nevajadzīgiem sīkumiem.
3. Sākot ar 60 gadiem, cilvēks lēmumu pieņemšanai vienlaicīgi izmanto nevis vienu puslodi kā jauni cilvēki, bet abas.

4. Ar veselīgu dzīvesveidu, kas ir pilns ar garīgu darbību, intelektuālās spējas ar vecumu nesamazinās, bet tikai pieaug, sasniedzot maksimumu 80 un dažreiz pat 90 gados.
Тā ka nebaidies no vecuma, bet visu laiku attīsties intelektuāli un interesējies par dzīvi, piemēram, kā to dara 90-gadīgā Olga Mjasņikova. Kā arī padalies ar interesantajiem pētījumiem аr saviem draugiem soctīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024