-
- 17801 x
-
https://torno.lv/x7abvJn
Fakts: 4% sieviešu vecumā no 40 līdz 60 gadiem cieš no vitamīna B12 deficīta, bet lielākais procents skaistā dzimuma pārstāvju ignorē satraucošos tā trūkuma simptomus. Vēlies, lai tev būtu skaisti mati, vesela āda un stabila nervu sistēmu? Ātrāk lasi mūsu rakstu!
Raksta turpinājums
Bieži vien ikdienas steigā mēs neieklausāmies mūsu organisma signālos, ignorējot tos vai nogurumu un galvas sāpes piedēvējot stresam. Bet mēs tiešām zinām, ka sievietes sliktās pašsajūtas iemesls pēc 40 gadiem slēpjas daudz dziļāk.
Mēs tev pastāstīsim par 14 simptomiem, kuri liecina par B12 vitamīna trūkumu trauslajā sievietes organismā. Tas ir ļoti bīstami!
Perniciozā anēmija
1. Galvas reiboņi un koordinācijas zaudēšana
Tām sievietēm, kuras biežāk vēršas pie neirologiem ar sūdzībām par galvas reiboņiem, vitamīna B12 līmenis ir krietni zemāks. Tā kā ciānkobalamīns ietekmē nervu mielīna apvalku, tā trūkums organismā izraisa neatgriezenisku nervu bojājumu, pēc kura seko ne tikai bieži reiboņi, bet arī pilnīga koordinācijas zaudēšana.
2. Problēmas ar nagiem un neveselīgi mati
Mati zaudējuši bijušo mirdzumu, kļuvuši lūztoši, tievi, reti? Nagi kļuvuši plāni, lūzt un atslāņojas? Tas viss liecina par vērtīgā B12 vitamīna trūkumu.
3. Muskuļu vājums
Ietekmējot nervu sistēmu, ciānkobalamīna trūkums izraisa nevis vienkārši vispārēju nogurumu, bet īstāko muskuļu vājumu!
4. Aizdusa
Tas ir mazpatīkams simptoms – viena no anēmijas sekām, ko izraisījis B12 vitamīna trūkums. Nepietiekošs hemoglobīna daudzums apgrūtina skābekļa piegādi audiem, līdz ar to liekot plaušām pārpūlēties, cenšoties apmierināt organisma vajadzību pēc skābekļa. Še tev un aizdusa.
5. Problēmas ar redzi
Smagos vitamīna B12 deficīta gadījumos tiek bojāts redzes nervs un tīklenes asinsvadi, rodas attēla dubultošanās, izplūdums, `mušiņu` mirgošana acu priekšā un pat īslaicīgs aklums.
6. Pastāvīgs nogurums
Nepietiek hemoglobīna – trūkst skābekļa. Trūkst skābekļa – lūk, un tev pastāvīga vēlēšanās pagulēt. Ciānkobalamīna trūkuma dēļ sievietes organisms to vien prasa kā atpūtu, pat ja tu esi pietiekoši izgulējusies.
7. Ādas bālums
Nekādi plāksteri zem acīm neizglābs! Lai atbrīvotos no apnicīgajiem zilumiem un bālas ādas, iesakām pārbaudīt vai ir normāls vitamīna B12 līmenis. Tā trūkums izraisa asinsrades traucējumus un asinsķermenīšu daļēju bojājumu, kā rezultātā izdalās žults pigments bulirubīns, kurš ādai dod tādu drūmu toni.
8. Durstīšanas un tirpšanas sajūta
Viens no visnepatīkamākiem neiroloģiskiem simptomiem B12 deficītai anēmijai. Nervu apvalka bojājumi un skābekļa trūkums izpaužas kā locekļu nejūtīgums, durstoša sajūta tajos, kā arī krampju rašanās. Lai izvairītos no slimības simptomiem, iesakām B12 vitamīna līmeni uzturēt normas robežās.
9. Problēmas ar atmiņu
Nevari atcerēties veca drauga vārdu vai automātiski atslēgas liec ledusskapī nevis somiņā? Apsveicam, pats laiks pārbaudīt B12 vitamīna līmeni un nekavējoties uzsākt tā papildināšanu!
10. Mēles ārējā izskata izmaiņas
Sarkana, lakota mēle – vitamīna B12 trūkums droša pazīme. Vitamīna deficīta dēļ mēles struktūra tiek pakļauta izmaiņām, tā kļūst spilgti sarkana, it kā lakota. It kā tas būtu par maz, rodas nepatīkama dedzinoša sajūta mēlē un garšas izjūtu izmaiņas.
11. Garastāvokļa maiņa
Vitamīna B12 trūkums sievietes organismā spēj saasināt depresijas stāvokli, pastiprināt nemieru un nervozitāti, kā arī izraisīt raudulību. Tas viss tāpēc, ka šis vitamīns piedalās laimes hormonu – serotonīna un dopamīna izstrādē.
12. Smaržu uztvere
Anēmija izraisa smaržu izkropļojumus. Tā, piemēram, iemīļotā parfīma smarža vairs nešķiet tik apburoša, toties krāsas vai petrolejas aromāts var šķist pat ļoti patīkams.
13. Problēmas ar sirdi
Asinsrades funkcijas traucējumu rezultātā rodas bieža tahikardija, arteriālā asinsspiediena pazemināšanās, kas izraisa sirds – asinsvadu sistēmas slimības. Bet šķita, tikai trūkst B12 vitamīns…
14. Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās
Retos gadījumos ciānkobalamīna trūkumu var pavadīt īslaicīga ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz subfebrīlām vērtībām. Lai gan šis simptoms ir raksturīgs infekcioziem procesiem organismā, B12 vitamīna deva lieka nebūs.
Ja tu esi ievērojusi kaut daļu no šiem nepatīkamajiem simptomiem, iesakām nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie speciālista. Bet dabiskai B12 vitamīna krājumu papildināšanai lieto liellopu aknas, mencu, paltusu, semgu, garneles, jūras ūdenszāles un sieru tofu. Šie produkti ir bagāti ar noderīgiem mikroelementiem, minerālvielām, bet galvenais – ciānkobalamīnu. Ieklausies sava ķermeņa signālos, jo tava veselība ir tavās rokās!
Neaizmirsti padalīties ar šo svarīgo informāciju ar savām draudzenēm soctīklos.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts