Sliktāk, kā pret dzīvniekiem. 12 valstis, kurās sievietes neuzskata par cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Pie šķietamās vienkāršības un sapratnes mūsu pasaule vēl joprojām paliek tik ļoti daudzveidīga un pretrunīga, ka dažreiz šaubies vai tu to pareizi uztver: atsevišķas lietas vēl līdz šim brīdim pārsteidz un pat biedē. Patiesi izbrīna, ka laikmetā, kad tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas un apgūts kosmoss, uz planētas vēl joprojām plaukst barbariskas tradīcijas.

 

Runa ir par valstīm, kurās ne tikai sievietēm nav nekādu tiesību, bet arī tās cieš no vardabības. Atsevišķos gadījumos riskē zaudēt dzīvību. Mēs nosauksim valstis, kurās sievietes neuzskata par cilvēkiem.

 

 

Raksta turpinājums
1. Afganistāna

Afganistānas sieviešu vidējais dzīves ilgums ir vien apmēram 45 gadi. Miljoniem atraitņu ubago, lai izdzīvotu. Nabadzība, karš, agras laulības, vardarbība no vīru un radinieku puses - tā dzīvo vietējās sievietes. Te ir viens no lielākiem nāves rādītājiem dzemdību laikā, bet medicīniskās palīdzības nav. Bet ne tik sen Afganistāna bija laicīga valsts…
2. Kongo Demokrātiskā Republika

"Demokrātiskā" - tas gan ir skaļi teikts. Sievietes šeit nevar parakstīt nevienu juridisku dokumentu bez vīra atļaujas, toties pienākumu viņām ir ļoti daudz Tā kā valstī bieži notiek karadarbība, sievietes var redzēt pirmajās frontes līnijās, kur daudzas no viņām iet bojā. Te plaši ir izplatīts AIDS, plaukst vardarbība, bieži vien Kongo iedzīvotājs ar saviem bērniem paliek bez jebkādas palīdzības.
3. Nepāla.

Šajā valstī sievietēm nākas iesaistīties partizāņu vienībās, lai aizsargātu sevi un savas mājas. Te tiek kultivētas agras laulības un dzemdības, tomēr novārgušie iedzīvotāji, kuri patstāvīgi badojas, ilgi neiztur – meitenes nomirst. Bez tam, vecāki bieži pārdod savas meitas pirms tās sasniegušas pilngadību.
4. Mali

Šī nabadzīgā valsts ir zināma ar saviem asiņainajiem rituāliem: meitenēm sāpīgā procesā tiek izgriezts klitors. Vietējās sievietes apprecas ātri, un tas nav viņu lēmums. Katra desmitā meitene Mali mirst grūtniecības laikā vai dzemdējot bērnu.
5. Pakistāna

Pakistānas sievietēm nākas daudz ciest, jo vietējās paražas ir pagalam bīstamas. Pakistānas sievietēm dusmīgi vīri sejā var mest skābi, par krāpšanu sievietes var nomētāt ar akmeņiem. Pierādīt savu nevainību ir gandrīz neiespējami, bet par slepkavām kļūst brāļi vai tēvi.
6. Indija

Indijā īpaši tiek cienīti zēni, tāpēc jau no pašas dzimšanas meitenes tiek diskriminētas: daudzas nenodzīvo līdz pilngadībai. Indijā bieži nolaupa meitenes ar mērķi padarīt tās par prostitūtām. Šos ciparus ir grūti apzināt - valstī ir 3 miljoni cilvēku, kas nodarbojas ar prostitūciju, un gandrīz puse no tiem ir bērni.
7. Somālija

Somālijā nav slimnīcu, tas nozīmē sarežģītas dzemdības, kas viennozīmīgi var izraisīt nāvi: sievietei neviens nevar palīdzēt. Bez tam sievietes biežāk izvaro nekā viņas apprec. Mokoša apgraizīšana, kas tiek praktizēta tāpat kā Mali tikai palielina mirstību, bet vispārējo stāvokli pasliktina bads un sausais klimats.
8. Irāka

Šī valsts ir iegrimusi sektantismā - te meitenes var nolaupīt un izvarot. Visi, kas agrāk strādāja, nu ir spiesti palikt mājās un ciest badu. 2014. gadā kaujinieki noslepkavoja aptuveni 150 sievietes, kuras atteicās kaujiniekiem nodrošināt seksuālos pakalpojumus.
9. Čada

Šajā valstī sieviešu dzīve ir pilnībā atkarīga no vīriešiem, kuriem viņa pieder. Meitenes tiek izprecinātas 11 -12 gados. Tām, kas dzīvo valsts austrumos, bēgļu nometnēs, ir paveicies vēl mazāk. Tur sievietes ir pakļautas fiziskai vardarbībai un izvarošanām, viņām burtiskā nozīmē seko.
10. Jemena

Šajā valstī sievietes nevar iegūt izglītību. Iemesls tam ir vienkāršs - nepaspēj. Meitenes tiek izprecinātas jau 7 gadu vecumā pēc tam viņām tiek atņemtas jebkādas tiesības. Jemenā gan cenšas risināt šo problēmu, bet pagaidām nesekmīgi.
11. Saūda Arābija

Lai arī Saūda Arābija ir bagāta un perspektīva valsts, sievietēm te pastāv daudzi ierobežojumi. Tā ir vienīgā vieta pasaulē, kurā sievietēm nav tiesības vadīt automašīnu. Un vēl sievietes nedrīkst atstāt māju bez vīra vai radinieka, nedrīkst pārvietoties ar sabiedrisko transportu un sarunāties ar citiem vīriešiem. Sievietēm jānēsā apģērbs, kas pilnībā nosedz seju un ķermeni.
12. Gvatemala

Vēl viena valsts šajā sarakstā, kur sievietēm ir jābaidās par savu dzīvību. Te viņas nogalina simtiem, pie tam, nekāda izmeklēšana nenotiek, lai gan blakus līķim var atrast zīmīti, kurā ir naidīgi vārdi. Regulāra izvarošana un piekaušana - tā dzīvo sievietes no zemākajiem sabiedrības slāņiem.

Ir tik savādi par to visu uzzināt, īpaši, kad mūsu ierastajā pasaulē sievietēm ne tikai piešķirtas visas tiesības, bet viņas arī ieņem svarīgus valsts posteņus, un visā pasaulē tās ir pazīstamas politiķes. Pienāks diena, kad visās pasaules malās sievietes varēs dzīvot cienīgu dzīvi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024