Slimības izraisa nevis baktērijas, bet bailes un psiholoģiskie bloki. Tiec skaidrībā ar sevi!

Advertisement
Advertisement

Tu domā, ka bieži slimo vājas imunitātes dēļ? Diemžēl ne viss ir tik vienkārši. Reiz medicīna un psiholoģija apvienojās un tā radās psihosomātika – nozare, kura pēta psiholoģisko faktoru ietekmi uz somātisko (ķermeņa) slimību rašanos un norisi.


Par to, ko var pastāstīt ķermenis, mēs tev pavēstīsim. Visvairāk izpētīti sekojošu slimību un simptomu psiholoģiskie faktori: bronhiālā astma, kairinātas resnās zarnas sindroms, arteriālā hipertensija, galvas sāpes, galvas reiboņi, veģetatīvie traucējumi panikas uzplūdu veidā.

Raksta turpinājums
Slimību psihosomātika

1. Galva

Galvas sāpes bieži mēdz būt augsti intelektuāliem cilvēkiem, kuri apspiež emocijas. Šī problēma liecina par zemu pašvērtējumu un bailēm, iekšējiem pārmetumiem par kaut ko un to, ka cilvēks visu patur sevī.
2. Acis

Glaukoma liecina par to, ka tu tagad pārdzīvo attiecībā par pagātni, kā arī nevēlies piedot un pieņemt to. Tuvredzība – bailes no nākotnes un nevēlēšanās skatīties tālāk par savu degunu.

Tālredzība liecina par nespēju dzīvot īstenībā, šodienā. Cilvēks ar tālredzību pārāk ilgi domā, pirms izdarīt to, ko nepieciešams izdarīt un nevar ieraudzīt situāciju kopumā.
3. Kakls

Saka, ka tas savieno saprātu ar jūtām. Kakla slimības liecina par to, ka cilvēks baidās pagriezties, lai sadzirdētu patiesību aiz muguras, ignorē situāciju tā vietā, lai gūtu tajā skaidrību. Pie kakla sāpēm pamēģini piekrītoši pamāt vai noliedzoši papurināt galvu. Tas parādīs, kur tev ir grūtības: sacīt `Jā` vai `Nē`.
4. Mute

Mutes dobuma slimības saistītas ar dvēseli graujošu aizvainojumu. Mēles piekošana – sevis sodīšana par pļāpīgumu, vaigu – nemiers, savu noslēpumu slēpšana. Mute ir saistīta ar jaunu ideju pieņemšanu. Jebkuras problēmas mutē liecina par grūtībām tieši šajā sfērā.

5. Zobi

Zobi sāp neizlēmīgiem cilvēkiem un kuri nepieņem lēmumus. Visu lemj tavā vietā, bet tu pats baidies, neproti analizēt dzīves situācijas. Piedevām, augšējie sānu zobi atbild par lēmumu pieņemšanu, bet apakšējie – par atbildības uzņemšanos par saviem lēmumiem.

Pa kreisi personīgais, pa labi – sociālais. Un vēl ir viedoklis, ka problēmas ar ķermeņa kreiso pusi fiksē problēmas attiecībās ar māti, ar labo – ar tēvu.
6. Mugura

Problēmas ar muguru liecina par morālā atbalsta trūkumu. Cilvēks uzskata, ka viņu nemīl, vai arī ir spiests slēpt savu personīgo mīlestību. Ja cilvēks zaudē kustīgumu, tātad, viņš nevar izrādīt mīlestību pret citiem ar darbību. Ja no kreisās, tad pret tuviniekiem, ja no labās – tad pret pasauli.
7. Jostas vieta

Muguras lejasdaļa saistīta ar materiālajiem labumiem, naudu, partneri, māju, bērniem, darbu, diplomiem…Sāpes šajā apvidū liecina par to, ka tu vēlies iegūt kaut ko, lai justos pārliecinātāk, bet nevari saņemties tajā atzīties ne sev, ne citiem. Rezultātā esi spiests visu darīt pats, tas ir, visu uzkraut savai mugurai.
8. Locītavas

Artrīts – doma, ka tevi nemīl. Cilvēki, kuri slimo ar artrītu, kā likums, ļoti pareizi cilvēki. Viņiem augstāks par visu ir vārds `Vajag` , viņi visu dara pāri saviem spēkiem, burtiski laužot pār celi. Bieži izmežģījumi liecina par to, ka cilvēks pārāk atļauj manipulēt ar sevi. Problēmas ar ceļgaliem - ietiepība, lepnums, apspiestas bailes un nevēlēšanās piekāpties.
9. Kuņģis

Ārsti apstiprina, ka gastrīts rodas uz nervu pamata un no nervu satricinājumiem. Problēmas ar kuņģi signalizē par to, ka tu atrodies pakārtā stāvoklī, dzīvē trūkst noteiktības un reizēm uzmācas bezizejas un nolemtības jūtas.

Kuņģa čūla liecina par zaudējuma sajūtu, bailēm un neaizsargātību. Rodas arī no aizkaitinājuma, kuru nekādi neizpauž uz āru. Ja šie cilvēki izteiktos, tad čūla nerastos.
10. Liekais svars

Bieži vien ķermenis tur lieko, lai aizsargātos no ārējas iedarbības. Cilvēks ir pārāk neaizsargāts sabiedrības priekšā, no dzīves kopumā. Reizēm liecina par apspiestu tiekšanos panākt vēlamo. Cilvēki ar lieko svaru bērnībā vai pusaudža gados bieži izcieš daudzus pazemojumus, izsmieklu un apvainojumus.
11. Mati

Agrs sirmums, matu zaudēšana, to nedzīvīgums – stresa, bezpalīdzības un izmisuma indikatori. Mati, jo sevišķi sievietēm, - dzīves enerģijas simbols. Problēmas var rasties, ja cilvēks dzīvo pastāvīgā spriedzē un bailēs. Dažreiz matu slimības var rasties kā atbilde uz lepnumu un neapzinātu aizvainojumu.
Psihosomātiskās slimības var rasties savstarpējo attiecību problēmu rezultātā, stresa vai citu iemeslu dēļ, kurus bieži izraisa ārējie faktori vai cilvēki. Var izcelt piecas emocijas, uz kurām balstās psihosomātiskā teorija: skumjas, dusmas, interese, bailes, prieks.
Katru dienu velti laiku tam, lai tiktu ar sevi skaidrībā: savās domās, pārdzīvojumos, šaubās, plānos, attiecībās pret tiem vai citiem cilvēkiem. Atrodi prieku katrā dienā un mācies neieciklēties uz problēmām. Laid tās sev cauri, bet nenes sev līdzi cauri visai dzīvei.

Neslimo! Padalies ar informāciju ar saviem draugiem, viņiem tas būs interesanti un noderīgi!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024