-
- 5620 x
-
https://torno.lv/SbVsolJ
Katram no vecākiem bērna gaidības ir īpašs laiks. Grūti pateikt ar vārdiem visas tās emocijas, kuras izjūt topošie tēvi un mātes. Te savijās pretrunīgas jūtas, kā prieks un bažas par bērna nākotni.
Precētais pāris Dastins un Sjerra Joda no amerikāņu ciemata Bostonas gaidīja sava dēla piedzimšanu, jūtoties kā septītajās debesīs. Tomēr 5 grūtniecības mēnesī viņi saņēma nepatīkamu ziņu…
Raksta turpinājums
Izmeklējums parādīja, ka auglim ir galvas smadzeņu bruka – encefalocēle. Tā ir reta iedzimta anomālija, kad smadzenes attīstās ārpus galvaskausa.
Ārsti ieteica vecākiem sagatavoties uz vissliktāko rezultātu, jo bērni ar šādām saslimšanām, kā ierasts, iet bojā neilgi pēc dzimšanas. Parasti smadzenes paliek neattīstītas līdz galam, un ja tās kaut kādā brīnumainā gadījumā varēs normāli noformēties, mazākā trauma var radīt neatgriezenisku kaitējumu.
Pārtraukt grūtniecību bija jau par vēlu, tāpēc mātes veselības labad mediķi ieteica Sjerrai iznēsāt bērnu. Vecāki bija gatavi uz vissliktāko un praktiski samierinājās ar to, ka pazaudēs dēlu...
Kad bērns ieraudzīja dienas gaismu, visi bija pārsteigti par to, cik viņš bija aktīvs. Ja neskaita anomāliju, puika bija pārsteidzoši stiprs! Tomēr, vismazākā galvas trauma varēja viņam atņemt dzīvību, tāpēc medmāsām bija aizliegts pat mazgāt jaundzimušo.
Puika, kuru nosauca par Bentliju, normāli auga un attīstījās, bet viņa dzīvība bija pastāvīgi apdraudēta.... Dastins un Sjerra izmisīgi meklēja iespējas, kā var izārstēt dēlu, bet ārsti atteicās veikt sarežģītu operāciju.
Galu galā vecākiem cerību uzdāvināja dakteris Džons Mira. Viņš piekrita izpildīt riskanto ķirurģisko iejaukšanos un atgriezt Bentlija smadzenes vietā.
Lai labāk sagatavotos unikālajai operācijai, dakteris izveidoja trīsdimensiju puikas galvas modeli un sāka apsvērt dažādus variantus. Pēc ilgām pārdomām, izvērtējot visus par un pret, viņš nolēma atvērt galvaskausu līdzīgi kā zieda lapiņas.
Tika lēsts, ka operācija būs ārkārtīgi smaga un bīstama, bet Sjerra un Dastins nolēma riskēt un deva savu piekrišanu tās veikšanai. Kad puika kļuva 7 mēnešus vecs, daktera Mira vadītā ķirurgu brigāde uzsāka darbu. Operācija ilga 5 stundas un bija veiksmīga!
Dakteris Džons Mira saka, ka vēl desmit gadus atpakaļ šāda operācija bija neiespējama, bet tagad progress ļāva to kvalitatīvi izdarīt. Vēl agri runāt, vai Bentlijs varēs kļūt par normālu cilvēku un vai viņa attīstībā neradīsies traucējumi, bet jebkurā gadījumā, veikto operāciju var uzskatīt par kolosālu sasniegumu.
Pilnīgi neticami, kādus augstumus ir sasniegusi mūsdienu medicīna! Joda ģimenei tikai atliek vien novēlēt laimi un cerēt, ka ar mazo Bentliju viss būs kārtībā.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts