-
- 5464 x
-
https://torno.lv/RSdN8Kj
Zinātne un reliģija vienmēr ir gājušas viena otrai blakus un apstrīdējušas viena otru. Tomēr arheoloģija, atšķirībā no citām zinātnēm, ir atšķirīga. Tā cenšas pierādīt notikumu, par kuriem ir teikts Bībelē, patiesumu. Tas, protams, ne vienmēr izdodas, bet reizi pa reizei tomēr vainagojas panākumiem.
Mūsu redakcija piedāvā tev sešus arheoloģiskus atklājumus, kuri pierāda, ka daži notikumi, par kuriem ir teikts Bībelē, patiesībā notika.
Raksta turpinājums
Ibrahima ciltskoks
Bībele ir detalizēti aprakstīts Ibrahima ciltskoks, pieminēti daudzi vārdi. Arheoloģisko izrakumu laikā, kuri tika veikti Mari, senā Eifratas pilsētā (mūsdienu Sīrijas teritorija), tika atklāti karaļa pils drupas, un neskaitāmi raksti, kuri kādreiz bija karalisko arhīvu daļa.
Izpētot rakstus, kuri attiecas uz periodu, kad dzīvoja Ibrahims, arheologi atklāja tur daudzus vārdus no viņa ciltskoka. Tas, protams, pilnībā neapstiprina, ka šis ciltskoks ir pastāvējis, bet ir pilnīgi skaidrs, ka informācija par Ibrahimu nav pilnībā izdomāta.
Pasaules plūdi
Tiek uzskatīts, ka stāsta par lieliem plūdiem pamatā bija Mezopotāmijas plūdi (Mūsdienu Irāka). 1928 – 1929. gados Mezopotāmijas dienvidos britu arheologs Leonards Bullijs atklāja 3 metrus biezu māla kārtu, kura ir datēta ar 4000 līdz 3500 gadiem pirms mūsu ēras senā pilsētā Ur.
Šis atradums pierāda, ka lieli plūdi ir bijuši, tomēr Bībelē ir stipri pārspīlēti tā apmēri.
Ibrahima otrā sieva
Ibrahima sieva Sāra bija neauglīga. Bībelē ir teikts, ka viņa piekrita otrai sievai, kalponei Hagarai, lai tā viņam piedzemdētu mantinieku. Šāda prakse ir apstiprināta ar neskaitāmiem tekstiem, kurus atrada arheologi.
Sadoma
Sadoma un Gamora – ir divas pilsētas, kuras tika iznīcinātas, tajā dzīvojošo iedzīvotāju grēku dēļ. Tā ir teikts Bībelē. Arheologi uzskata, ka viņi ir atklājuši Sadomas drupās, kuras atrodas Tell Ell Hamam, austrumos no upes Jordānas.
Sudraba vīstokļi
Arheoloģisko izrakumu laikā Ketefā Hinnomā netālu no Izraēlas 1979. gadā tika atrasti divi sudraba vīstokļi, uz kuriem bija uzraksti senā ebreju rakstā. Zinātnieki uzskata, ka tie ir senie amuleti, kuri satur senus citātus no Toras.
Samariešu gūsts
722. gadā p.m.ē., kad krita Samārija, karalis Sargons II paņēma gūstā 27 290 gūstekņus un aizsūtīja tos uz dažādām vietām, tajā skaitā uz Valahu un Havru. Tā vismaz ir teikts sīriešu rakstos, un to apstiprina teksti Bībelē, kā arī tam ir vēl papildus pierādījumi.
Iepriekš aprakstītie piemēri – nebūt nav visi, kurus ir atklājuši arheologi un par kuriem ir teikts Bībelē. Šie fakti, protams, nespēs pārliecināt ateistus, ka ir Dievs, bet vismaz nedaudz satuvinās šīs divas naidīgās puses – zinātni un reliģiju.
Ja tev šķita interesanta šī informācija – dalies ar to un uzraksti komentāros, ko tu domā par šiem pierādījumiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts